Kvapą gniaužiantis gatvės menas

Kvapą gniaužiantis gatvės menas

Jūsų dėmesiui vieni realistiškiausių ir įtikinamiausių garsių gatvės menininkų darbų, kurie neabejotinai privers atvipti žandikaulius.

Vis daugiau nykių sienų, pastatų, grindinių atgyja naujai. Juos savo autoriniais kūriniais puošia visame pasaulyje garsūs ir labai kūrybiški gatvės menininkai. Šių kūrėjų rezultatai nusipelno didžiausių aplodismentų ir liaupsių. Kiekvienas jų meistriškai žaidžia optinėmis iliuzijomis ir tiesiog įtraukia į meninės fantazijos pasaulį.

 

Leonas Keris

Olandų popsiurrealizmo menininkas Leonas Keris Maltos gatvės meno festivalyje sukūrė anamorfinį saldžių guminukų paveikslą. Milžiniški guminukai meškučiai nutūpė ant gana neišvaizdaus pėsčiųjų tilto Valetoje. Meškučiai sukurti 3D stiliaus technika, tad žiūrint iš viršaus, gali pasirodyti, kad jie stovi tiesiai prieš žmogų. Norėdamas sukurti šią iliuziją, L. Keris meistriškai sudėliojo savo paveikslą – meškiukai atrodo suglebę, kai stovima šalia jų, bet yra proporcingi žmogui, kai žiūrima iš bemaž dešimties metrų aukščio. Meškučiai guminukai pasižymi įspūdingu, tikrovišku vaizdu, kuris praeiviams atrodo labai natūralus.
Nors saldainiai dažnai asocijuojasi su džiaugsmingomis emocijomis, menininkas šiais „guminiais“ paveikslais parodo kai ką kita. Kompozicijoje matomas vienas žalias meškutis, gulintis ant šono. Pats autorius paaiškino, kad jis tiesiog turi atrodyti miręs.
„Tai išties jaudinantis reginys, nes kiti meškučiai tiesiog susirenka, kad pagerbtų savo mirusį draugą“, – savo meninę idėją aiškina autorius.

Džo Hilas

2014 metais Londone sukurtas nuostabus 3D gatvės paveikslas, skirtas geriausio HBO fantastinio filmo „Sostų karai“ gerbėjams. Nenuostabu, jog milžiniška įspūdingai nutapyta ir antgamtinių žmogystų invaziją vaizduojanti „siena“ traukia visų praeivių akį. Nors atrodytų, jog žvelgiate į gigantišką sieną, visgi tai tiesiog meistriškai autoriaus išpieštas grindinys, ant kurio galima prigulti.
Gatvės menininkui Džo Hilui HBO pavedė sukurti didelio masto realistišką 3D kūrinį, kuris būtų toks pat įspūdingas kaip pats filmas, kuriame vaidina tokios žvaigždės kaip Emilija Klark ar Kitas Haringtonas. Beje, tai buvo pirmasis kada nors sukurtas 3D meno kūrinys vos per vieną dieną!
Įspūdingas paveikslas, esantis Londono Vyskupo aikštėje, buvo skirtas pažymėti trečiojo filmo „Sostų karai“ sezono pasirodymui didžiuosiuose ekranuose.

Galerija

Nikolajus Arndtas

Gatvės artistas Nikolajus Arndtas nenustoja stebinti savo menininiais sugebėjimais. Nuo 2009 metų šis grafikas kuria įspūdingus trimačius šaligatvių meno kūrinius, kurie plokščią, pilką grindinį paverčia dinamiškai spalvinga drobe. Kurti tokius siurrealistinius vaizdus Nikolajui pakanka tiesiog kreidos ir spalvos pigmento.
„Pigmentui skiesti naudoju vandenį su daugybe cukraus. Lipnus pagrindas apsaugo kūrinį nuo vėjo. Norint nupiešti paveikslėlį, man reikia vidutiniškai dviejų dienų“, – apie kūrybinį procesą yra pasakojęs N. Arndtas, sugebantis taip iliustruoti grindinius, jog atrodo, kad piešiniai atgyja ir gali tiesiogiai bendrauti su praeiviais.
Beje, į N. Arndto surrealistinių fantazijų pasaulį praeiviai išties mielai įsitraukia ir ypač žavisi šio gatvės menininko talentu.
Tuos, kurie nori išbandyti savo jėgas gatvės mene, N. Arndtas ragina nebijoti eksperimentuoti. „Išbandykite ką nors naujo, juk tai visada įdomu. Man svarbiausia, kad mano menas teiktų tik teigiamas emocijas. Kai žmonės žiūri į mano paveikslus ir šypsosi, aš esu labai laimingas“, – yra sakęs menininkas.

Galerija

Egdaras Miuleris

Daugelį metų Vokietijos gatvės menininkas Edgaras Miuleris ieškojo naujų formų, kaip išreikšti save. Akivaizdu, jog jam pagaliau pavyko! Dabar jis piešia didelius miestų viešojo gyvenimo plotus ir suteikia jiems visiškai naują išvaizdą, taip keisdamas praeivių suvokimą apie grafičių meną. Žmonės kasdien tampa jo kurtų piešinių dalimi tiesiog eidami pro šalį.
Praėjusių metų Pasaulio kultūros festivalyje Edgaras Miuleris didžiulę prieplaukos dalį pavertė dramatiška ledynmečio scena. Tik pažiūrėkite, kaip realistiškai atrodo E. Miulerio tapytas šaligatvis!

Galerija

Patrikas Komersi

Prancūzų gatvės menininkas Patrikas Komersi atgaivina senus, vienspalvius fasadus ir paverčia juos į masyviomis, gyvomis ir labai tikroviškomis freskomis. Nuo gyvenamųjų namų iki biurų ar apleistų pastatų – menininkas sukūrė daugiau nei 300 paveikslų visoje Prancūzijoje ir kituose pasaulio kampeliuose.
Kad atgaivintų pastato sienas, Patrikas naudoja meno techniką, kuri buvo labai populiari baroko laikotarpiu. Ši technika pasitelkiama kuriant realistiškus vaizdus ir trimates optines iliuzijas.
Menininkas savo freskose vaizduoja miestų ir miestelių istoriją, kultūrą ir unikalius tam tikro laikmečio atributus. Dažnai tikroviškuose paveiksluose įamžinami žymūs istoriniai veikėjai ar vietiniai didvyriai. Patrikas sako, jog savo unikalia kūryba siekia praturtinti miesto kultūrinį paveldą.

Parengta pagal mymodernmet.com

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų