Krepšininkai laimėjo lemiamą mūšį

Šįvakar Šiauliuose Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ žaidė lemiamas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) mažojo finalo serijos rungtynes su Jonavos „CBet“. Panevėžiečiai šį susitikimą laimėjo rezultatu 84:72 (17:22, 29:13, 16:19, 22:18).

„Kalnapilio“ arena šiuo metu užimta – Panevėžyje vyksta tarptautinis badmintono turnyras „RSL Lithuanian International 2023“, kuriame kovojama dėl pasaulinio reitingo taškų. Dėl šiuos priežasties panevėžiečiai, esant lygiam serijos rezultatui 2:2,  lemiamas rungtynes turėjo žaisti ne namuose, o Šiauliuose.

Lemiamą mūšį dėl bronzos medalių sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Audringai palaikomi gausiai į Saulės miestą atvykusių savo aistruolių sužaidus dvi minutes „7bet-Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 6:2. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui trenerio Nenado Čanako auklėtiniai turėjo vos vieno taško pranašumą 10:9. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „CBet“ krepšininkai. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jonaviečiai pirmavo 22:17.

Antrąjį kėlinį nominalūs šeimininkai pradėjo puikia atkarpa 8:0. Po tritaškį pataikė Jamelas Morrisas ir Jordenas Duffy, o Paulius Murauskas įspūdingai įdėjo kamuolį į varžovų krepšį. Panevėžiečiams išsiveržus į priekį 25:22 „CBet“ startegas Virginijus Šeškus paprašė minutės pertraukėlės. Tai nepadėjo – įpusėjus antrajam ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo 35:28. Po Željko Šakičiaus tikslaus tritaškio metimo „7bet-Lietkabelis“ pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklę persvarą – 38:28. Po pirmosios rungtynių pusės panevėžiečiai pirmavo rezultatu 46:35.

Trečiajame susitikimo kėlinyje „7bet-Lietkabelio“ pranašumui sumažėjus iki 6 taškų (51:45) N. Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, jonaviečiai sugebėjo priartėti iki 3 taškų – 55:52. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė panevėžiečiai, kurie prieš paskutinį ketvirtį turėjo 8 taškų persvarą – 62:54.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „7bet-Lietkabelio“ ekipa pirmavo 67:54, o po trijų paeiliui tikslių Manto Rubštavičiaus baudos metimų pranašumas šoktelėjo iki 16 taškų – 72:56. „7bet-Lietkabelis“ laimėjo rungtynes rezultatu 84:72. Įveikę varžovus panevėžiečiai LKL čempionate iškovojo bronzos medalius.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 27, Željko Šakičius 16, Kristianas Kullamae 9, Mantas Rubštavičius 8, Gabrielius Maldūnas 7.

„CBet“: Edvinas Šeškus 18, Jeffas Garretta, Goranas Huskičius ir Aurimas Majauskas po 11, Glynnas Watsonas 10, Dovis Bičkauskis 8.