„Lietkabelis“ Kaune nugalėjo Žalgirį“

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) trečiąsias pusfinalio serijos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Kauno „Žalgiriu“. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 73:69 (18:21, 14:22, 16:10, 25:16).

Pirmajame šių dviejų komandų pusfinalio serijos mače, kur žaidžiama iki trijų pergalių, išvykoje žaidę panevėžiečiai apmaudžiai po dramatiškos kovos rezultatu 70:71 (19:16, 17:18, 20:21, 14:16) nusileido Lietuvos čempionams. Antrajame susitikime namuose žaidęs „Lietkabelis“ sutriuškino „Žalgirį“ 24 taškų skirtumu 79:55 (20:16, 21:11, 14:16, 17:12).

Rungtynių Kaune pradžioje geriau sekėsi kauniečiams. Po Tylerio Cavanaugh ir Janio Strelniekso metimų „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 6:2. Panevėžiečiai neleido į priekį pabėgti aikštės šeimininkams ir po Gedimino Oreliko tritaškio metimo svečiai savo atsilikimą sumažino iki minimumo 7:8. Sužaidus keturias minutes „Lietkabeliui“ pirmą kartą šiame susitikime pavyko išsiveržti į priekį 10:8. Dovydas Giedraitis pataikė iš po krepšio su varžovo pražanga, realizavo baudos metimą, po kurio panevėžiečiai įgijo 4 taškų pranašumą – 16:12. Po akimirkos jau vienu tašku 19:18 pirmavo kauniečiai, kurie pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 21:18.

Antrojo kėlinio pradžioje šalies čempionams įgijus 6 taškų persvarą (26:20), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po akimirkos panevėžiečių strategas, nesutikdamas su arbitrų sprendimu, buvo nubaustas technine pražanga. Antrajame ketvirtyje sužaidus tris minutes „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 28:20. Tuomet panevėžiečiai pataikė du tritaškius iš eilės ir visiškai priartėjo prie aikštės šeimininkų – 26:28. Antrajam ketvirčiui artėjant prie pabaigos Lietuvos čempionai pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 39:29. Poilsio komandos išėjo „Žalgirio“ ekipai pirmaujant rezultatu 43:32.

Antroje rungtynių pusėje kauniečiai kurį laiką išlaikė dviženklę persvarą. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Žalgiris“ pirmavo 49:39. Vėliau panevėžiečiams pavyko šiek tiek priartėti. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ atsiliko 5 taškais – 48:53.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Po Gedimino Oreliko tritaškio bei Džordže Gagičiaus dvitaškio „Lietkabelis“ sumažino savo atsilikimą iki 2 taškų – 53:55. „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės, bet po jos panevėžiečiai išlygino rezultatą 55:55, o po akimirkos D. Giedraitis tiksliu metimu išvedė „Lietkabelį“ į priekį 57:55. Vėliau rungtynės vyko permainingai, o susitikimo pabaigoje geriau sekėsi „Lietkabelio“ krepšininkams, kurie rungtynes laimėjo rezultatu 73:69.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 15, Lukas Lekavičius 11, Tai‘us Websteris 9, Artūras Milaknis ir Joffrey Lauvergne‘as po 8.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18, Gediminas Orelikas 16, Dovydas Giedraitis 14, Džordže Gagičius 8.

Iškovojęs pergalę Kaune „Lietkabelis“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja rezultatu 2:1.

Ketvirtosios pusfinalio serijos rungtynės tarp „Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ komandų vyks Panevėžyje gegužės 21 dieną. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą. Esant lygiam serijos rezultatu 2:2, penktasis, lemiamas mačas, gegužės 23 dieną vyktų Kaune.