Čempionų lygoje „Lietkabelis“ lieka be pergalių

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa FIBA Čempionų lygoje patyrė antrą nesėkmę paeiliui. Trečiadienį panevėžiečiai išvykoje neatsilaikė prieš Manresos „Baxi“ ekipą iš Ispanijos – 76:70 (13:15, 19:15, 24:21, 20:19).

Spartų žaidimo tempą palaikę ispanai greitai pelnė pirmuosius savo taškus. „Lietkabelis“ į tai taip pat atsakė taikliais metimais ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes rezultatas buvo lygus – 6:6. Galingas Kendricko Browno prasiveržimas leido pirmą kartą į priekį išsiveržti svečiams (8:9). Vėliau tiek „Baxi“, tiek „Lietkabelis“ prametė gausybę metimų, tad net kelias minutes rezultatas nesikeitė. Panevėžiečių taškų badą nutraukė Gabrielius Maldūnas, o greitoje atakoje dvitaškį pridėjo ir Margiris Normantas – svečiai įgijo 5 taškų persvarą – 8:13. Pirmąjį kėlinį laimėjo Nenado Čanako auklėtiniai rezultatu 13:15.

Antrąjį ketvirtį Manresos „Baxi“ pradėjo spurtu 11:2 ir jau pirmavo 7 taškais – 24:17. „Lietkabelis“ tiesiog tragiškai atakavo krepšį iš tolimos distancijos – visi 8 svečių tritaškiai skriejo pro šalį. Varžovų augantį pranašumą kiek aptirpdė Željko Šakičiaus baudų metimais – 30:24. Prieš pat didžiąją pertrauką Ž. Šakičiaus pastangomis panevėžiečiai priartėjo iki 2 taškų (32:30).

Po didžiosios pertraukos ispanai vėl stengėsi atitrūkti, tačiau Tomas Lekūnas pataikė sudėtingą dvitaškį su varžovo pražanga – 44:39. „Lietkabelio“ žaidime trūko šaltakraujiškumo, per 25 minutes suklysta net 12 kartų. Trečiasis kėlinys baigėsi G. Maldūno bloku varžovui, o komandas prieš lemiamas 10 minučių skyrė 5 taškai – 56:51.

Pirmąjį tritaškį Panevėžio klubas pataikė ketvirtajame kėlinyje vos penkioliktuoju bandymu, kai pasižymėjo K. Brownas. Po jo metimo Manresos ekipos pranašumas sumažėjo iki 3 taškų (59:56). Netrukus dar vieną tritaškį pridėjo M. Normantas ir rezultatas po ilgos pertraukos tapo lygus. Paskutinę minutę „Baxi“ pradėjo taikliu dvitaškiu, o „Lietkabelis“ turėjo 5 taškų deficitą (73:68). Likus žaisti 32 sekundes Ž. Šakičius metė tritaškį, tačiau kamuolys net nesiekė lanko, o kitoje atakoje varžovai pasižymėjo dėjimu su pražanga – „Lietkabeliui“ iškovoti pirmosios pergalės turnyre nepavyko.