Lėlių vežimo teatro archyvo nuotr.

Lėlių vežimo teatras išvyksta tradicinių gastrolių

Lėlių vežimo teatras išvyksta tradicinių gastrolių

Panevėžio lėlių vežimo teatras birželio 3 – 23 dienomis jau 37-tus metus išvyksta į tradicines vasaros gastroles su vežimu po Lietuvą.

Gastrolių metu kūrybinis kolektyvas aplankys 8 savivaldybes: Kėdainių, Kauno, Jurbarko, Pagėgių, Tauragės, Kelmės, Radviliškio ir Panevėžio. Iš viso 35 Lietuvos vietoves.

Šiais metais Panevėžio lėlių vežimo teatras lankysis ne tik Aukštaitijos, bet ir Suvalkijos, Žemaitijos etnografiniuose regionuose, dalinsis kultūrinėmis vertybėmis, tradicijomis. Specialiai spektaklių rodymui pritaikytu vežimu teatro kūrybinė trupė per 20 dienų nuvažiuos 470 kilometrų per kaimus, miestelius ir miestus formuodama augančios kartos požiūrį į profesionalaus meno vertę.

Gastrolių metu žiūrovams bus rodomas romantikos ir subtilaus vaikiško humoro pilnas premjerinis spektaklis – J. Gruševskio pjesės motyvais „Liūdna linksma pasaka“, rež. A. Gladkova. Spektaklyje atskleidžiama amžina gėrio ir blogio kovos tema, santykių tarp žmonių svarba.

Ši Lėlių vežimo teatro tradicija neblėsta dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties. Projektu siekiama populiarinti Panevėžio miesto vardą, lėlių teatro meną regionuose, suartinti ir paskatinti bendradarbiavimą ir partnerystę su vietos bendruomenėmis, formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų