„Lietkabelis“ laimėjo Pasvalyje

Šįvakar Karaliaus Mindaugo taurės pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 78:72 (18:21, 21:23, 18:17, 21:11).

Pasvalyje vykusių rungtynių pradžioje geriau sekėsi šeimininkams. Dar neįpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Tuomet „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai pirmavo rezultatu 15:8. Po pertraukėlės panevėžiečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir sumažino atsilikimą iki vieno taško. Tada jau šeimininkų komandos vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ atsiliko 3 taškais – 18:21.

Prasidėjus antrajam mačo ketvirčiui pasvaliečiai išlaikė persvarą. 15-ąją susitikimo minutę „Pieno žvaigždės“ pirmavo 6 taškų persvara – 32:26. Gana greitai po Tomo Dimšos dėjimo iš viršaus panevėžiečiai jau buvo priekyje 33:32. Iškart po to „Pieno žvaigždių“ krepšininkai laimėjo atkarpą 8:0, o svečiai jau atsiliko 7 taškais – 33:40. Poilsio komandos išėjo šeimininkams pirmaujant rezultatu 44:39.

Antrąją rungtynių pusę abiejų ekipų krepšininkai pradėjo rezultatyviai. Šeimininkų komandoje nesulaikomas buvo Arvydas Šikšnius, taikliai iš įvairių padėčių atakavęs „Lietkabelio“ krepšį. Įpusėjus trečiajam susitikimo kėliniui „Pieno žvaigždės“ pirmavo rezultatu 56:50. Panevėžiečiai stengėsi pasivyti varžovus, bet šie rungtyniavo itin pakiliai nusitekę. Po trečiojo ketvirčio „Lietkabelis“ atsiliko 4 taškais – 57:61.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Šio ketvirčio pradžioje po tikslaus Tomo Lekūno tritaškio metimo panevėžiečiai jau buvo priekyje 63:61. Puikiai ketvirtąjį kėlinį pradėję panevėžiečiai šio ketvirčio pradžią laimėjo 11:0 ir pirmavo jau 68:61. Pasvaliečiai savo pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė sužaidus daugiau nei keturias minutes. Pasvaliečiai nebuvo linkę lengvai nusileisti ir greitai sušvelnino savo atsilikimą iki 2 taškų – 67:69. Rungtynių pabaigoje geriau sekėsi „Lietkabelio“ komandai, kuri iškovojo pergalę rezultatu 78:72.

„Lietkabelis“: P. Valinskas 24, T. Dimša ir M. Sajus po 13, M. Normantas 9.

Vasario 12 dieną atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes „Lietkabelis“ ir „Pieno žvaigždės“ žais Panevėžyje. Šios poros laimėtojas turnyro pusfinalyje susitiks su poros „Žalgiris“ – „Šiauliai“ laimėtoju.

Šį sekmadienį, gruodžio 22 dieną, „Lietkabelis“ savo aikštėje žais LKL čempionato rungtynes su „Šiauliais“. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą.