„Lietkabelis“ namuose nusileido „Rytui“ (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) antrąsias finalo serijos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ šįvakar namuose žaidė su Vilniaus „Rytu“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 66:88 (23:25, 18:23, 8:17, 17:23).

Pirmąsias finalo serijos rungtynes, vykusiasVilniuje, Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15). Finale, kur žaidžiama iki keturių pergalių, serijos rezultatas tapo lygus 1:1.

„Cido“ arenoje mačo pradžia sėkmingiau susiklostė vilniečiams, kurie pirmavo 5:0. Sužaidus pusę laiko pirmajame susitikimo ketvirtyje aikštės šeimininkai išlygino rezultatą 8:8. „Ryto“ krepšininkai, neturėdami kur trauktis, ryžtingai kovojo aikštėje ir visą laiką buvo priekyje. Tiesa, svečių persvara siekė vos 1-4 taškus. Paskutinę pirmo kėlinio sekundę dvitaškį aikštės šeimininkams pelnė Gabrielius Maldūnas. „Lietkabelis“ pirmą ketvirtį „Rytui“ nusileido dviem taškais – 23:25. Per pirmąsias dešimt žaidimo minučių vilniečiai pataikė 5 tritaškius metimus.

Antrojo kėlinio pradžioje svečių ekipai pirmaujant 5 taškų persvarą (30:25), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Tai negelbėjo – įpusėjus antrajam ketvirčiui panevėžiečiai nuo varžovų atsiliko 30:36. Artėjant ilgajai pertraukai svečiai įgijo rekordinę 8 taškų persvarą – 44:36. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ atsiliekant 41:48.

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiai pirmą sykį šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 51:41, o po kelių akimirkų „Rytas“ jau pirmavo 58:43. Po šio ketvirčio svečiai pirmavo solidžiu 16 taškų skirtumu 65:49.

Paskutinio kėlinio pradžioje „Ryto“ komandai savo persvarą padidinus iki 22 taškų (73:51), mačo laimėtojas jau nekėlė abejonių. Antrąsias finalo serijos rungtynes pelnytai laimėjo vilniečiai rezultatu 88:66.

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 14, Nikola Radicevičius 12, Dovydas Giedraitis 10.

„Rytas“: Lukas Uleckas 24, Arnas Butkevičius 17, Margiris Normantas 14, Gytis Radzevičius 10.

Trečiąsias finalo serijos rungtynes „Ryto“ ir „Lietkabelio“ komandos birželio 1 dieną žais Vilniuje.