„Lietkabelis“ dar kartą parklupdė Žalgirį“ (foto galerija)

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtąsias pusfinalio serijos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Kauno „Žalgiriu“. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 86:75 (15:17, 28:15, 24:25, 19:18).

Pirmajame šių dviejų komandų pusfinalio serijos mače, kur žaidžiama iki trijų pergalių, išvykoje žaidę panevėžiečiai apmaudžiai po dramatiškos kovos rezultatu 70:71 nusileido Lietuvos čempionams. Antrajame susitikime namuose žaidęs „Lietkabelis“ sutriuškino „Žalgirį“ 24 taškų skirtumu 79:55. Trečiose rungtynėse išvykoje panevėžiečiai įveikė varžovus 73:69 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Ketvirtąsias pusfinalio serijos rungtynes žiūrovų sausakimšoje „Cido“ arenoje panevėžiečiai pradėjo tokiu startiniu penketu: Kristupas Žemaitis, Panagiotis Kalaitzakis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas ir Džordže Gagičius.

Mačo pradžia sėkmingiau klostėsi kauniečiams. Panevėžiečiai nesugebėjo sėkmingai užpulti ir „Lietkabelis“ atsiliko 0:8. Aikštės šeimininkams K. Žemaitis pirmuosius taškus šeimininkų ekipai pelnė sužaidus daugiau nei keturias minutes -2:8. Vėliau panevėžiečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį 9:8. Nerezultatyviai vykusį pirmąjį rungtynių ketvirtį „Žalgiris“ laimėjo 17:15.

Antrajame kėlinyje po Gabrieliaus Maldūno dėjimo iš viršaus ir Panagiočio Kalaitzakio metimo iš po krepšio „Lietkabelis“ pirmavo 25:21. Įpusėjus šiam ketvirčiui trenerio Nenado Čanako auklėtiniai įgijo rekordinį 8 taškų pranašumą – 36:28. Tuomet „Žalgirio“ startegas Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Iškart po jos V. Lipkevičius taikliai atakavo iš toli, o panevėžičiai pirmą sykį įgijo dviženklę persvarą – 39:28. Poilsio komandos išėjo panevėžiečiams pirmaujant rezultatu 43:32.

Panašią persvarą audringai žiūrovų palaikomi panevėžiečiai išlaikė ir trečiajame susitikimo kėlinyje. Jame sužaidus pusę laiko „Lietkabelis“ pirmavo 58:46. Po trijų ketvirčių aikštės šeimininkai turėjo 10 taškų pranašumą – 67:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje daugkartiniai šalies čempionai sumažino panevėžiečių pranašumą iki 7 taškų – 70:63. Įpusėjus paskutiniajam mačo ketvirčiui „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 5 taškų – 75:70. Po kelių akimirkų šeimininkai atkarpą laimėjo 5:0 ir savo pranašumą vėl padidino iki dviženklio – 80:70. „Lietkabelis“ sėkmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 86:75.

Iškovojęs pergalę namuose „Lietkabelis“ pusfinalio seriją laimėjo rezultatu 3:1 ir pateko į LKL finalą, kur kovos su Vilniaus „Rytu“. Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą per visą LKL istoriją nepateko į finalą.