Aukštaitijos derbyje „Lietkabelis“ pripažino Pasvalio ekipos pranašumą

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate nutrūko Panevėžio „Lietkabelio“ (7/4) trijų pergalių serija. Šeštadienį išvykoje panevėžiečiai aktyviai priešinosi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (4/8) ekipai, tačiau paskutinėmis sekundėmis sunkią pergalę iškovojo šeimininkai – 78:75 (25:15, 20:19, 16:19, 17:22).

Panevėžiečiai savo taškų sąskaitą atsidarė pačioje susitikimo pradžioje, kai visiškai laisvas tritaškiu pasižymėjo Vytenis Lipkevičius. Tačiau pasvaliečiai į tai atsakė spurtu 8:0 ir po Johno Gillono dvitaškio su pražanga šeimininkai pirmavo rezultatu 8:3. Vis dėlto, Nenado Čanako auklėtiniai netrukus išlygino rezultatą. Tuomet „Pieno žvaigždės“ surengė dar vieną sėkmingą atakų seriją ir nutolo (18:10). Pirmąjį kėlinį Pasvalio ekipa laimėjo dviženkle persvara – 25:15.

„Lietkabelio“ problemos tęsėsi ir antrajame ketvirtyje. Į taiklų Olufemi Olujobi dvitaškį varžovų aukštaūgis Trevoras Thompsonas atsakė metimu su pražanga (32:22). Panevėžio ekipai ypač sunkiai sekėsi užpulti varžovų krepšį – vienos atakos metu net du „Lietkabelio“ žaidėjai prametė iš po krepšio. Tuo tarpu pasvaliečiai savo metimus pataikė ir skirtumas tarp ekipų dar labiau išaugo (39:25). Panevėžio klubas greitai susirinko komandines pražangas, o tai leido šeimininkams netrukdomiems didinti savo persvarą. Kovingą charakterį pademonstravę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai po dviejų ketvirčių dar labiau nutolo – 45:34.

Po ilgosios pertraukos „Lietkabeliui“ toliau sunkiai sekėsi grįžti į žaidimą. Varžovų snaiperis Miha Lapornikas smeigė du tritaškius paeiliui ir „Pieno žvaigždės“ pasiekė 14 taškų persvarą – 56:42. Kėlinio viduryje panevėžiečiams kiek pavyko aptirpdyti varžovų pranašumą. Po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio ir Vytenio Lipkevičiaus tritaškio skirtumas vėl tapo vienženklis (58:49).

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, priartėję iki 5 taškų, tačiau Laimono Kisieliaus dvitaškis su pražanga vėl leido „Pieno žvaigždėms“ atsikvėpti – 66:58. Pasvalio komanda per pusę ketvirtojo kėlinio pelnė tik 6 taškus, o „Lietkabelis“ po ilgos pertraukos savo deficitą pavertė 1 taško persvara (67:68). Tomas Dimša greitoje atakoje pridėjo tritaškį ir panevėžiečiai jau perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas – 69:73. Gedimino Petrausko auklėtiniai nebuvo linkę pasiduoti ir likus žaisti 41 sekundę persvėrė rezultatą (76:75). Panevėžiečiai lemiamoje atakoje nepasižymėjo, tad teko gelbėtis pražangomis. Arvydas Šikšnius realizavo abu baudų metimus (78:75). Per likusį laiką „Lietkabeliui“ išsigelbėti nepavyko.

„Pieno žvaigždės“: Miha Lapornikas 22, Paulius Petrilevičius 14.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 16, Margiris Normantas 13, Željko Šakičius 12.