Laisvės aikštėje šalinami pavojų keliantys medžiai

Laisvės aikštėje šalinami pavojų keliantys medžiai

Panevėžyje įsibėgėja Laisvės aikštės ir jos prieigų atnaujinimo darbai. Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė atliko išsamų Laisvės aikštėje augančių 14 medžių fiziologinės būklės ir rizikos aplinkai arboristinį vertinimą.

Ekspertai medžius tyrė taikydami akustinę tomografiją, kai su specialiu prietaisu neinvaziniu būdu analizuojama kamieno vidinė struktūra. Atlikti tyrimai leidžia įvertinti, ar medžiai kelia pavojų žmonių saugumui.
Įvertinę Laisvės aikštės želdinius, ekspertai padarė išvadas, kad dalis medžių neturi perspektyvų augti. Nors ant kai kurių šiuo metu nėra smarkiai išplitusio kamieno puvinio, konstatuota, kad dėl esamų itin didelių kamieno žievės žaizdų artimiausiu metu puvinys išplis. Kita medžių kamienai jau stipriai pažeisti išplitusio puvinio, o tai nesaugu žmonėms. Ekspertai taip pat pažymėjo, kad tarp lajų išplitusi chlorozė, – tai lemia medžių skurdimą, sausas pavojingas žmonėms šakas.
Medžiai, kurių būklė įvertinta gerai, bus išsaugomi, o keliantys pavojų saugumui – pašalinti. Taip bus užtikrintos tinkamos ir sveikos naujų medžių augimo sąlygos.
Laisvės aikštės ir jos prieigų atnaujinimo projekte vietoj sergančių, nesaugių medžių numatyta pasodinti kone triskart daugiau želdinių (tarp jų – 65 medžiai). Jie užtikrins darnią bei saugią žmogui aplinką.

Komentarai

  • Blyn blyn blyn, ir niekas nepiketuoja, neverkia, nesikoneveikia? Iš Vilniaus protestuotojai neatvažiavo? Asmeninės atostogos svarbiau ??? ???????????????????????????? ???????????????????????????????? ??????????????????????????? ???????????????????????????? ????????????????????????????
    ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    Traukiu į šiaurę galutinai !

  • pyst!

  • Kiek savivaldybe moka Sekundei uz tokius straipsnelius?

  • Pavojų kelia valdininkai, šalinantys tuos medžius. Kaip baisiai atrodo dabar ta aikštė

  • reikia spartesnio darbo ,o dabar dirba 3 zmones

  • Praretinti medžius Ramygalos gatvės kapinėse. Krenta sausi lapai, randame prilūžusių šakų, teršia varnos. Gerai būtų.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų