Laima Andrikienė (Europos Parlamento nuotr.)

L. Andrikienės kadencija savais žodžiais: džiaugsmas dėl įvertinimo, susirūpinimas dėl socialinės politikos ir Mobilumo paketo

L. Andrikienės kadencija savais žodžiais: džiaugsmas dėl įvertinimo, susirūpinimas dėl socialinės politikos ir Mobilumo paketo

Konservatorė Laima Liucija Andrikienė Europos Parlamente (EP) su kelerių metų pertrauka dirbo nuo pat 2004 m. Vis dėlto praėjusiuose EP rinkimuose politikei nepavyko apginti mandato – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąraše ji liko 7 vietoje.

Kiek anksčiau, balandžio mėnesį, L. Andrikienė per plenarinę sesiją Strasbūre rado laiko papasakoti naujienų portalui Alfa.lt apie tai, ką ji laiko didžiausiais praėjusios kadencijos pasiekimais ir nesėkmėmis.

„Negaliu nepaminėti rezoliucijos dėl Rytų partnerystės, – politikė išskyrė 2017 m. pabaigoje EP priimtą dokumentą, kurį ji parengė. – Tai yra „Rytų partnerystė+“ – Ukrainos, Gruzijos, Moldovos narystė ES energetikos sąjungoje, ES muitų sąjungoje, ES skaitmeninėje sąjungoje, ir pagaliau netgi Šengeno erdvėje.“

Kadenciją baigianti europarlamentarė džiaugėsi, kad jos suformuluota bendra EP pozicija iki šiol lieka nepakitusi ir kad ja toliau bus remiamasi ateityje derybose su ES valstybėmis narėmis, kurios iki šiol nėra pasirengusios spartinti bendradarbiavimo su didžiausią pažangą demonstruojančiomis Rytų partnerystės šalimis.

L. Andrikienė taip pat jautėsi įvertinta dėl to, kad 2018 m. „The Parliament Magazine“ ją išrinko metų europarlamentare tarptautinės prekybos srityje.

Didžiausia išliekančia problema kadenciją baigianti europarlamentarė įvardijo ES iki šiol nesuformuluotą bendrąją socialinę politiką. „Pradžią šios kadencijos EP padarė, ir aš labai norėčiau, kad naujas Europos Parlamentas ir nauja Komisija šitą darbą tęstų“, – sakė L. Andrikienė.

Dideliu nusivylimu ji taip pat laiko EP po pateikimo priimtą Mobilumo paketą, kuris esą pernelyg nukrypo nuo pradinių tikslų, tokių kaip vežėjų darbo sąlygų pagerinimas, ir tapo iš esmės diskriminuojančiu ES pakraščio valstybes, taip pat ir Lietuvą. Vis dėlto L. Andrikienė tikisi, kad didžiausi teisės akto trūkumai galės būti pataisyti per derybas su ES valstybėmis narėmis bei tolesnius svarstymus Parlamente.

L. Andrikienė pirmą kartą EP nare tapo 2004 m. ir buvo perrinkta 2009 m. 2014 m. rinkimus ji pralaimėjo, tačiau 2016 m. grįžo į Parlamentą, kai dirbti Seime išvyko TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Praėjusioje EP kadencijoje L. Andrikienė buvo tarpparlamentinės delegacijos santykiams su Centrinės Azijos šalimis pirmininko pavaduotoja, taip pat Tarptautinės prekybos komiteto bei Saugumo ir gynybos pakomitečio narė. Kaip pakaitinė narė ji taip pat dalyvaudavo EP Užsienio reikalų komiteto ir delegacijų santykiams su JAV ir Centrinės Amerikos šalimis veikloje.

EP politikė užėmė griežtą poziciją Kinijos atžvilgiu, pasisakė už investicijų patikros mechanizmo kūrimą visos ES mastu. Balandžio mėnesį ji parėmė iniciatyvą dėl rezoliucijos, smerkiančios Kinijoje vykdomus religinių ir etninių mažumų teisių pažeidimus.

Be jau minėto pranešimo dėl rezoliucijos Rytų partnerystės klausimu, L. Andrikienė taip pat kaip šešėlinė pranešėja prisidėjo rengiant pranešimus dėl „blockchain“ poveikio prekybos politikai, prisitaikymo prie globalizacijos bei privačių saugumo kompanijų veiklos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų