Kuria svajonių mokyklą

Kuria svajonių mokyklą

Mokykla jau seniai nebėra vieta, kur vien tik sėdima suoluose palinkus prie sąsiuvinių ir vadovėlių. Panevėžio mokinių savivaldos centrui atstovaujanti Gabrielė Nareckaitė įsitikinusi, jog aktyvūs, smalsūs moksleiviai – jėga, galinti nuversti kalnus.

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė Gabrielė Nareckaitė visada buvo ta, kurios visur pilna – nuo pirmųjų dienų mokykloje mėgo vadovauti ir norėjo stovėti pirmose eilėse. Tačiau dabar prasitaria, kad jai mieliau likti už kadro.

Taip jaučiuosi saugiau ir patogiau. Visada labiau norėjosi viską daryti dėl kitų, ne dėl savęs. Man patinka rūpintis ir padėti kitiems“, – sako Gabrielė.

Dabar G. Nareckaitė – J. Balčikonio gimnazijos auklėtinė. Anksčiau mokėsi „Šaltinio“ progimnazijoje, kur taip pat aktyviai dalyvavo mokinių savivaldoje.

Mergina baigė Panevėžio muzikos mokyklą ir prieš trejus metus pradėjo savanoriauti Lietuvos moksleivių sąjungoje, o neilgai trukus tapo renginių organizavimo ir rinkodaros komitetų koordinatore.

Labai mėgau tai, ką dariau, bet giliai širdyje žinojau, kad ateis laikas, kai ir aš vadovausiu visam Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centrui“, – savo užsispyrimu ir ryžtingumu žavi Gabrielė.

Prioritetas – mokslai

G. Nareckaitė pripažįsta, kad nėra paprasta gerai mokytis ir spėti dalyvauti užklasinėse veiklose. Tačiau ji laikosi nuomonės, kad pagrindiniu prioritetu visada turi likti mokslai.

Mokydamasi Muzikos mokykloje supratau, kaip svarbu disciplina, todėl dabar nėra taip sunku viską suspėti“, – sako Gabrielė.

Ji svarsto, jog labiausiai įkvepia ir motyvuoja kolegos ir draugai – kitų Lietuvos moksleivių sąjungos padalinių pirmininkai.

Labai jais didžiuojuosi, semiuosi energijos ir patirčių, augame ir tobulėjame kartu kiekvieną dieną. Džiaugiuosi, kad tokie žmonės yra šalia manęs“, – sako aktyvumu išsiskirianti moksleivė.

Kai tarp daugybės užsiėmimų randa laisvų minučių, Gabrielė tarsi instinktyviai atiduoda jas kitiems.

Esu žmonių žmogus, todėl laisvu laiku renkuosi pabūti su draugais“, – šypsosi panevėžietė.

G. Nareckaitė pripažįsta, kad nėra paprasta gerai mokytis ir spėti dalyvauti užklasinėse veiklose. Tačiau ji laikosi nuomonės, kad pagrindiniu prioritetu visada turi likti mokslai.

Jaunimas nori keisti pasaulį

Paklausta, kuo gi užsiima mokinių savivalda, kodėl jos veikla yra svarbi, Gabrielė juokauja, jog tai klausimas, į kurį pati savivalda dažnai sunkiai randa atsakymą. Pasak jos, mokinių savivalda yra neatsiejama jų gyvenimo dalis, galinti apversti pasaulį aukštyn kojomis.

Pagrindinis savivaldos darbas yra ne renginių organizavimas, kad ir kaip smagiai tai skambėtų, o atstovavimas moksleivių interesams“, – pabrėžia G. Nareckaitė.

Anot jos, šie metai Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centrui buvo labai darbingi, nors koronaviruso krizė gerokai pakoregavo ir jų planus.

Mergina be galo džiaugiasi, kad prie LMS prisijungia vis daugiau savivaldų ir šiuo metu jų jau yra aštuoniolika. Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras gali pasidžiaugti ir tuo, jog Jaunimo apdovanojimuose tapo metų jaunimo organizacija.

Aktyviai bendradarbiaujame su Jaunimo reikalų taryba, Panevėžio „Apskrituoju stalu“, kitomis organizacijomis“, – vardija pirmininkė.

Kiekvieną mėnesį G. Nareckaitė susitinka su mokinių savivaldomis, tariasi, padeda vieni kitiems įvairiais klausimais. Šiais mokslo metais renginiai buvo orientuoti į ekologiją ir naują LMS metinę programą „Ž.E.M.E.“.

Vienas iš tokių renginių buvo protmūšis „Ekologika“. Jis sulaukė labai didelio jaunimo susidomėjimo. Deja, nors ir bendrauju su mokinių savivaldomis internetu, virusas turėjo įtakos mūsų kitiems darbams“, – apgailestauja Gabrielė.

Pasak jos, dar gegužės mėnesį turėjo vykti gana didelė mokinių savivaldų konferencija, bet ją teko perkelti į rudenį.

Kartų skirtumai

Anot Gabrielės, vien buvimas moksleivių organizacijoje jai pačiai, kaip asmenybei, labai padeda augti. Nors darbas su komanda ne visada būna lengvas, tenka išmokti išklausyti ir suprasti vieniems kitus.

Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė pasakoja, jog jos, kaip vadovės, pradžia organizacijoje nebuvo iš lengvųjų.

Esu labai dėkinga padėjusiems man įsivažiuoti ir, žinoma, visai savo komandai. Nors šios pareigos reikalauja didelio atsakingumo ir darbo, man tai patinka. Pelnyti mokinių pasitikėjimą nebuvo labai sunku, svarbiausia nuoširdumas, atvirumas ir didelis dėmesys“, – pabrėžia G. Nareckaitė.

Gabrielės nuomone, šiandieninis jaunimas yra visiškai kitoks ir turbūt natūralu, kad vyresniajai kartai dažnai sunku jį suprasti.

Šiandien ji – mokinių savivaldos veidas. Gabrielė svarsto, jog būti lyderiu gali kiekvienas, tik kai kuriems reikia daugiau pastangų, o kitiems tiesiog viskas klojasi savaime.

Mokinių savivaldos pagrindinė paskirtis – atstovauti mokiniams. Gabrielė sako, kad šių laikų jaunimas nebijo išreikšti savo nuomonės ir pakovoti už savo teises.

Mano nuomone, jaunam žmogui labai svarbu, kad jį išklausytų, suprastų ir palaikytų, todėl, kad ir koks spalvingas ir tolerantiškas jaunimas auga, dažnai sunku sulaikyti liežuvį už dantų, klausant senamadiškai mąstančių žmonių“, – svarsto G. Nareckaitė.

Vyresnioji karta dažnai linkusi prikišti, jog jaunuoliai dabar težino savo teises, bet pareigas pamiršta. Ar yra tame tiesos?

Gabrielės nuomone, šiandieninis jaunimas yra visiškai kitoks ir turbūt natūralu, kad vyresniajai kartai dažnai sunku jį suprasti.

Gal skambės lengvabūdiškai, bet kol esame jauni, manau, galime sau leisti daryti daug klaidų. O pareigas kartais pamiršta ne tik jaunimas“, – šypteli G. Nareckaitė.

Svajonių mokykla

Pasak Gabrielės, švietimo sistemoje pokyčiai įvyksta ne per vieną dieną, o ir pati mokykla turbūt niekada nebus tobula. Tačiau aktyvi mokinių savivalda stengiasi ją padaryti atvirą kiekvienam.

Tobulėti tikrai yra kur, pavyzdžiui, pilietinės socialinės veiklos, taip pat mokytojų trūkumas, senos ugdymo programos, mažas mokinių aktyvumas ir įsitraukimas į bendruomenę“, – vardija Gabrielė.

Anot jos, mokykla graži turi būti ne tik iš išorės, bet ir savo turiniu. O pačios Gabrielės svajonių mokykla yra tokia, kurioje gera būti, kurioje kiekvienas mokinys išgirstas ir suprastas, o mokytojai draugiški, tolerantiški ir geranoriški.

G. Nareckaitė neabejoja, jog šiandien Panevėžį galime drąsiai vadinti jaunimo galimybių ir saviraiškos miestu. Pasak jos, miestas auga labai dideliu greičiu ir kiekvienas čia gali rasti širdžiai mielos veiklos.

O koks pačiai Gabrielei yra Panevėžys?

Myliu Panevėžį. Čia mano namai ir visi artimiausi žmonės. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad gimtasis miestas taip plečiasi ir tobulėja“, – su meile apie Aukštaitijos sostinę kalba jaunoji lyderė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų