M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ dar kartą nusileido „Neptūnui“

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) antrąsias mažojo finalo rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė prieš Klaipėdos „Neptūną“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 75:88 (18:28, 24:22, 21:14, 12:24).

Kovoje dėl trečiosios vietos serijos rezultatas tapo 2:0 „Neptūno“ naudai, nes pirmąsias mažojo finalo serijos rungtynes, prieš dvi dienas vykusias uostamiestyje, panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 77:89. Dėl bronzos medalių komandos rungtyniaus iki trijų pergalių.

„Cido“ arenoje mačo pradžia buvo lygi. Sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes šiame susitikime, „Lietkabelis“ atliko 2 taškais – 9:11. Vėliau sėkmingesnę atkarpą sužaidė klaipėdiečiai, po kurios „Neptūnas“ įgijo 8 taškų pranašumą – 19:11. Likus žaisti pusantros minutės iki pirmojo kėlinio pabaigos svečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 24:13. Klaipėdiečiai pirmajame ketvirtyje žaidė labai aktyviai prie šeimininkų krepšio ir dažnai vertė panevėžiečius prasižengti. Per pirmąsias dešimt žaidimo minučių klaipėdiečiai metė net 13 baudos metimų, iš kurių pataikė 12.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Lietkabelio“ kprešininkai, kurie laimėjo atkarpą 5:0 ir savo atsilikimą sumažino iki 5 taškų – 23:28. Netrukus „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos klaipėdiečiai vėl šovė į priekį ir labai greitai susigrąžino dviženklį pranašumą – 40:29. Poilsio komandos išėjo „Neptūnui“ pirmaujant rezultatu 50:42.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kurie per tris minutes sušvelnino atsilikimą nuo iki 3 taškų – 51:54. Po Sauliaus Kulviečio dėjimo iš viršaus panevėžiečiams pavyko sušvelninti atsilikimą iki minimumo – 58:59. Aikštėje vyko labai atkakli kova, o „Lietkabelio“ krepšininkai, audringai savo žiūrovų žiūrovų, rungtyniavo žymiai sėkmingiau nei iki pertraukos. Po trijų kėlinių „Neptūnas“ pirmavo vos vienu tašku 63:64.

Mačo laimėtojas sprendėsi paskutiniajame susitikimo ketvirtyje. Sėkmingiau sužaidę ketvirtąjį kėlinį pergalę rezultatu 88:75 šventė Klaipėdos „Neptūnas“.

„Lietkabelis“: P. Valinskas 18, M. Čakarevičius 14. J. Wilsonas 11.

„Neptūnas“: L. Williamsas 18, D. Gailius 15, L. Kisielius 11.

Trečiosios šių dviejų komandų rungtynės vyks gegužės 31 dieną, penktadienį, Klaipėdoje.