Panevėžio teatrui sutikusiam laikinai vadovauti buvusiam Šiaulių dramos teatro direktoriui A. Venckui Aukštaitijos sostinėje gali tekti praleisti nuo 3 mėnesių iki metų. P. Židonio nuotr.

Laikinajam vadovui skandalai teatre netinka

Laikinajam vadovui skandalai teatre netinka

Iš J. Miltinio dramos teatro direktoriaus pareigų po dvejų metų darbo savu noru pasitraukus Leonui Blėdžiui, teatralai vėl turi vedlį.

Juo laikinai, kol bus paskelbtas konkursas direktoriaus pareigoms, sutiko būti prieš trejus metus Šiaulių dramos teatrui vadovauti baigęs aktorius ir režisierius Antanas Venckus.  Jis du dešimtmečius vadovavo Šiaulių dramos teatrui, tad dažna vadovų kaita Panevėžio kultūros įstaigoje atrodo gana keistai.

Susipažinti su naujuoju direktoriumi, kuris įsipareigojo vadovauti kolektyvui mažiausiai tris mėnesius, bet ne ilgiau nei metus, susirinko būrys būsimų jo pavaldinių.

A. Venckus prisipažino, kad sprendimas gelbėti Panevėžio kultūrą jam nebuvo lengvas. Iki šiol jis, kaip aktorius, dar turėjo darbinius santykius su Šiaulių teatru, ten vis dar rodomi spektakliai, kuriuose pats vaidina. Kultūros ministerija sutiko sudaryti sąlygas šiauliečiui juose toliau vaidinti.

A. Venckus teigė neturėjęs jokių ambicijų, susijusių su Aukštaitijos sostine ir jos teatro administracija.

„Ministerijos skambutis man buvo labai netikėtas. Aptarus tam tikrus dalykus, sutikau. Ministras pasitikėjo mano turima vadovavimo patirtimi, tikriausiai atitikau keliamus kriterijus, tiko mano samprata dėl teatro“, – svarstė laikinasis J. Miltinio dramos teatro direktorius.

Laiko trys banginiai

Pirmąja savo, kaip laikinojo vadovo, užduotimi A. Venckus įvardijo susipažinimą su Panevėžio teatru iš vidaus. Pradžioje, anot jo, reikės susipažinti su įstaigos darbuotojais, suprasti jų lūkesčius, požiūrį į bendrą tikslą dirbant miesto kultūrai.

„Pirmiausia turiu suprasti, kokia dabar teatro būklė, išklausyti visas pretenzijas, išgirsti žmones, jų nuomones ir troškimus“, – kalbėjo vadovas, atėjęs į pastaruoju metu skandalų purtomą teatrą.

Šiaulietis sako skandalus kultūroje vertinantis blogai.

„Aš tikiu, kad teatras laikosi ant trijų banginių: pirma, tai kolektyvo susikalbėjimas ir vienybė bei visų dirbančiųjų bendro tikslo turėjimas, antra – patirties ir jaunystės polėkio simbiozė ir trečia – teatras visa savo veikla turi būti toks, kad Panevėžio visuomenė juo didžiuotųsi“, – vardijo A. Venckus.

Paklaustas, ar dalyvaus Kultūros ministerijos konkurse į jau nuolatinio J. Miltinio dramos teatro direktoriaus vietą, laikinasis vadovas užsiminė, kad apie tai anksti kalbėti. Jo nuomone, į šias pareigas atsiras kitas koks nors protingas žmogus. A.Venckus darbą Panevėžyje pradės nuo pirmadienio ir dairosi, kur šiame mieste laikinai apsistoti.

„Aš tik padėsiu laikinai susitvarkyti finansinius ir ūkinius teatro reikalus“, – pabrėžė šiaulietis.

Skelbs konkursą

Panevėžio teatralams naują vadovą pristatyti iš Vilniaus penktadienį atvyko Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Jis neslėpė, kad įstaigai netikėtai likus be direktoriaus jam laikinai pamainą rasti buvo itin sunku.

„Niekam nebūtų paprasta tapti laikinuoju vadovu teatre, kuris dabar išgyvena itin sudėtingą laiką. Teko paieškoti kandidatūros į šią vietą, tad džiaugiuosi, kad A. Venckus, turintis tokią patirtą, priėmė pasiūlymą“, – teigė ministras.

Per penkiolika darbo dienų nuo buvusio teatro vadovo L. Blėdžio atsistatydinimo, pasak ministro, bus paskelbtas naujas konkursas direktoriaus pareigoms eiti. Tačiau kada jis konkrečiai įvyks ir ar neužtruks, pasak M. Kvietkausko, nulems daug aplinkybių.

 

Komentarai

  • Nu pagaliau! Bent jau iki kol ateis nuolatinis, teatrui vadovaus solidus ir ne intrigantas žmogus. O gal vis dėlto Venckus dalyvautų konkurse. Panevėžio teatrui tai išeitų tik į gera.

    • Nereikėjo užsileisti. Draugystė ir darbiniai santykiai neturi susiplakti.

  • Šiaulių teatrą nuvarė į dugną, tai šį tiesiog sunaikins ..

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų