„Lietkabelis“ laimėjo Utenoje

Šivakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Utenos „Juventus“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 83:77 (18:17, 24:15, 24:19, 17:26).

Rungtynės Utenoje panevėžiečiams buvo antrasis mačas šio sezono LKL pirmenybėse. Piemajame susitikime Panevėžio „Lietkabeliui“ užtikrintai įveikė Prienų „CBet“ 74:61 (14:14, 22:16, 19:11, 19:20).

Susitikimą su „Juventus“ panevėžiečiai pradėjo tokiu starto penketu: Kendrickas Brownas, Tomas Dimša, Tomas Lekūnas, Željko Šakičius ir Martynas Sajus.

Rungtynių pradžioje abi komandos pasikeitė keliomis netaikliomis atakomis. Pirmąjį tašką šiame mače baudos metimu pelnė T. Lekūnas. Greitai 2 taškus su pražanga pridėjo Ž. Šakičius ir „Lietkabelis“ pirmavo 4:0. Savo pirmuosius taškus „Juventus“ komanda pelnė sužaidus šiame susitikime daugiau nei 3 minutes. Rungtynių pradžioje rezultatyviai svečių gretose žaidė Ž. Šakičius. Daugiausiai šio krepšininko iš Kroatijos pastangomis „Lietkabelis“ visą laiką pirmavo kelių taškų persvara.

Esant rezultatui 14:8 „Lietkabelio“ naudai, uteniškių vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos uteniškiai laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmą sykį šiame mače išsiveržė į priekį – 16:14. Dabar jau „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas buvo priverstas paprašyti atsakomosios minutės pertraukėlės. Po pirmojo mačo ketvirčio panevėžiečiai pirmavo vienu tašku – 18:17. „Lietkabeliui“ iš 18 pelnytų taškų net 11 savo komandai surinko Ž. Šakičius.

Antrąjį rungtynių kėlinį sėkmingiau pradėjo uteniškiai ir jie pirmavo rezultatu 22:20. Panevėžiečiai neleido šeimininkams toliau pabėgti į priekį ir greitai ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį dviženkle persvara – 37:24. Panevėžiečiai puikiai gynėsi, todėl uteniškiams labai sunkiai sekėsi rinkti taškus. Puikiai sužaidę antrąjį susitikimo kėlinį prieš didžiąją rungtynių pertrauką panevėžiečiai susikrovė 10 taškų persvarą. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant rezultatu 42:32.

Antrąją susitikimo pusę „Lietkabelis“ pradėjo tokiu pačiu penketuku, kaip ir rungtynes. Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė „Lietkabelio“ aukštaūgis M. Sajus, po to iš po krepšio įmetė T. Dimša ir komandas jau skyrė 14 taškų – 46:32. Įpusėjus trečiajam rungtynių ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo rezultatu 50:39. Po tikslaus K. Browno dvitaškio metimo „Lietkabelis“ atitrūko rekordine 18 taškų persvara – 61:43. Pačioje šio ketvirčio pabaigoje šeimininkams šiet tiek pavyko sumažinti atsilikimą. Po trijų kėlinių panevėžiečiai pirmavo rezultatu 66:51.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Juventus“ komanda. Šeimininkai poros minučių atkarpą laimėjo 5:0 ir sumažino panevėžiečių persvarą iki 10 taškų – 66:56. Nepaisant visų „Juventus“ krepšininkų pastangų, „Lietkabelio“ žaidėjai kontroliavo rungtynių eigą. Likus žaisti iki susitikimo pabaigos 4 minutes „Lietkabelis“ pirmavo 74:64. „Juventus“ krepšininkai nenuleido rankų ir likus žaisti dvi su puse minutės priartėjo iki 6 taškų – 68:74. Panevėžiečiai sugebėjo išlaikyti pranaįumą ir iškovoti pelnytą pergalę rezultatu 83:77.

„Lietkabelis“: T. Dimša 24, Ž. Šakičius 17, K. Brownas 11, M. Sajus ir S. Sinovecas po 8, G. Maldūnas 7, T. Lekūnas ir O. Oluboji po 4.

Artimiausias Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais šį sekmadienį. Panevėžiečiai Kaune susitiks su šalies čempionais Kauno „Žalgirio“ krepšininkais.