Kovo 11-oji suvienijo panevėžiečius bendrystei (fotogalerija)

Kovo 11-oji suvienijo panevėžiečius bendrystei (fotogalerija)

 

Šelmiškai besimainantis Kovo 11-osios oras – čia nubučiuojantys saulės spinduliai, čia be gailesčio plevėsuojančias vėliavas draikantis vėjas ar netikėtai iškritęs sniegas – neužgesino panevėžiečių patriotiškos dvasios. Nepriklausomybės atkūrimo dieną miesto širdis, Laisvės aikštė, paskendo trispalvių jūroje.

Lietuvos Nepriklausomybės 29-ųjų metinių minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis už Lietuvos valstybę Kristaus Karaliaus katedroje, o jau prieš pat vidurdienį nubėgti paskutinieji jau tradicija tapusios estafetės Laisvės aikštėje kilometrai.

Šiais metais Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojama bėgimo aplinkui aikštę akcija tęsėsi ištisas 29-ias valandas.

Finišo liniją kirtus paskutiniąjam bėgikui paaiškėjo, jog šiųmetė akcija pritraukė net 1000 patriotiškai nusiteikusių entuziastų. Jauniausiąjam – vos dveji, o vyriausiasis 400 metrų distanciją įveikęs savanoris – 54-erių.

Paskutinieji Laisvės aikštę apibėgo kariai – iš karto po jų bėgimo prasidėjo iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija.

Sveikindamas susirinkusiuosius Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Rolandas Putnikas buvo visai neseniai kartu su bataliono kariais prabėgęs distanciją.

,,Giliai įkvėpęs oro supratau, kad jis yra gaivesnis: jis užpildo plaučius, suteikia ramybę, viltį ir tikėjimą’’, – patriotišką dvasią kurstė  R. Putnikas.

Linkėjo vilties

,,Beveik trys milijonai šiapus, o keli – anapus. Toks mūsų buvimas po šio šimtmečio dangum. Bet savo krašto traukoje, bet gimtojo žodžio muzikoje yra slapta galybė, kuri išgiedama: Lietuva, Tėvyne, mūsų’’, – po šių renginio vedėjo, aktoriaus Albino Kėlerio ištartų žodžių susirinkusių lūpomis nuaidėjo drąsiai ir garsiai giedamas Lietuvos Respublikos himnas.

Netrukus po jo iššautos trys šventinės salvės: pirmoji – už Lietuvą, antroji – už Lietuvos žmones, trečioji – už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Miesto gyventojus ir svečius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Aleksas Varna.

Ypatingą dieną jis kvietė prisiminti, jog viltis ir tikėjimas savo jėgomis virsta didžiausiu laimėjimu.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė ir vyskupas emeritas Jo Ekscelencija Jonas Kauneckas.

,,Ko labiausiai reikia, kad laisvę išsaugotume amžius, kad Lietuva vis kiltų aukštyn? Tikėjimo. Tie, kurie tikėjo Lietuvos laisve net priespaudos laikais kovojo. Reikia vilties – jie niekada jos neprarado. Ir reikia meilės – jeigu jos nebus tarp mūsų, būsime vieni kitiems priešiški’’, – sakė Jo Ekscelencija.

Galerija

Laisvę brangina ir švenčia

Į minėjimą miesto centre panevėžietis Kęstutis atskubėjo papuošęs savo paltą trispalve vėliavėle.

Vyras sakė esantis aktyvus minėjimų dalyvis, besistengiantis nepraleisti svarbių datų.

,,Šventė – didžiulė! Atkurta Nepriklausomybė, o juk buvome uzurpuoti, neturėjome laisvės. Dabar turime’’, – džiaugiasi šventėje sutiktas vyras.

Solidarizuodamasis su dauguma, ponas Kęstutis minėjo iš karto po šventės Panevėžyje važiuosiantis į tradicines eitynes Vilniaus Gedimino prospektu.

Šventėje apsilankiusiųjų mamos Inos ir jos dukros Erikos rankose taip pat plevėsavo nedidelės trispalvės. Apsilankymas Kovo 11-osios minėjime joms  nebe pirmas.

Anot Inos, šventės, suburiančios bendruomenę, yra kaip niekad reikalingos.

,,Sueina daug žmonių, pabendrauji, aptari įvairias aktualijas, problemas’’, – sako pašnekovė.

Kartu su dukra apsilankiusi moteris tvirtino, jog Kovo 11-oji jai reiškia tikrai daug.

,,Lietuva dabar yra laisva – galime reikšti savo emocijas, mintis, daug ką išsakyti. Anksčiau to neturėjome.’’

