„Lietkabelio“ krepšininkai suklupo Šiauliuose

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate patyrė dešimtąjį pralaimėjimą. Panevėžiečiai išvykoje 87:97 (27:22, 26:17, 7:26, 27:32) nusileido „Šiaulių“ krepšininkams.

Rungtynės Šiauliuose buvo jau ketvirtoji komandų akistata šiame LKL čempionate. Iki šio susitikimo „Lietkabelis buvo laimėjęs visus tris tarpusavio mačus – 101:76, 108:105 ir 86:84.

Šiauliuose susitikimą panevėžiečiai pradėjo tokiu starto penketu: Paulius Valinskas, Kyle‘as Vinalesas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis ir Gabrielius Maldūnas.

Pirmosiomis mačo minutėmis abiejų ekipų krepšininkai taikliai atakavo varžovų krepšį. Rezultatyvioje rungtynių pradžioje kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda.

Sužaidus pusę laiko pirmajame susitikimo ketvirtyje šeimininkai pirmavo vienu tašku – 13:12. Nors kurį laiką priekyje dar buvo šiauliečiai, bet svečiai baigiantis kėliniui perėmė iniciatyvą. Po Mariaus Valinsko metimo, kai panevėžiečiai pirmavo 20:17, „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Tai nepadėjo – „Lietkabelis“ pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 27:22.

Antrąjį ketvirtį šiauliečiai pradėjo spurtu 5:0 ir išlygino rezultatą – 27:27. Panevėžiečiai gana greitai vėl buvo priekyje 5 taškais – 34:29. Vėliau „Lietkabelio“ krepšininkai pirmavo visą laiką, bet svečių persvara buvo trapi. Paskutinę kėlinio minutę minutę, po Gyčio Masiulio dėjimo iš viršaus, panevėžiečiai pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 50:39. Prieš pat ilgąją pertrauką Paulius Valinskas pataikė tritaškį metimą, o poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant rekordine persvara – 53:39.

Trečiąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo spurtu 10:2, o „Lietkabelio“ pranašumas sumažėjo iki vienženklio – 55:49. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui šeimininkai po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo komandos naudai 58:57. Vos 7 taškus per šį kėlinį pelnę panevėžiečiai po trijų kėlinių atsiliko rezultatu 60:65.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jį sėkmingiau sužaidę „Šiaulių“ krepšininkai iškovojo pergalę rezultatu 97:87.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 23, Andy Van Vlietas 18, Mindaugas Lukauskis 14, Kasparas Berzinis ir Eimantas Stankevičius po 13.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 17, Paulius Valinskas 15, Panagiotis Kalaitzakis 13, Gytis Masiulis 12, Džordže Gagičius ir Marius Valinskas po 7.