„Lietkabelis“ dar kartą įveikė Utenos „Juventus“ (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio serijos trečiąsias rungtynes šįvakar „Lietkabelis“ namuose žaidė su Utenos „Juventus“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 92:87 (16:23, 23:26, 25:16, 28:22).

Iškovoję pergalę šiose rungtynėse „Lietkabelio“ krepšininkai ketvirtfinalio seriją laimėjo 3:0 ir pateko į LKL čempionato pusfinalį.

„Lietkabelis“ tapo pirmuoju šalies čempionato kolektyvu, iškovojusiu teisę žaisti Lietuvos čempionato pusfinalyje. Jame panevėžiečiai susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros laimėtoju.

Pirmąsias šios serijos rungtynes „Lietkabelis“ savo aikštėje laimėjo po pratęsimo rezultatu 102:101, o antrosiose, vykusiose Utenoje, iškovojo pergalę 95:73.

Trečiąjį ketvirtfinalio serijos susitikimą „Cido“ arenoje sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Po Vytenio Lipkevičiaus metimo bei Kristupo Žemaičio efektingo dėjimo iš viršaus panevėžiečiai pirmavo 4:0. Po poros minučių rezultatas jau buvo lygus 6:6. Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui „Lietkabelio“ krepšininkai pirmą sykį šiame mače atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 7:10. To Tomo Delininkaičio metimo „Juventus“ pirmavo 12:7. Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos uteniškiai įgijo rekordinę 9 taškų persvarą 23:14, o ketvirtį laimėjo 23:16.

Antrojo kėlinio pradžioje „Juventus“ ekipa pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 30:18. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlė. Tai negelbėjo – uteniškiai savo persvarą padidino iki 35:18. Vėliau panevėžiečiams pavyko kelis sykius pataikyti iš toli ir sušvelninti rezultatą. Nepaisant po, poilsio komandos išėjo „Juventus“ ekipai pirmaujant rezultatu 49:39.

Sėkmingiau antrąją rungtynių pusę pradėję aikštės šeimininkai gana greitai rezultatą sušvelnino iki 7 taškų – 45:52. „Lietkabelio“ krepšininkai sumaniai po svečių krepšiu išnaudojo savo aukštaūgį Džordžę Gagičių, kurį itin sunkiai sekėsi stabdyti uteniškiams. Įpusėjus trečiajam kėliniui panevėžiečiams pavyko prie varžovų priartėti iki 4 taškų – 51:55. Puikiai sužaidę šio ketvirčio pabaigą „Lietkabelio“ žaidėjai savo atsilikimą sumažino iki vieno taško. Po trijų kėlinių „Juventus“ komanda pirmavo vos vienu tašku 65:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po gana ilgos pertraukos aikštės šeimininkams pavyko išsiveržti į priekį 70:68. Toliau susitikimas vyko labai atkakliai. Po dviejų tikslių „Lietkabelio“ tritaškių metimų Panevėžio miesto ekipa pirmavo 6 taškų persvara – 84:78. Panevėžiečiams pavyko išlaikyti persvarą ir iškovoti fantastiką pergalę rezultatu 92:87.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 26, Gediminas Orelikas 18, Panagiotis Kalaitzakis 13, Kristupas Žemaitis 10, Kasparas Beėzinis 9, Vytenis Lipkevičius 7.

„Juventus“: Vytautas Šulskis 19, Norbertas Giga 15, Patrickas Milleris 13, Tomas Lekūnas ir Ignas Vaitkus po 10, Vladislavas Koreniukas 7.