Mamai antrino ir Erika. Kartu jos tikino, jog panašiose šventėse susiburia iš širdies Tėvynę mylintys tautiečiai, o tokios bendrystės ilgisi ir svetur savo laimės ieškantys lietuviai.

Kovo 11-oji – kartu su Sauliumi Prūsaičiu

Po iškilmingo minėjimo Laivės aikštėje, tradicinės vėliavos pakėlimo ceremonijos ir šventinių kalbų susibūrę panevėžiečiai ir miesto svečiai  iš miesto širdies šventine eisena patraukė link „Cido“ arenos.

Ten Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga pakvietė šventinio nemokamo koncerto organizatoriai.

Panevėžyje Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventės minėjimas paženklintas jau gilia tapusios tradicijos – savivaldybės dovanojamo nemokamo koncerto miesto gyventojams ir svečiams. Šiųmetis koncertas lydėtas netikėtų pakeitimų – vietoje ilgai laukto Marijono Mikutavičiaus scenoje pasirodė Saulius Prūsaitis.

Likus vos kelioms dienoms iki planuoto koncerto, kovo 7-ąją, interneto platybėse pasklido žinia, jog Marijonas miesto arenoje nepasirodys – jį keičia Saulius Prūsaitis.

Panevėžio miesto Bendruomenių rūmai savo socialinėje paskyroje išplatino žinutę, patvirtindami sklandžiusius gandus.

„Gautas pranešimas, kuriuo dalinamės su visais. Dėl atlikėjo M. Mikutavičiaus ligos koncertuos Saulius Prūsaitis ir grupė. Vyks koncertas, surinkęs per 6000 žiūrovų Kauno Žalgirio arenoje. Lai niekas nesutrukdys mums švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos!!! O Marijonui linkime sveikatos!“, – rašoma pranešime.

Šventinis koncertas – festivalio „Laisvės pavasaris 2019“ renginių ciklo, prasidėjusio dar Vasario 16-ąją, baigiamasis akcentas.

Vos prieš mėnesį, nemokamo miuziklo „Eglė žalčių karalienė“ vykusio miesto arenoje metu, daugelis susirinkusiųjų, išgirdę apie laukiantį koncertą, kalbėjo nepraleisiantys ir dar vienos progos turiningai praleisti laisvadienį.

Tiesa, iškilmingo minėjimo miesto centre metu buvo girdėti nuostabos aidų. Vieni piktinosi, kodėl nepasirodys jų muzikos dievaitis, kiti gi – vertino galimybę nemokamai pasiklausyti kito žymaus atlikėjo kūrybos.

Iš karto po renginio Laisvės aikštėje, į miesto areną ėmė plūsti minios melomanų. 7000 žiūrovų talpinanti arena kaip mat užsipildė švęsti Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasiryžusiais žmonėmis. Nemaža dalis buvo pasidabinę tautine simbolika, nešini plevėsuojančiomis vėliavėlėmis.

Renginys miesto arenoje prasidėjo Tautiška giesme, nuskambėjo sveikinimo kalbos, miesto chorų ir tautinių šokių kolektyvų pasirodymai.

Scenoje pasirodęs S. Prūsaitis paprašė minios paskanduoti Marijaus Mikutavičiaus vardą ir palinkėjo jam laikytis.

„Kaip tokiais atvejais ir būna, teko viską spręsti žaibiškai: perstumdyti savo planus, per rekordinį laiką sušaukti grupę ir vykti į Panevėžį. Manau, man susirgus, Marijonas padarytų tą patį“, –  sakė S. Prūsaitis.

Nemokamo koncerto metu susirinkusieji galėjo išgirsti ir kartu dainuoti  populiariausius dainininko kūrinius bei pasiklausyti naujų ar kiek seniau girdėtų dainų.

Galerija

Galerija

Komentarai

  • Viskas gerai, ir aš arenoj buvau,žavėjausi jaunimo entuziazmu,jie skandavo, šoko ,dainavo.Tačiau R.Juknevičienės organizuota TS-LKD šventė Muzikos mokykloje buvo prasmingesnė,gražesnė, buvo pastebėti pagerbti miestelėnai prasmingais apdovanojimais,gėlėmis. Mylim Tave Rasa,dėkingi už Tamstos išmintį, operatyvumą.Mums miestiečiams reikalinga Savivaldybės, ar k.t.“ Garso“ salės, kad galėtu pažiūrėt, paklausyt ,užeit į salę kas nori,kam įdomu.Valstybės minėjimai visiems turi būti laisvai prieinami.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų