Laikrodis skaičiuos naują šimtmetį

Laikrodis skaičiuos naują šimtmetį

 

Jau kitą savaitę, Vasario 16-osios išvakarėse, Respublikos ir Vasario 16-osios gatvių sankirtą turėtų papuošti nauju miesto simboliu tapsiantis laikrodis – lygiai toks pat, koks šioje vietoje laiką skaičiavo prieš šimtą metų.

Vienas šios idėjos autorių ir mecenatų Arūnas Povilas Paliulis įsitikinęs, kad laikrodis sugrąžins šiai vietai išskirtinę dvasią ir svarbą.

Kaip „Sekundei“ pasakojo A. P. Paliulis, artėjant svarbiai Lietuvai datai – Lietuvos valstybės šimtmečiui, galvoje sukosi daug idėjų, kaip būtų galima prasmingai ir originaliai paminėti šią gražią sukaktį – miestui ir jo žmonėms dovanoti išskirtinį koncertą, vakaronę ar kokį kitą renginį. Tačiau išsiskyrus nuomonėms, buvo nuspręsta miestui dovanoti laikrodį, kuris skaičiuotų naujo šimtmečio laiką. Tai būtų naujo Lietuvos ir Panevėžio etapo simbolis.

„Juozo Masiulio palikuonys galvojo, kad labai gražu, prasminga ir simboliška padovanoti ką nors ir Panevėžio miestui, tad buvo nuspręsta atkurti laikrodį ant telegrafo stulpo, kur jis kabojo ir prieš šimtą metų, tik okupacijos metu buvo nuimtas neva kaip sugedęs ir neberemontuojamas. Tuo labiau kad tai labai simboliška miesto sankryža – Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių sankirta. Norisi gražinti tą vaizdą, dvasią ir svarbą“, – teigė A. P. Paliulis.

Tiesa, vyras prisipažino, kad tai nebuvo jo sumanymas. Pirmasis šią idėją dar prieš kelerius metus iškėlė Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas Arnas Simėnas. Deja, nepavykus rasti rėmėjų, ši graži iniciatyva nugulė į stalčių. Tai sužinojęs A. P. Paliulis sutiko atgaivinti šią idėją.

Laikrodis, skaičiuosiantis naują Lietuvos šimtmetį, turėtų atsirasti lygiai toje pačioje vietoje, kaip ir jo pirmtakas prieš šimtą metų.

„Tik išgirdęs apie tokią gražią iniciatyvą spontaniškai pasakiau, kad reikia daryti. Deja, kai laukiama pagalbos tik iš įvairių fondų ar valstybės, net ir gražiausios idėjos gali numirti. Mano tėveliai ir seneliai buvo smetoniško auklėjimo žmonės – ką sumąsto, tą būtinai padaro. Ir padaro iki galo. O aš turiu posakį, jeigu nori, kad būtų padaryta gerai, pasidaryk pats“, – juokavo A. P. Paliulis.

Tiesa, paieškos, kas galėtų pagaminti tokį išskirtinį laikrodį, nebuvo tokios lengvos, kaip tikėtasi. Iš pradžių buvo kreiptasi į Italijos laikrodininkus, kurių darbai papuošė ir Vilniaus senamiestį, tačiau šie būtų nespėję iki termino. Kartu su miesto architektais laikrodžių gamintojų buvo ieškoma ir Šveicarijoje, kitose šalyse. Viliojamų pasiūlymų buvo gauta ir iš Amerikos, tačiau teko atsisakyti, mat jie neturėjo savo atstovybės Europoje, tad sugedus laikrodžiui būtų kilę sunkumų jį sutaisyti.

„Galiausiai išsirinkome britų gamintojus, kurie specializuojasi istorinių, reprezentatyvių laikrodžių gamybos srityje. Tikimės, kad laikrodis puoš miesto sankryžą. Kadangi bus apšviestas, net sutemus matysis, kiek valandų. Jau vasario 16-ąją jis bus atidengtas ir pašventintas“, – sakė A. P. Paliulis.

Komentarai

  • Na, tai nuostabu ir prasminga.!

  • Tokį pat kaip prieš 100 metų, tokiame pačiame aukštyje pakabinti neišeis. Tada, kai važinėjo visi arklio traukiamais vežimais ir karietomis, buvo viskas OK, bet dabar kai Respublikos gatve važinėja furos-refrežeratoriai ar 2-jų aukštų autobusai su turistais, numuš jį iš karto. Aukščiau pakabintas, jis turėtų būti didesnis, kad taip pat gerai matytųsi.

  • Geras tas aukštis buvo. Furoms eismas draudžiamas….

  • Kaip faina!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų