„Lietkabelio“ krepšininkai pralaimėjo Utenoje

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato mažojo finalo serijos ketvirtosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje rezultatu 79:83 (15:34, 28:16, 19:11, 17:22) nusileido Utenos „Juventus“.

Iki šių rungtynių kovoje dėl bronzos medalių, kur rungtyniaujama iki trijų pergalių, 2:1 pirmavo panevėžiečiai. Pirmąsias rungtynes namuose „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 87:74, antrąsias išvykoje pralaimėjo 74:85, o trečiosiose savo aikštėje vėl pasiekė pergalę 112:82.

Susitikimą Utenoje panevėžiečiai pradėjo tokiu starto penketu: Paulius Valinskas, Margiris Normantas, Panagiotis Kalaitzakis Gytis Masiulis ir Gabrielius Maldūnas.

Mačo pradžią sėkmingiau pradėjo uteniškiai, kurie išsiveržė į priekį 4:0, o kiek vėliau pirmavo 9:2. „Juventus“ krepšininkams įgijus 9 taškų pranašumą (14:5), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui šeimininkai pirmavo net 19 taškų persvara – 24:5. Įgytą persvarą „Juventus“ krepšininkai išlaikė iki kėlinio pabaigos, kurį laimėjo rezultatu 34:15.

Antrojo ketvirčio pradžia panevėžiečiams nieko gero nežadėjo. Pakiliai rungtyniavę uteniškiai susikrovė 21 taško pranašumą – 41:20. Po dviejų iš eilės Pauliaus Valinsko tritaškių bei Džordže Gagičiaus baudos metimo svečiai sumažino atsilikimą iki 11 taškų – 32:43. Artėjant ilgajai pertraukai „Lietkabelio“ ekipai pavyko dar labiau priartėti prie varžovų. Poilsio komandos išėjo „Juventus’ komandai pirmaujant rezultatu 50:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje abiejų komandų krepšininkai beveik tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Vėliau Paulius Valinskas ir Margiris Normantas pelnė po dvitaškį, o uteniškių persvara ištirpo iki 3 taškų – 50:47. „Juventus” vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, įpusėjus šiam kėliniui M. Normantas tritaškiu metimu sugebėjo išlyginti rezultatą (50:50). Jau kitoje atakoje D. Gagičius pirmą kartą šiame mače „Lietkabelio“ komandą išvedė į priekį – 52:50. Panevėžiečiams pirmaujant 54:51 neišlaikė „Juventus“ stratego Ž. Urbono nervai, kuris buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga ir turėjo apleisti areną. Po trijų ketvirčių svečiai pirmavo minimaliu skirtumu 62:61.

Susitikimo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jame sėkmingiau sužaidė uteniškiai, po itin dramatiškos kovos laimėję susitikimą rezultatu 83:79.

„Juventus“: Martynas Gecevičius ir Vytautas Šulskis po 17, Gintautas Matulis 13, Bryantas Crawfordas 10, Aurimas Urbonas 7.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 16, Panagiotis Kalaitzakis 14, Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas po 12, Margiris Normantas 11, Vytenis Lipkevičius 7.

Įveikę „Lietkabelio“ krepšininkus, uteniškiai išlygino mažojo finalo serijos rezultatą – 2:2. Penktąsias, lemiamas, šios serijos rungtynes „Lietkabelio“ ir „Juventus“ komandos birželio 11 dieną žais Panevėžyje.