„Lietkabelis“ išplėšė dramatišką pergalę

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo ketvirtfinalių etapas, kuriame kovojama iki trijų pergalių. Šivakar pirmose serijos rungtynėse „Lietkabelis“ namuose po pratęsimo 102:101 (22:15, 22:29, 29:21, 14:22, 15:14) įveikė Utenos „Juventus“.

Rungtynes žymiai sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai ir pačioje susitikimo pradžioje pirmavo rezultatu 9:0. Savo pirmuosius taškus uteniškiai šiame susitikime pelnė sužaidę keturias su puse minutės. Trenerio Nenado Čanako auklėtiniai gana greitai įgijo dviženklę persvarą ir pirmavo 12 taškų skirtumu 17:5. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti vieną minutę, svečiams pavyko savo atsilikimą sumažinti iki 5 taškų (20:15) ir tai paskatino „Lietkabelio“ startegą paprašyti minutės pertraukėlės. Po pirmojo ketvirčio panevėžiečiai pirmavo rezultatu 22:15.

Antrajame kėlinyje svečiams vienu metu buvo pavykę priartėti prie „Lietkabelio“ krepšininkų iki 2 taškų, bet panevėžiečiai sugebėjo vėl atstatyti dviženklį pranašumą. Kėlinio pabaigoje sėkmingai sužaidę uteniškiai po Vytauto Šulskio tritaškio metimo pirmą sykį šiame mače įsiveržė į priekį 42:41. Po akimirkos Gediminas Orelikas atsakė tritaškiu metimu sugrąžino šeimininkams 2 taškų persvarą, bet paskutinėmis kėlinio sekundėmis metimu iš po krepšio „Juventus“ komanda išlygino rezultatą. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 44:44.

Antrąją rungtynių pusę „Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo įspūdingai – per vieną minutę jie laimėjo atkartą 10:0, o rezultatas vėl šoktelėjo iki dviženklės persvaros 54:44. Įpusėjus trečiajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai turėjo dešimties taškų pranašumą 62:52. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo 8 taškų skirtumu – 73:65.

Ketvirtajame kėlinyje uteniškiai vėl pavojingai priartėjo prie aikštės šeimininkų. Po kelių sėkmingų svečių atakų „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 3 taškų 73:30. N. Čanakas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios varžovus tritaškiu metimu nubaudė G. Orelikas. Sužaidus pusę laiko ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiai pirmavo trapia 3 taškų persvara 78:75. Uteniškiai nebuvo linkę nusileisti – svečiai po kelių akimirkų jau pirmavo minimaliu skirtumu 79:78. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje nė vienai ekipai nepavyko įrodyti pranašumo. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 87:87 ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomas penkias minutes geriau sekėsi „Lietkabelio“ krepšininkams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 102:101.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 21, Kasparas Bėrzinis 16, Dovydas Giedraitis 14, Vytenis Lipkevičius, Džordže Gagičius ir Nikola Radičevičius po 13, Panagiotis Kalaitzakis 8.

„Juventus“: Patrickas Milleris 25, Vytautas Šulskis 24, Rokas Gustys 17, Gintautas Matulis 11, Vladislavas Koreniukas 10.

Antrąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes „Lietkabelio“ ir „Juventus“ komandos žais gegužės 4 dieną Utenoje.