Laiškai dažniausiai tyliai nugula Panevėžio centriniame pašte

Laiškininkai rajono gyventojus aplenkia

Laiškininkai rajono gyventojus aplenkia

Paliūniškio kaimo gyventojai jau kurį laiką žaidžia slėpynes su laiškininkais. Jiems siųsti laiškai dažniausiai tyliai nugula Panevėžio centriniame pašte.

Netoli Paliūniškio, Pinigėlių kaime, gyvenantis Stasys Lukšys turėjo nemalonumų dėl laiško, kuris jam buvo siųstas iš Seimo kontrolierių įstaigos. Nuvykus į centrinį paštą, darbuotojai jo rasti nesugebėjo, susigrąžinti laišką vyrui pavyko tik apsilankius antrą kartą. Taigi registruotą laišką S. Lukšys atgavo praėjus dviem savaitėms nuo jo išsiuntimo.

Antrą kartą vyras iš anksto ėmėsi veiksmų, kad laiku nepristatytas laiškas nesukeltų neigiamų pasekmių.

„Man taip nutinka ne pirmą kartą, todėl paštininkais nebepasitikiu, – „Sekundei“ sakė ponas Stasys. – Aišku, aš kantrus žmogus, bet jau nebeįmanoma. Baisi netvarka.“

Šį kartą S. Lukšys pranešimo laukė iš Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Panevėžio skyriaus. Jame turėjo būti nurodyta data ir laikas, kada privalo atvykti į susitikimą su Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojais dėl žemės grąžinimo. Pasitikėjimą Lietuvos pašto veikla praradęs gyventojas valstybės tarnautojų paprašė apie viską jį informuoti asmeniškai. Jei ne darbuotojų paslaugumas, vyras apie susitikimo datą nebūtų žinojęs, nes registruotas laiškas su informacija jo rankose atsidūrė pavėluotai.

„Ryte, pasibaigus susirinkimui, nuėjau į paštą ir sužinojau, kad ten yra man siųstas laiškas. Kad jį siuntė, man pasakė Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojai“, – kalbėjo rajono gyventojas.

Jis su pašto darbuotojomis bandė aiškintis, tačiau buvo atkirsta, kad niekuo negali pagelbėti. Atsiprašymo taip pat nesulaukė.

Vyras pasiūlė visiems kartu atplėšti voką ir pažiūrėti, kada jis turėjo nuvykti į susitikimą su tarnautojais. Pono Stasio norui, kad ant voko darbuotojos parašytų valandą, kada jis pasiima svarbų laišką, taip pat nebuvo lemta išsipildyti.

„Laišką pasiėmiau vienuoliktą valandą, kai jau buvo pasibaigęs susitikimas su Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojais“, – aiškino vyras.

Paliūniškio kaimo gyventojas, kuriam svarbią korespondenciją pavyko atsiimti tik Panevėžio centriniame pašte ir tik iš antro karto – bei, deja, per vėlai, – sako, kad visos bėdos prasidėjo jų gyvenvietėje panaikinus paštą. Dabar dėl to esą kenčia visa bendruomenė. T. Šiaudinio nuotr.

Pinigėlių kaimo gyventojas korespondenciją į bendrą dėžutę, stovinčią vienoje iš Paliūniškio gyvenvietės gatvių, visuomet gauna, tačiau pranešimai apie registruotus laiškus jo nepasiekia.

Darbuotojai keičiasi

Bendrovės „Lietuvos paštas“ atstovas spaudai Tomas Bašarovas tvirtina, kad registruotas laiškas S. Lukšiui buvo pristatytas gruodžio 21 dieną. Kadangi vyro nebuvo namuose, jam buvo paliktas pranešimas, kad siunta saugoma Panevėžio centriniame pašte.

„Apie tai, kad gavėjui yra pristatyta registruota siunta, kuri nebuvo įteikta namuose, informuojama pranešimu. Jis paliekamas adresato gaunamųjų laiškų dėžutėje arba atsiunčiamas SMS žinute, jeigu ant laiško ar siuntos yra nurodytas gavėjo mobiliojo telefono numeris“, – informavo T. Bašarovas.

S. Lukšys tvirtino, kad jokio pranešimo apie pašte laukiantį laišką savo pašto dėžutėje neaptikęs. Kitaip svarbų laišką būtų pasiėmęs anksčiau ir niekam nebūtų turėjęs pretenzijų.

Ponas Stasys nėra vienintelis Paliūniškio gyventojas nepatenkintas pašto darbu. Aplinkiniai į nemalonias situacijas dažnai patenkantys dėl vėluojančių pranešimų apie mokesčius.

„Mūsų bendruomenė labai nukenčia. Problemos prasidėjo, kai Paliūniškio gyvenvietėje buvo panaikintas paštas, – teigė rajono gyventojas. – Dabar tokia vergovė su tuo paštu.“

S. Lukšys sakė, kad pastaruoju metu jų vietovėje ypač dažnai keičiasi paštininkai. Ilgai ir atsakingai dirbusi laiškininkė paliko darbą dėl per mažo atlyginimo. Vyras neabejoja, kad reikalai pagerėtų, jeigu žmonėms būtų imta mokėti daugiau.

„Pas mus spėjo pasikeisti trys ar keturi žmonės. Pašto viršininkė sakė, kad priimtas jaunas žmogus yra mokomas, kaip dirbti“, – tvirtino gyventojas.

Tai, kad Paliūniškio apylinkėje trūko laiškininkų, patvirtino ir bendrovės „Lietuvos paštas“ atstovas spaudai T. Bašarovas. Jis gyventojų atsiprašė dėl vėlavusių siuntų ir registruotų laiškų.

„Šioje vietovėje kurį laiką buvo ieškomas laiškininkas. Tam, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas pašto paslaugų tiekimas, pagalbos ranką ištiesė laikini arba pavaduojantys laiškininkai, – pabrėžė T. Bašarovas. – Kaimiškoje Paliūniškio apylinkėje šiuo metu dirba laiškininkas, todėl nesklandumų, pristatant pašto korespondencijos siuntas ar prenumeruojamus spaudos leidinius, gyventojai nebeturėtų patirti.“

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų