„Laisvės pavasarį“ panevėžiečiai švenčia su Marijonu Mikutavičiumi (papildyta fotogalerija)

„Laisvės pavasarį“ panevėžiečiai švenčia su Marijonu Mikutavičiumi (papildyta fotogalerija)

Vasario -16-osios popietę Laisvės pavasaris atėjo į kiekvieno širdį. Nuo ryto prasidėjusių renginių, skirtų Vasario 16-ajai, maratoną vainikavo įspūdingas Marijono Mikutavičiaus koncertas “Cido” arenoje. Sprogstančios energijos, atvirumo, nesumeluotai nuoširdaus bendravimo su publika ir patriotiškumu nuspalvintas koncertas nepaliko abejingų.

Lietuvos valstybės atkūrimo 102-ąjį gimtadienį “Cido” arenoje panevėžiečiai galėjo švęsti nemokamai – vienas svarbiausių didžiojo atgimimo, vilties, jaunystės, meilės ir muzikos festivalis „Laisvės pavasaris” – Panevėžio savivaldybės dovana.

Didžiausia miesto arena talpina septynis tūkstančius žiūrovų, tad nekantriausieji prie “Cido” arenos durų būriavosi iki renginio pradžios likus daugiau nei valandai. Visus atvykusiuosius švęsti Laisvės pasitiko pučiamųjų orkestras “Garsas”. Čia laukė ir specialiai Vasario 16-ajai paruošta foto sienelė bei profesionalus fotografas – vėliau šias nuotraukas bus galima išvysti Panevėžio bendruomenių rūmų „Facebook“ paskyroje. Šventinę nuotaiką kūrė ir dalijamos trispalvės.

Po choreografinio etiudo pagal Gintarės Jautakaitės dainą “Viešpaties lelija”, kuriame dalyvavo tautiniais kostiumais pasipuošę apie du šimtai įvairių miesto meno mėgėjų kolektyvų narių – nuo jaunimo iki pačių vyriausiųjų ir renginio vedėjo aktoriaus Albino Kėlerio meninių etiudų visa salė iškilmingai sugiedojo Lietuvos himną.

Kaip koncerto pradžioje sakė M. Mikutavičius, kiekviena tauta turi savo praradimų, netekčių, karų kelią, bet vienos tautos su viltimi sugeba žiūrėti į ateitį, o kitos ir lieka praeities baimėje.
“Noriu, kad lietuvių tauta nurytų tą karčią piliulę ir su viltimi žengtų į ateitį. O savo laisvę turime švęsti linksmai”, – prieš koncerto pradžią sakė atlikėjas.

Dovanojo pasididžiavimą Lietuva

Simboliška, kad visiems puikiai pažįstamas M. Mikutavičius savo pasirodymą pradėjo daina “Pasveikinkime vieni kitus”. Jai skambant sėdintieji salėje sulaukė ypatingų sveikinimų.
Nors lietuvių gal ir nebeliko trijų milijonų, kaip dainavo atlikėjas, tačiau bent jau panevėžiečiai puikiai žinojo beveik visus M. Mikutavičiaus hitus, kurie kurstė patriotinius jausmus ir pasididžiavimą savo šalimi, tad dainavo kartu. Tai pirmas toks M. Mikutavičiaus koncertas Panevėžyje per valstybines ar miesto šventes. Mat praėjusiais metais per Kovo 11-ąją turėjęs dainuoti atlikėjas susirgo. Tačiau šį sekmadienį panevėžiečiams jis dovanojo visą savo širdį ir balsą.

Po koncerto žmonės neslėpė susižavėjimo M. Mikutavičiaus charizma, balso stiprumu ir užburiančia šventine renginio nuotaika. O skambant dainai “Trys milijonai“ publika plojo atsistojusi. Po tokio palaikymo atlikėjas visus išlydėjo savo legendiniu kūriniu “Pakeliui namo”.

“Bijojau, kad nelikčiau už durų, todėl su seserimi atėjome labai anksti. Tokia galimybė nemokamai pasiklausyti M. Mikutavičiaus koncerto – labai reta. Koncertas buvo išties užburiantis, tad gerų emocijų parsinešime ir į namus. Džiaugiuosi, kad savo valstybės šventes mokomės švęsti be ašarų, bet su įkvepiančia muzika ir pasididžiavimą savo šalimi ir jos žmonėmis keliančiais pasirodymais”, – kalbėjo panevėžietė Adelė Šimkutė.

Gerų emocijų neslėpė ir Stasė Vasiliauskienė. Moters teigimu, nors jaunosios kartos atlikėjai jai nelabai patinkantys, M. Mikutavičius – maloni išimtis.
“M. Mikutavičius – jaunimo numylėtinis, bet jis patinka ir tokioms senolėms kaip aš. Jo dainos turi prasmę, jausmą, o svarbiausia, skatina didžiuotis, kad lietuviais esame mes gimę”, – sakė panevėžietė.
Festivalį „Laisvės pavasaris“ vainikuos Kovo 11-osios, kai Lietuva švęs valstybės atkūrimo 30-metį, renginiai.

P. Židonio nuotr.

Galerija

 

Komentarai

  • Sveiki ! Būtų įdomu sužinoti, kiek kainuoja „nemokamas“ šventimas ?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų