Sezono atidaryme – įtikinama „Lietkabelio“ pergalė

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato startas Panevėžio „Lietkabeliui“ (1/0) prasidėjo ypač sėkmingai. Šeštadienį Aukštaitijos klubas nepaliko vilčių Prienų „CBet“ (0/1) krepšininkams – 74:61 (14:14, 22:16, 19:11, 19:20).

Pirmieji taškus pelnė prieniškiai, tačiau netrukus į tai tritaškiu atsakė Kendrickas Brownas – 3:2. Šeimininkai turėjo didelių bėdų po krepšiu, kas leisdavo „CBet“ ekipai kartoti netaiklius metimus. Po dviejų taiklių Željko Šakičiaus baudų metimų, „Lietkabelis“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai (9:7). Panevėžiečiams trūko taiklumo atakuojant varžovų krepšį – tikslą pasiekė vos 3 iš pirmųjų 11 metimų (27%). Kėlinio pabaigoje Tomo Dimšos tritaškis išvedė į priekį šeimininkus, tačiau viena taiklia bauda į tai atsakė A. Velička – 14:14.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Lietkabelis“, spurtavęs 6:0. Netrukus į tai dvitaškiu su pražanga atsakė „CBet“ gynėjas Lukas Uleckas. Panevėžiečiai apsukų nemažino, ir dar kartą surengė sėkmingų atakų seriją, po kurių nutolo 8 taškais – 25:17. Prieš didžiąją pertrauką Nenado Čanako auklėtiniai turėjo 6 taškų persvarą (36:30).

Antrąją rungtynių dalį „Lietkabelis“ pradėjo spurtu 12:0, po kurio nutolo saugia persvara (48:30). Pirmuosius taškus prieniškiai sukrapštė tik sužaidus daugiau nei keturias minutes. Netrukus greitoje atakoje dvitaškiu pasižymėjo Željko Šakičius ir skirtumas tarp ekipų tapo triuškinamas – 53:32. Nors „CBet“ klubui pavyko sumažinti deficitą, po trijų ketvirčių „Lietkabelio“ pranašumas buvo akivaizdus – 55:41.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėję svečiai sumažino deficitą iki 10 taškų – 59:49. Vis dėlto, per likusį laiką panevėžiečiai užtikrintai gynėsi ir iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 74:61.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus 12 (12 atk. kam.), Tomas Dimša 11, Željko Šakičius 10.

„CBet“: Skylaras Spenceris 10, Vaidas Čepukaitis ir Regimantas Miniotas po 9.