Jau po kelių mėnesių Kraštotyros muziejuje bus uždarytos ekspozicijos, o 2020-uosius jis pasitiks iš pagrindų atsinaujinęs.

Kraštotyros muziejaus laukia didysis kraustymasis

Kraštotyros muziejaus laukia didysis kraustymasis

Panevėžio kraštotyros muziejus jau šį pavasarį uždarys duris ekspozicijų lankytojams. Nuo balandžio prasideda muziejų iš esmės pakeisiantis kapitalinis remontas.

Muziejaus direktoriaus Arūno Astramsko teigimu, darbuotojai remonto metu persikels dirbti kitur, o dalis dirbti nebe pagrindinėse muziejaus patalpose pasiliks visam laikui. Po remonto pagrindiniame muziejaus pastate įsikurs tik ekspozicijas aptarnaujantis personalas.

Administracija persikrausto dirbti į šalia pagrindinio muziejaus esantį pastatą. Istorikai jau nuolat dirbs Respublikos gatvėje esančiose patalpose, o Edukacijos skyrius laikinai iškeliamas į Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejų, suremontuotą praėjusią vasarą. Didžioji dalis muziejuje saugomų eksponatų jau perkraustyta į vieną buvusios „Nevėžio“ mokyklos pastato korpusą.

Direktoriaus teigimu, darbuotojų iškėlimas turi trūkumų, tačiau įstaigos vadovas guodžiasi, kad šitokiomis ekstremaliomis sąlygomis visgi bus smarkiai išplėsta lankytojų zona.

Remontui besiruošiančiame muziejuje, pasak A. Astramsko, uždaromos tik ekspozicijos, tačiau ir toliau vyks edukacinės programos, organizuojami įvairūs renginiai, leidžiamos knygos. Taip pat dirbs Respublikos gatvės Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejus, seniausio miesto pastato ekspozicija Kranto gatvėje. Pastarojoje vietoje dabar bus nuolatinis darbuotojas, tad lankytojams nebereikės kulniuoti iki centrinio muziejaus pastato tartis dėl ekspozicijos Kranto gatvėje lankymo.

Muziejaus direktorius A. Astramskas sako, kad po rekonstrukcijos lankytojams bus pasiūlyta kelionė laiko mašina – to dar nesiūlo nė vienas šalies muziejus.

Modernios naujovės

Suremontuotas Moigių pastatų kompleksas duris turėtų atverti 2019 metų gruodžio 31 dieną. Pasak direktoriaus, po remonto bus įrengtos trys naujos ekspozicijos ir dvi atnaujintos.

„Pasiūlysime naują paslaugą, kokios Lietuvos muziejuose dar nėra“, – žada A. Astramskas.

Lankytojams bus pasiūlyta kelionė savotiška laiko mašina. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, žmogus tarsi realiai nusikels į praeitį.

Atnaujintame muziejuje bus ir daugiau naujų šiuolaikinių technologijų. Planuojama įrengti apie 23 vaizdo ir garso takelius.

„Įsivaizduoju, kad visame muziejuje skambės garsai ir bus nemažai judančių vaizdų“, – laukia A. Astramskas.

Šalia pagrindinio pastato bus įrengtas ir edukacinis centras, kurį sudarys trys klasės: etninės kultūros, kur bus galima gaminti paveldo produktus, miesto kultūros klasė su nedidele scena ir gamtos klasė su gyvais gyvūnais. Tiesa, kokie tai bus gyvūnai, direktorius kol kas neatskleidžia. Taip pat duris atvers edukacinis restauravimo centras, konferencijų salė.

Komentarai

  • Muziejui remonto bei atsinaujinimo tikrai reikejo. Laukia is ties didelis darbas perkraustyti visa administracija i salia esanti pastata, juk visus daiktus sudeti i dezutes pakavimui gali uztrukti nemazai laiko. Vis delto manau atsinaujinus tikrai bus pritrauktiama daugiau nauju lankytoju, kurie teigiamai ivertins muziejaus pasikeitimus.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų