P. Židonio nuotr.

Kultūros darbuotojams žada sotesnius metus

Kultūros darbuotojams žada sotesnius metus

Naujus metus Panevėžio kultūros įstaigų darbuotojai sutinka viltingai – jiems pažadėti jau kitą mėnesį didesni atlyginimai. Ir nors tai bene pirmas kartas, kai kultūrininkų piniginės turėtų realiai papilnėti maždaug šimtu eurų, darbo užmokesčio dydis išlieka savotiška mistika. Vienos didžiausių Panevėžyje kultūros įstaigų vadovė pripažįsta galinti tik pasvajoti apie uždarbį, kokį gauna jos kolegė periferijoje.

Turtingesni metai

Panevėžio šiųmečio biudžeto projekte kultūros ir meno darbuotojų algoms kelti skirta 396 tūkst. Eur. Pusę šios sumos Panevėžiui teks iš valstybės kišenės, kita puse prisidės Savivaldybė. Skaičiuojama, kad tai leis 1 etato darbo užmokestį padidinti vidutiniškai 132 Eur iki mokesčių.

Strateginio planavimo, finansų ir biudžeto skyriaus duomenimis, dešimtyje Panevėžio kultūros įstaigų yra 245,15 kultūros ir meno darbuotojų pareigybės bei dar per 91 aptarnaujančio personalo darbuotojų. Pastariesiems darbo užmokestis didės, kaip tai numato šalies įstatymai.

„Juk tas pats stalius per šventes, vakarais ar net naktimis turi statyti dekoracijas, elektrikas – rūpintis renginio apšvietimu ar įgarsinimu. Visi dirbantys kultūros įstaigoje turėtų būti priskirti kultūros darbuotojams.“

S. Myškienė

Visų miesto kultūros įstaigų 336-ių darbuotojų atlyginimams iš miesto biudžeto šįmet numatyta 4 mln. eurų.

Pagal dar 2018 m. Panevėžio savivaldybės su Kultūros ministerija pasirašytą memorandumą pernai Aukštaitijos sostinės kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti buvo pridėta 186 tūkst. Eur.

Daugiau nei simboliškai

Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė teigė, kad kultūros darbuotojai pirmuosius didesnius atlyginimus gaus tik kitą mėnesį, tačiau nuotaikos kolektyve jau geros. Tai pirmas toks didesnis atlyginimų kėlimas per pastaruosius keletą metų.

„Tai didžiausias pakėlimas pastaraisiais metais, anksčiau atlyginimai kildavo labai simboliškai. Atskaičiavus mokesčius, vidutiniškai vienas darbuotojas gaus iki šimto eurų didesnį atlyginimą. Be galo džiaugiamės, kad naujus metus pradėjome tokiais pokyčiais“, – kalbėjo S. Myškienė.

Jos teigimu, kultūros darbuotojų atlyginimai priklauso nuo darbo stažo, kvalifikacijos ir turimo išsilavinimo. Bendruomenių rūmuose vidutinis darbo užmokestis siekia apie 600 eurų į rankas.

„O, pavyzdžiui, Kupiškio rajono kultūros centro direktorė į rankas gauna apie pusantro tūkstančio eurų – man apie tokį atlyginimą tik pasvajoti. Kodėl taip yra, sunku pasakyti“, – kalbėjo S. Myškienė.

Pasak S. Myškienės, kultūros darbuotojai pirmuosius didesnius atlyginimus gaus jau kitą mėnesį ir tai pirmas toks didesnis kėlimas per pastaruosius keletą metų.

Ieškos rezervų

Blogybė, anot S. Myškienės, kad atlyginimai kyla ne visiems kultūros srityje dirbantiems. Dalis techninių darbuotojų, tokių kaip scenos darbininkai, elektrikai, taip pat pavaduotojas ūkiui, nepatenka į kultūros darbuotojų kategoriją, tad įstaiga turės iš savų rezervų ieškoti, kaip jiems pakelti atlyginimus, kad nesijaustų nuskriausti.

„Gal bus ir nelygiavertis atlyginimų didinimas, bet bent jau simboliškai turime rasti galimybių pakelti ir jiems. Juk tas pats stalius per šventes, vakarais ar net naktimis turi statyti dekoracijas, elektrikas – rūpintis renginio apšvietimu ar įgarsinimu. Visi dirbantys kultūros įstaigoje turėtų būti priskirti kultūros darbuotojams. Norint išlaikyti komandą, tai yra labai svarbu“, – įsitikinusi S. Myškienė.

Motyvuoja ne tik atlyginimas

Panevėžio muzikinio teatro vadovas Nerijus Jakštonis teigė, kad net ir simbolinis darbo užmokesčio kėlimas kultūros darbuotojams, gaunantiems mažiausius atlyginimus viešajame sektoriuje, yra gana reikšmingas. Visgi, anot N. Jakštonio, atlyginimas nėra pagrindinė motyvacinė priemonė, padedanti į Aukštaitijos sostinę prisivilioti talentų iš kitur. Anot vadovo, Muzikinio teatro stiprybė, kad gali suteikti atvykstantiems kultūros darbuotojams išskirtines darbo sąlygas – galimybę derinti darbą su pagrindiniu, taip pat Savivaldybė suteikia tarnybinį būstą.

„Atlyginimai kilo visiems kultūros darbuotojams, nors tas kilimas palyginti ir menkas. Žmonės džiaugiasi, kad bent jau šiek tiek kyla“, – sakė N. Jakštonis.

Citata:

Nuotr.

Pasak S. Myškienės, kultūros darbuotojai pirmuosius didesnius atlyginimus gaus jau kitą mėnesį ir tai pirmas toks didesnis kėlimas per pastaruosius keletą metų.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų