Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Liepsnos prarijo dalį ūkininko gyvenimo (atnaujinta)

Liepsnos prarijo dalį ūkininko gyvenimo (atnaujinta)

Baisi nelaimė prislėgė ūkininkų šeimą Panevėžio rajone.

Vos per keliolika minučių liepsnos prarijo didelį turtą – traktorių, net kelis automobilius, ūkyje reikalingą įrangą, statyboms paruoštą medieną.

Iš ugnies nusiaubto didžiulio angaro beliko stirksoti kelios mūrinės sienos.

Prailgo laukti ugniagesių

Paįstrio seniūnijoje esančio nediduko Puodžiūnų kaimo žmonės ketvirtadienio vakarą, apie 20 val., išvydę gale kaimo kylantį juodų dūmų stulpą iš karto suprato: gaisras.

„Tą gražų vakarą su vyru buvome namuose, kai per langą pamačiau dūmų stulpą. Su vyru puolėm lauk, supratę, kad ištiko nelaimė. Visas kaimas bėgo į tą pusę“, – pasakojo Puodžiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Neringa Jasmontienė.

Jos namas – maždaug kaimo viduryje.

Ugnis įsiplieskė Puodžiūnų gale esančiame ūkininko angare.

Sulėkus kaimynams, pasak pirmininkės, liepsnos jau siautėjo jo viduje, tačiau į išorę ugnis dar nebuvo išplitusi.

„Nežinau, ar dėl didelio streso laikas sustojo, bet atrodė, kad ugniagesiai važiavo labai ilgai. Kai jų sulaukėm, pastatas jau liepsnojo“, – pasakojo N. Jasmontienė.

Užsidegusio L formos angaro viena dalis buvo mūrinė, kita – medinė.

Bendruomenės pirmininkės žiniomis, gaisras kilo mūrinėje dalyje, bet kol ugniagesiai atvažiavo, iš priblokuotos medinės nieko nebeliko.

„Didelė dalis kaimo sulėkė, bet vėjas buvo didelis ir labai greitai ugnis įsiplieskė, beliko stovėti ir žiūrėti, nieko padaryti mes nebegalėjom. Laimė, vėjas pūtė ne į kaimo pusę. Jei būtų buvęs kitos krypties, turbūt būtų kliuvę ir namui už maždaug 50 metrų“, – pasakojo N. Jasmontienė.

Vandens – kelioms minutėms

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistės Vilmos Vaiginytės teigimu, Bendrasis pagalbos centras pranešimo apie nelaimę Puodžiūnų kaimo Puodžiūnėlių gatvėje sulaukė aštuonios minutės po 20 val.

V. Vaiginytės teigimu, pirmasis į pagalbą atskubėjo arčiausiai esančio Gegužinės kaimo ugniagesių ekipažas.

Pasak specialistės, jis gaisravietę pasiekė 20.16 val. Pastatą ugniagesiai rado jau degantį atvira liepsna.

Vienas po kito į nelaimės vietą suvažiavo ekipažai iš miesto. Paskutinis Puodžiūnus, esančius daugiau nei 20 kilometrų nuo Panevėžio, pasiekė 20.34 val.

Pasak V. Vaiginytės, į nelaimės vietą atvažiavo keturios autocisternos, tačiau apie 20.23 val. papildomai išsiųsta vandenvežė.

„Nežinau, ar dėl didelio streso laikas sustojo, bet atrodė, kad ugniagesiai važiavo labai ilgai. Kai jų sulaukėm, pastatas jau liepsnojo.“

N. Jasmontienė

„Pastatas didelis, liepsnoms gesinti reikėjo daug vandens. Nors nuo dirbtinio tvenkinio buvo nutiesta magistralinė 40 m linija, tiek nepakako. Reikia įvertinti, kad gaisras buvo gesinamas gana ilgai, o pilnoje cisternoje vandens užtenka maždaug 7 minutėms“, – aiškino Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Ugnies plitimą gelbėtojams pavyko sustabdyti tik apie 21.03 val., tai yra praėjus beveik valandai nuo pranešimo apie gaisrą.

Tačiau gaisravietėje ugniagesiai darbavosi iki vėlyvos nakties. Gaisras visiškai likviduotas dar po poros valandų, 23 val. 8 min.

Liepsnos nepagailėjo darbščių ūkininkų.

Jose supleškėjo ir didžioji dalis pastato, ir visas jame buvęs turtas: traktorius MTZ52, sunkvežimis GAZ-53, automobiliai „Opel Astra“, „Citroen Berlingo“, „Volvo V40“, „Peugeot 307“, automobilio priekabos.

Taip pat sudegė apie 50 kub. m malkų ir tiek pat kitokios medienos, suvirinimo įranga, įvairūs prietaisai, padangos.

Nuo ko kilo gaisras, ekspertai dar aiškinasi. Vakar jie vyko apžiūrėti nelaimės vietos.

Sukrėstas visas kaimas

Puodžiūnų kaimo žmonės apie ūkininkų šeimą užgriuvusią bėdą negali kalbėti be ašarų.

„Tame angare jie laikė ir techniką, trąšas, kurą, įrankius, padargus. Ten buvo visko labai daug ir labai reikalingo ūkyje. Ir visko neteko, o dar per patį darbymetį. Liko stovėti tik mūrinių sienų plytos. Sudegė viskas: technika, traktorius, namo statybai suruošta mediena. Visiškai nieko neliko“, – kalbėdama jaudinosi N. Jasmontienė.

Jos žiniomis, liepsnų sunaikintas angaras nebuvo apdraustas.

Pasak bendruomenės pirmininkės, visas kaimas pasiruošęs padėti nelaimės ištiktiesiems.

„Taip stengėsi, lipdė, o per keliolika minučių viskas išėjo plėnimis. Jiems be galo sunku, net ir vaistų prireikė. O patys labai geri žmonės, visada visiems pagelbėjantys. Dėl juos ištikusios nelaimės skauda visam kaimui. Kada tik reiks, visas kaimas sueis į pagalbą, bent padės tvarkytis“, – sako N. Jasmontienė.

Anot jos, patys ūkininkai gyvena kitame kaimelyje. Puodžiūnuose turėjo tik ūkinius pastatus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų