„Lietkabelis“ Kaune nusileido „Žalgiriui“

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (21/13) išvykoje po atkaklios kovos pralaimėjo šalies čempionate pirmaujančiam Kauno „Žalgiriui“ (31/3) – 70:68 (19:18, 16:15, 14:12, 21:23).

Rungtynės Kaune buvo jau ketvirtoji komandų tarpusavio akistata šių metų LKL čempionate. Iki tol du susitikimus buvo laimėję kauniečiai (82:77 ir 94:88), o vieną – panevėžiečiai (72:61).

Tritaškių dėka „Lietkabelis“ sėkmingai pradėjo rungtynes (10:4), kai tuo tarpu žalgiriečiams po dvitaškį pelnė tik Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis. Tiesa, užteko poros gerų atakų, kad „Žalgiris“ žaibiškai priartėtų (8:10), bet Gabrielius Maldūnas atstatė didesnį panevėžiečių pranašumą – 14:8. Nigelas Hayesas su Martinu Gebenu skirtumą vertė minimaliu ir permainingas pirmasis kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 19:18.

Nors rezultatą persverti pavyko, tačiau „Lietkabelis“ ir vėl susigrąžino persvarą – 25:21. Rokas Jokubaitis tritaškiu vėl artino „Žalgirį“ prie varžovų, jam atsakė Margiris Normantas, o kova tęsėsi labai lygiai – 28:28. 35:33 – po antrojo ketvirčio „Žalgiris“ vėl turėjo trapią persvarą.

Trečiajame kėlinyje kauniečiams ir toliau nesisekė atitolti, o po Martino Gebeno pražangos prieš Gabrielių Maldūną sekė itin ilga teisėjų vaizdo peržiūra. Galiausiai buvo skirta eilinė asmeninė pražanga, o „Lietkabelio“ aukštaūgis abu baudų metimus prametė – 43:49. Ilgą abiejų komandų tyla nutraukė Eriko Venskaus dvitaškis, o Augustine‘as Rubitas kėlinį uždarė sudėtingu ir netaikliu metimu – 49:45.

Paskutiniame ketvirtyje panevėžiečiai kovojo pasiaukojančiai ir neleido aikštės šeimininkams lengviau atsikvėpti. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti mažiau nei minutę laiko rezultatas buvo lygus – 65:65. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje po tritaškio metimo „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį 68:67. „Žalgiris“ atsakė taip pat tritaškiu metimu, po kurio jau kauniečiai buvo priekyje 70:68. Svečiai paskutinei savo atakai dar turėjo 19 sekundžių, bet šeimininkų krepšio nesugebėjo užpulti. „Žalgiris“ iškovojo sunkią pergalę rezultatu 70:68.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as ir Nigelas Hayesas po 12, Rokas Jokubaitis ir Thomasas Walkupas po 11, Marius Grigonis 9.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 19, Paulius Valinskas 13, Gytis Masiulis ir Vytenis Lipkevičius po 12.

Reguliariajame sezone „Lietkabeliui“ liko sužaisti dar dvejas rungtynes, kurios vyks Panevėžyje. Gegužės 8 dieną „Lietkabelis“ susitiks su Alytaus „Dzūkija“, o gegužės 10 dieną – su Vilniaus „Rytu“.