„Lietkabelis“ – KMT taurės pusfinalyje

Atsakomosiose Citadele Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele KMT“) ketvirtfinalio rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ lygiosiomis 80:80 (24:23, 24:16, 14:19, 18:22) namuose sužaidė su Klaipėdos „Neptūno“ ekipa.

Tai leido šeimininkams iškopti į taurės pusfinalį, nes pirmajį tarpusavio susitikimą panevėžiečiai išvykoje laimėjo rezultatu 69:73. Pusfinalyje „Lietkabelis“ susikaus su Vilniaus „Ryto“ klubu.

Rungtynių pradžia žadėjo atkaklią kovą. Žygimantas Janavičius tritaškiu paskutinę atakos sekundę „Neptūnui“ leido pasiekti 5 taškų persvarą – 6:11. Visą ketvirtį ekipos žaidė taškas į tašką, o su kėlinio sirena Gabrielius Maldūnas išvedė į priekį „Lietkabelį“ – 24:23.

Abi komandos nevengė atakuoti krepšio iš tolimų distancijų. Panagiotis Kalaitzakis pataikė 7-ąjį Panevėžio ekipos tritaškį, taip vėl išvesdamas šeimininkus į priekį – 41:39. Pirmąją rungtynių dalį „Lietkabelis“ laimėjo 9 taškais – 48:39.

Po pertraukos uostamiesčio ekipa sparčiai ėmėsi mažinti atotrūkį – po Juliaus Juciko dėjimo skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 4 taškų (50:46). Tačiau Nenado Čanako auklėtiniai į tai atsakė spurtu 8:0 ir vėl susigrąžino rungtynių kontrolę. Po trijų ketvirčių „Lietkabelis“ pirmavo 4 taškais – 62:58.

„Neptūno“ ekipa ėmė lipti ant kulnų šeimininkams – Deivido Gailiaus baudų metimai leido priartėti iki 2 taškų (64:62). Netrukus Nojus Mineikis pataikė 4-ąjį savo tritaškį ir persvėrė rezultatą – 64:65. Toliau tęsėsi ypač atkakli kova. D. Gailius smeigė tritaškį, tačiau netrukus Vytenis Lipkevičius atsakė dvitaškiu – 74:75. Nors klaipėdiečiams pavyko išlyginti šių rungtynių rezultatą (77:77), dėl pirmojo susitikimo metu turėto deficito svečiai turėjo gelbėtis pražangomis. Tačiau „Lietkabeliui“ galiausiai pavyko atsilaikyti ir patekti į kitą etapą.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 16, Gabrielius Maldūnas 14, Panagiotis Kalaitzakis 11.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25, Nojus Mineikis 14.