EPA-ELTA nuotr.

Kremlius pareiškė, kad Rusija atlaikys Vakarų sankcijas

Kremlius pareiškė, kad Rusija atlaikys Vakarų sankcijas

Kremlius pirmadienį pareiškė, esą Rusija atlaikys jai dėl invazijos į Ukrainą skelbiamas Vakarų sankcijas, o prezidentas Vladimiras Putinas pradeda susitikimus su pareigūnais, kad aptartų padarinius ekonomikai.

„Vakarų sankcijos Rusijai yra stiprios, bet mūsų šalis turi reikiamą potencialą žalai atsverti“, – žurnalistams teigė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Jis pridūrė, kad „šiandien V. Putinas dirbs su ekonominiais klausimais“ ir susitiks su kai kuriais savo ministrais.

Tuo tarpu Prancūzija skelbia, kad Rusija „atjungta“ nuo pasaulio ekonomikos, nes sankcijos dėl jos įsiveržimo į Ukrainą pradėjo kąsti.

„Rusija palaipsniui atjungiama nuo likusio pasaulio, ypač ekonomine prasme, ir tai turės labai rimtą poveikį“, – transliuotojui „Europe 1“ sakė Europos reikalų ministras Clement‘as Beaune’as. Pasak jo, sankcijos dažnai apibūdinamos kaip neveiksmingos, tačiau laisvas rublio kritimas ir „panikos apimto Rusijos centrinio banko įsikišimas“ rodo ką kita. „Mes patekome į kitokią visatą“, – sakė jis.

Rusijos centrinis bankas pirmadienį padidino bazinę palūkanų normą nuo 9,5 proc. iki 20 proc., Maskvos vertybinių popierių biržoje rubliui katastrofiškai nukritus dolerio ir euro atžvilgiu. „Supraskime savo galią, – sakė C. Beaune‘as. – Rusijai mūsų labai reikia, jai reikia viso pasaulio“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vėliau pirmadienį dalyvaus vaizdo pokalbyje su Kanados, Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos ir JAV vadovais bei Europos Sąjungos ir NATO atstovais dėl Ukrainos, pranešė Prancūzijos prezidentūra. Tada E. Macronas priims Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą ir ES Komisijos vadovę Ursulą von der Leyen darbo vakarienės su Europos pramonininkais, jie kalbėsis apie konflikto poveikį „Europos ekonominiam suverenitetui“, nurodė Eliziejaus rūmai.

Vėlai sekmadienį Prancūzija patarė Prancūzijos piliečiams „nedelsiant“ palikti Rusiją, įsigaliojus oro transporto apribojimams, o Baltarusijoje esantys asmenys turi išvykti sausuma. Dauguma ES oro linijų, įskaitant „Air France“, sustabdė skrydžius į Rusijos oro uostus arba per Rusijos oro erdvę, Europos Sąjunga uždarė savo oro erdvę Rusijos orlaiviams.

Prancūzija taip pat pranešė, kad išsiuntė 33 tonas humanitarinės pagalbos, įskaitant palapines, vaistus ir maistą, į Lenkiją, kur atvyko dešimtys tūkstančių ukrainiečių pabėgėlių, ir išsiųs dar 30 tonų į Moldovą, kitą svarbią vietą nuo karo bėgantiems žmonėms.

Prancūzija pirmadienį JT Saugumo Tarybai pateiks rezoliuciją, raginančią „nekliudomą priėjimą“ prie humanitarinės pagalbos, nurodė Eliziejaus rūmai. Europos pareigūnai perspėjo, kad priklausomai nuo karo trukmės namus gali palikti iki septynių milijonų žmonių.

Komentarai

 • Putlerio kacapijos laukia defoltas už mėnesio – kito , jei neišves savo okupacinės gaujos iš suverenios Ukrainos .Per 5 karo dienas medinis rublelis jau prarado 40 proc. savo vertės , o 49 proc. Russia CB rezervų po sankcijomis .Kaip sako rusų žurnalistas Nevzorov , pačka rublej godjatsja dlja prižatyja kvašienoj kapusty vmiesto kamnja .

  • Atsakyti
 • Berasciu girtuokliaujanciu tevu berastis vaikas.

  • Atsakyti
  • Kadangi rašydamas savo vapalionę padarei net 6 gramatines klaidas , turėjei galvoj savo degradavusią asmenybę , rusofile ?

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų