„Lietkabelis“ iškovojo bronzos medalius (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato mažojo finalo serijos penktosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namuose rezultatu 84:63 (22:17, 20:13, 18:14, 24:19) įveikė Utenos „Juventus“.

Iki šių rungtynių kovoje dėl bronzos medalių, kur rungtyniaujama iki trijų pergalių, rezultatas buvo lygus 2:2. Du kartus namuose rungtyniavęs „Lietkabelis“ laimėjo 87:74 ir 112:82, bet svečiuose abu sykius nusileido savo varžovams 74:85 ir 79:83.

Lemiamas rungtynes panevėžiečiai pradėjo ryžtingai ir iš karto perėmė iniciatyvą. Sužaidus 4 minutes „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 10:5. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui šeimininkai pirmavo 8 taškų skirtumu – 16:8. Įgytą persvarą trenerio Nenado Čanako auklėtiniai išlaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos, kurį laimėjo rezultatu 22:17.

Antrajame ketvirtyje uteniškiai ilgiau nei 5 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o „Lietkabelio“ krepšininkai laimėję atkartą 8:0, įgijo rekordinę persvarą 30:17. Dviženkę persvarą panevėžiečiai išlaikė iki antrojo kėlinio pabaigos. Poilsio komandos išėjo šeimininkų ekipai pirmaujant rezultatu 42:30.

Sėkmingiau antrąją rungtynių pusę pradėję panevėžiečiai greitai įgijo rekordinį 16 taškų pranašumą – 46:30. „Lietkabelio“ krepšininkai ir toliau didino savo persvarą, kuri greitai pasiekė 21 tašką – 59:38. Po trijų kėlinių Aukštaitijos sostinės ekipa pirmavo rezultatu 60:44, o mačo laimėtojas jau niekam nekėlė abejonių.

Pasiekęs pergalę rezultatu 84:63, „Lietkabelis“ mažojo finalo seriją laimėjo 3:2 ir iškovojo LKL čempionato bronzos medalius.

Lietkabelis“: Paulius Valinskas ir Margiris Normantas po 19, Panagiotis Kalaitzakis bei Vytenis Lipkevičius po 11, Gytis Masiulis 10, Džordže Gagičius 8.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 14, Žygimantas Skučas 13, Vaidas Čepukaitis 8, Gintautas Matulis ir Marius Runkauskas po 7.