„Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo namuose (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos čempionate „Lietkabelio“ komanda laimėjo dramatiškas rungtynes. Namuose rungtyniavę panevėžiečiai po pratęsimo 108:105 (24:26, 23:24, 24:21, 25:24, 13:10) nugalėjo „Šiaulius“.

Abi komandos rungtynių pradžioje gana dažnai atakavo varžovų krepšį iš toli. Aikštėje vyko lygi kova. Sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje svečiai pirmavo vienu tašku 18:17. Rezultatyviai puolę abiejų ekipų krepšininkai rengė greitas atakas, kurios dažniausiai baigdavosi tiksliais metimais. Po pirmojo kėlinio „Šiaulių“ komanda pirmavo rezultatu 26:24.

Per pirmąsias 10 žaidimo minučių komandos pelnė po 5 tritaškius metimus. Svečių ekipoje sėkmingai rungtyniavo 41-erių metų panevėžietis Mindaugas Lukauskis, per pirmąjį mačo ketvirtį „Šiauliams“ pelnęs 7 taškus.

Trenerio Nenado Čanako auklėtiniams sunkiai sekėsi stabdyti šiauliečius. Antrajame kėlinyje sužaidus 3 minutes „Lietkabelio“ komanda atsiliko 5 taškais – 28:33. Artėjant šiam ketvirčiui į pabaigą šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą 40:40. Beveik visą laiką pirmojo rungtynių pusėje atsilikę nuo svečių aikštės šeimininkai po dviejų kėlinių turėjo 3 taškų deficitą – 47:50.

Antrosios rungtynių pusės pradžia panevėžiečiams nieko gero nažadėjo. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes trečiajame kėlinyje LKL čempionato autsaideriai pirmavo rekordine 8 taškų persvara – 61:53. Tuomet N. Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkams pavyko stabilizuoti žaidimą. „Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo atkarpą 7:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo 60:61. Vėliau kova vyko taškas į tašką, o po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 71:71.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame mačo kėlinyje. Ryžtingų pastangų dėka šeimininkams pavyko persverti rezultatą. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes „Lietkabelis“ pirmavo 89:82, bet po to pralaimėjo atkarpą 0:11 ir paskutinę minutę jau atsiliko 89:93. Vytenis Lipkevičius tritaškiu metimu sumažino atsilikimą iki 1 taško 92:93. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje „Lietkabelis“ krepšininkui K. Vinalesui paskutinę sekundę pavyko pataikyti ir perkelti veiksmą į pratęsimą (95:95), kuriame taip pat vyko permaininga kova.

Šeimininkams pavyko palaužti LKL čempionato autsaiderius ir iškovoti pergalę rezultatu 108:105.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 32, Gytis Masiulis 23, Margiris Normantas 14, Vytenis Lipkevičius 11, Paulius Valinskas 10.

„Šiauliai“: Kasparas Bėrzinis 25, Elvaras Fridrikssonas 21, Mindaugas Lukauskis ir Andy Van Vlietas po 16, Martynas Varnas 15.