Kyšius ėmę medikai sulaukė atpildo

Kyšius ėmę medikai sulaukė atpildo

Panevėžio poliklinikoje patalpas išsinuomojusios privačios klinikos „Mano gydytojas“ vadovui ir chirurgui Algirdui Šukiui sustabdyta licencija verstis medicinos praktika. Jam ir kaunietei gydytojai Juvitai Auksakytei Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba vieną griežčiausių sankcijų pritaikė teismui pripažinus, kad jie uždarbiavo iš kyšių.

Panevėžio privačioje klinikoje „Mano gydytojas“ bei Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje dirbantis A. Šukys, anot Leidimus verstis medicinos praktika išduodančios tarnybos, šiurkščiai pažeidė paciento teises ir pasinaudojo gydytojo pareigomis norėdamas neteisėtai pasipelnyti. Medikas privačioje savo klinikoje bei Šiaulių ligoninėje priimdavo pacientus, kuriems reikėdavo suleisti vaistus į sąnarius. Ikiteisminį tyrimą atlikusios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, šis gydytojas už injekcijas iš pacientų imdavo po keliasdešimt eurų, bet pinigai nukeliaudavo ne į gydymo įstaigų sąskaitas, o į mediko kišenę.

Nuteistas už kyšininkavimą

Šių metų birželį Šiaulių apygardos teismas A. Šukį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė jam 6 402,20 euro baudą. Medikas tokį šiauliečių teisėjų verdiktą apskundė aukštesnės instancijos Lietuvos apeliaciniam teismui, bet ir iš ten sulaukė nepalankaus sprendimo: A. Šukio skundas buvo atmestas.

Šioje byloje dėl gydytojo papirkimo įtarimai buvo pareikšti ir A. Šukio paslaugomis pasinaudojusiems šešiems pacientams. Jie pripažino kaltę, todėl visi nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

A. Šukio privati klinika nuomojasi apie 100 kvadratinių metrų patalpas Panevėžio savivaldybei pavaldžioje miesto poliklinikoje Nemuno gatvėje. Neseniai Savivaldybės taryba bendrovei „Mano gydytojas“ nuomos sutartį pratęsė dar penkeriems metams – iki 2021-ųjų.

Chirurgo A. Šukio paslaugų besiteiraujančius pacientus klinika informuoja, kad gydytojas iki sausio atostogaus ir kol kas pas šį specialistą neregistruojama.

Bylos duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 metus kyšiams farmacijos įmonė galėjo skirti daugiau kaip 145 tūkstančius eurų.

Naudojosi pacientų naivumu

Kad A. Šukys pelnėsi iš pacientų imdamas kyšius už vaistų suleidimą, STT pareigūnai atskleidė narpliodami kitą itin didelio masto vienos farmacijos kompanijos atstovų ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojų nusikalstamą korupcinę schemą, kurioje taip pat figūruoja šis medikas.

Ikiteisminio tyrimo surinktais duomenimis, farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydytojais, kad jie už kyšius rekomenduotų pacientams ir paveiktų juos įsigyti brangius sąnarių ligoms gydyti skirtus įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios sudėties farmacinės produkcijos.

Atsilygindavo pinigais ir kelionėmis

Dar praėjusių metų vasarį per STT pareigūnų visoje Lietuvoje surengtą didžiulę operaciją sulaikyta būrys klestinčios Kauno bendrovės „Valentis Pharma“ darbuotojų. Teisėsaugos pareigūnų dėmesio centre atsidūrė ne tik farmacininkai, bet ir iš jų kyšius imdavę bei už tai pacientams brangius medicininius produktus – sąnarių ligomis sergantiems žmonėms skirtus sinovinio skysčio papildus – brukdavę medikai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, medikai buvo skatinami rekomenduoti šią medicinos priemonę ne tik tradicija tapusiomis kelionėmis. Šiuos Šveicarijoje gaminamus preparatus išmėginti pacientą įkalbinę medikai galėjo būti dosniai paskatinami. Viena injekcija į sąnarį kainuodavo apie porą šimtų eurų, o gydytojui likdavo maždaug pusė iš paciento paimtų pinigų. Bylos duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 metus kyšiams farmacijos įmonė galėjo skirti daugiau kaip 145 tūkstančius eurų.

Šiame didelės apimties tyrime dėl farmacininkų ir daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų nusikalstamų korupcinių veiksmų – stambaus masto papirkimo, kyšininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo – jau yra pareikšti įtarimai 51 asmeniui, iš jų 37 gydytojams dėl kyšininkavimo. Tarp įtariamųjų atsidūrė ir A. Šukys. STT duomenimis, medikas galėjo primygtinai siūlyti savo pacientams naudoti preparatą ir už tai iš farmacijos kampanijos gauti atlygį. STT atstovės ryšiams su visuomene Renatos Saulytės teigimu, šis didžiulės apimties tyrimas tęsiamas – apklausiami ir pacientai. Apie tai, kad jiems siūlomas preparatas nėra registruotas Lietuvoje, žinojo ne visi jį įsigydavę.

Įklampino pagalba advokatui

Kartu su A. Šukiu licencijos verstis medicinos praktika netekusi kaunietė gydytoja Juvita Auksutytė tokios sankcijos sulaukė Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai konstatavus, kad medikė šiurkščiai pažeidė profesinę pareigą sąžiningai tvarkyti medicinos praktikos dokumentus

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šių metų spalį patvirtino dviejų teismų nuosprendžius ir J. Auksakytę pripažino kalta dėl nedarbingumo pažymėjimo suklastojimo. Jai buvo paskirta 1 506,4 euro bauda. Šią medikę įklampino noras pagelbėti už piktnaudžiavimą, papirkimą ir dokumentų klastojimą teisiamam rokiškiečiui advokatui Jonui Valickui. Jis, siekdamas pateisinti savo nedalyvavimą teismo posėdžiuose, paprašė sūnaus surasti gydytoją, kuri išduotų fiktyvų nedarbingumo lapelį be medicininės apžiūros.

Komentarai

  • Idomu,o Sukys yra susijes su Giedre Sukiene,apie kuria taip pat labai daug negatyviu dalyku yra zinoma?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų