„Lietkabelis“ nusileido „Avtodor“

Šiandien Panevėžyje startavo tradicinis Raimundo Sargūno krepšinio taurės turnyras, kuriame dalyvauja keturios komandos.

Be šeimininkų, „Lietkabelio“ krepšininkų, „Cido“ arenoje varžosi Latvijos „Ogre“ ekipa ir du VTB Vieningosios krepšinio lygos klubai – Permės „Parma“ ir Saratovo „Avtodor“.

Šivakar turnyro pusfinalyje „Lietkabelis“ susitiko su Saratovo „Avtodor“. Šias rungtynes panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 72:86 (10:23, 16:22, 22:21, 24:20) ir nepateko į finalą.

Susitikimą su Rusijos klubu „Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo tokiu startiniu penketu: Kendrickas Brownas, Femi Olujobi, Tomas Lekūnas, Margiris Normantas ir Martynas Sajus.

Rungtynių pradžioje geriau sekėsi svečiams, kurie pirmavo 8:0. Panevėžiečiai savo pirmuosius taškus pelnė sužaidus daugiau nei 3 minutes. Tritaškiu metimu pasižymėjo M. Normantas. Iškart po to „Avtodor“ atsakė tiksliu tolimu metimu ir pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 13:3. Panašią persvarą Rusijos krepšininkams pavyko išlaikyti iki pirmojo ketvirčio pabaigos, kurį „Avtodor“ laimėjo 23:10.

Sėkmingai pradėję antrąjį susitikimo ketvirtį, jo pradžioje svečiai pirmavo jau 17 taškų skirtumu – 29:12. Trenerio Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai labai kibiai gynėsi, todėl „Lietkabelio“ žaidėjams dažnai tekdavo varžovų krepšį atakuoti iš sunkių padėčių. Antrojo kėlinio viduryje „Avtodor“ komanda dar labiau nutolo ir pirmavo 34:12. Poilsio komandos išėjo svečiams iš Rusijos pirmaujant rezultatu 43:24.

Antroje rungtynių pusėje panevėžiečiams pavyko tiksliau atakuoti varžovų krepšį, bet svečiai dar iki didžiosios pertraukos buvo susikrovę solidų pranašumą. Po trijų kėlinių Rusijos krepšininkai pirmavo 18 taškų skirtumu – 66:48.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkams pavyko sušvelninti skirtumą iki 14 taškų (54:68). Panevėžiečiai stengėsi dar labiau sumažinti atsilikimą ir tai jiems pavyko padaryti. Po M. Sajaus tikslaus metimo su svečių pražanga rusų persvara ištirpo iki 10 taškų – 60:70.

Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes M. Sajus sušvelnino atsilikimą iki 6 taškų – 70:76. Išsigelbėti šiame susitikime „Lietkabelio“ krepšininkams pritrūko laiko. „Avtodor“ iškovojo pergalę rezultatu 86:72.

„Lietkabelis“: Kendrickas Brownas 17, Tomas Dimša 12, Tomas Lekūnas 10, Željko Šakičius ir Martynas Sajus po 9, Margiris Normantas ir Femi Olujobi po 5.

Pralaimėję „Avtodor“ krepšininkams panevėžiečiai rytoj R. Sargūno taurės turnyre kovos su „Ogres“ komanda, kuri kitame pusfinalyje rezultatu 85:109 (27:27, 16:29, 22:28, 20:25) pralaimėjo „Parmos“ ekipai. R. Sargūno taurės finale rytoj susitiks „Avtodor“ ir „Parma“.