Krekenavoje – netikėti svečiai

Krekenavoje – netikėti svečiai

 

Praėjusi savaitė Krekenavos regioninio parko šeimininkams buvo pilna staigmenų. Per trumpą laiką juos aplankė du netikėti svečiai: piktiems kėslams nusiteikęs sukčius ir pats Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentas į Krekenavą užsuko šeštadienį. Pirmiausia į parko direkcijos kiemą įsuko Jo Ekscelencijos apsauga suderinti saugumo sąlygas, o paskui – ir pats šalies vadovas su šeima bei draugais.

„Mes nieko iš anksto nežinojome apie prezidento vizitą. Gal to ir negalima net viešinti? Buvo didelė staigmena. Prezidentas lankėsi prie apžvalgos bokšto, prisėdo pavėsinėje – tiesiog užsuko pailsėti ir pasigrožėti Krekenavos kraštovaizdžiu. Visada stengiamės savo teritoriją tvarkyti, todėl kažkokių nesusipratimų, laimė, nebuvo“, – niekur oficialiai neskelbtą žinią atskleidė Krekenavos regioninio parko direkcijos direktorė Alma Kavaliauskienė.

Šalies vadovas parke ilgai neužsibuvo. Į jo oficialią darbotvarkę ši kelionė nebuvo įtraukta.

„Savaitgalį prezidentas su pirmąja ponia lankėsi Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje, apžiūrėjo 1863 metų sukilimo muziejaus ir Tėvo Stanislovo liturginio meno saugotuves. Tai buvo privati viešnagė jūsų kraštuose“, – „Sekundei“ paaiškino Prezidento komunikacijos grupė.

Oficialaus vizito Panevėžyje prezidentas per savo pirmųjų metų kadenciją dar neturėjo.

Įsuko versliuką

Netikėto svečio parkas sulaukė ir Valstybės dieną, liepos 6-ąją, – direkcijos kieme netradicinį verslą įsuko sukčius.

„Švenčių dienomis ir sekmadieniais mūsų darbuotojai paprastai nedirba. Grįžę po švenčių iš Kauno marių regioninio parko kolegų sužinojome, kad per Mindaugines prie mūsų apžvalgos bokšto stovėjo apie 25 metų jaunuolis ir lankytojams siūlė pirkti bilietus. Jie net nufotografavo tą žmogų, nes abejojo, ar mes būtume sugalvoję tokį svečių sutikimą“, – pasakoja direkcijos vadovė.

Pinigus rinkęs nepažįstamasis neturėjo jokių skiriamųjų ženklų, kad dirba parkui. Tikrieji darbuotojai svečius visada pasitinka segėdami ženkliukus. Kol kas nežinia, ar sukčiui pavyko parduoti fiktyvių bilietų.

„Peržiūrėsime direkcijos teritorijoje įrengtų vaizdo kamerų įrašus“, – teigė A. Kavaliauskienė.

Direktorė įspėja lankytojus, kad būtų atsargūs ir neužkibtų ant nesąžiningų žmonių kabliuko.

Anot jos, patekti į parką bilietas nėra būtinas. Jis tėra savanoriška parama šiai direkcijai, pinigus jai galima pervesti ir SMS žinute, kaip skelbia svečius pasitinkanti informacija, arba sumokėti lankytojų centre.

„Susimokėti nėra privalu, bet lankytojų kaip paramą mums skiriamus pinigus naudojame savo infrastruktūrai plėsti ir tvarkyti. Svečių šią vasarą turime labai daug. Neseniai iš Panevėžio Senvagės į upę perkėlėme pontoninį tiltą. Įrengtas apšvietimas prie bokšto. Lėšų nuolat reikia teritorijai nušienauti, šiukšlėms išvežti“, – vardijo A. Kavaliauskienė.

Du kartus per metus parkui tenka samdyti specialistus apžvalgos bokšto saugumui įvertinti. Tokios paslaugos, pasak direktorės, kainuoja 1000 eurų.

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų