„Lietkabelis“ išvykoje įveikė „Neptūną“

Šįvakar Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Klaipėdos „Neptūnu“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 73:69 (15:17, 15:22, 22:21, 21:9).

KMT ketvirtfinalio poroje tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ emocijos iškilo dar gerokai prieš rungtynes. COVID-19 viruso ir traumų išretinta „Neptūno“ komanda prašė šį susitikimą nukelti į vėlesnį laiką. Dieną prieš rungtynes uostamiesčio klube buvo nustatytas septintasis COVID-19 atvejis, iš kurių penki – krepšininkams.

Šiam susitikimui „Neptūnas“ registravo vos 6 krepšininkus, o „Lietkabelis“ – maksimalų skaičių 12.

Nors šiame mače pirmuosius taškus baudų metimais pelnė aikštės šeimininkai, svečiai greitai atsakė tiksliomis atakomis ir pirmavo rezultatu 7:2. Įpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui panevėžiečių persvara siekė tik 2 taškus (10:8). Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ nuo „Neptūno“ atsiiko 2 taškais – 15:17.

Antrajojo ketvirčio pradžioje aikštėje taip pat vyko lygi kova. Vėliau klaipėdiečiai šovė į priekį ir įgijo rekordinę 9 taškų persvarą 29:20. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės, po kurios padėtis nepasikeitė. Pakiliai rungtyniavę šeimininkai ir toliau išlaikė iniciatyvą. Poilsio komandos išėjo „Neptūno“ ekipai pirmaujant rezultatu 39:30.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje klaipėdiečiams pirmą sykį šiame susitikime pavyko įgyti dviženkę persvarą – 43:32. Sužaidus pusę laiko trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ pirmavo 6 taškais – 46:40. Po Gedimino Oreliko tikslaus tolimo metimo panevėžiečiams pavyko sušvelninti atsilikimą iki 2 taškų – 48:50. Vėliau vėl sekė šeimininkų spurtas – po trijų kėlinių klaipėdiečiai pirmavo rezultatu 60:52.

Paskutiniame mačo ketvirtyje sužaidus 3 minutes panevėžiečiams po ilgo laiko pagaliau pavyko išlyginti pasekmę. Tai padarė tritaškį pataikęs Panagiotis Kalaitzakis, o rezultatas tapo lygus 60:60. Po kelių akimirkų iš po krepšio pataikė Džordže Gagičius ir „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį 66:65. Rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai iškovojo sunkią pergalę rezultatu 73:69.

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 22, Martynas Mažeika 15, Žygimantas Janavičius 13, Nojus Mineikis 11.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 19, Gediminas Orelikas 16, Panagiotis Kalaitzakis 10, Kristupas Žemaitis 7.

Sausio 15 dieną atsakomosios ketvirtfinalio KMT rungtynės tarp „Lietkabelio“ ir „Neptūno“ komandų bus žaidžiamas Panevėžyje. Tuomet ir paaiškės, kuri iš šių ekipų pateks į finalo ketvertą.