M. Garucko nuotr.

Kova dėl bronzos pradėta pralaimėjimu

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) mažająjį finalą Panevėžio „Lietkabelis“ pradėjo Klaipėdoje rungtynėmis su vietos „Neptūnu“. Pirmąsias serijos rungtynes panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 77:89 (17:25, 18:14, 20:25, 22:25).

Nuo pat mačo pradžios šeimininkai išsiveržė į priekį. Sužaidus kiek daugiau nei keturias minutės klaipėdiečiai pirmavo jau dviženkle persvara 14:4. Panevėžiečių žaidimas susitikimo pradžioje buvo nervingas, o svečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Uostamiesčio ekipos krepšininkai nemažino apsukų ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui savo pranašumą padidino iki 15 taškų – 21:6.

„Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios pavyko kiek priartėti prie klaipėdiečių. Po pirmojo kėlinio Klaipėdos „Neptūnas“ pirmavo 8 taškų skirtumu – 25:17.

Antrąjį susitikimo ketvirtį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. „Lietkabelio“ krepšininkams laimėjus atkarpą 4:0, „Neptūno“ persvara ištirpo iki 4 taškų – 25:21. Svečiai savo pozicinėse atakose sėkmingai išnaudojo aukštaūgį Mindaugą Kupšą. Įpusėjus antrajam susitikimo kėliniui klaipėdiečiai pirmavo rezultatu 30:23. Panašią persvarą šeimininkai išlaikė iki didžiosios pertraukos. Poilsio komandos išėjo „Neptūnui“ pirmaujant rezultatu 39:35.

Iškart po pertraukos abiejų komandų krepšininkai pasikeitė keliomis rezultatyviomis atakomis. Po tikslaus Pauliaus Valinsko dvitaškio metimo „Neptūnas“ pirmavo vos vienu tašku 45:44, o po Jamaro Wilsono tikslaus metimo panevėžiečiai pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį 46:45. „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis iš karto paprašė minutės pertraukėlės. Šeimininkams pavyko stabilizuoti žaidimą.

Vos įpusėjus trečiajam ketvirčiui abi komandos jau buvo išnaudojusios leistiną komandinių pražangų limitą, todėl krepšininkai dažnai metė baudos metimus. Kurį laiką žaidimas vyko taškas į tašką, bet kėlinio pabaigą labai sužaidę klaipėdiečiai prieš paskutinįjį mačo ketvirtį susikrovė 9 taškų pranašumą – 64:55.

Pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje „Neptūno“ krepšininkas Lorenzo Williamsas pataikė iš toli, Gytis Masiulis įmetė abi baudas ir šeimininkų persvara šoktelėjo iki 14 taškų – 69:55. Svečiams greitai pavyko sušvelninti atsilikimą, bet klaipėdiečiai vėl kelis sykius pataikė iš toli ir susigrąžino dviženklį pranašumą.

„Neptūno“ gretose tiesiog nesustabdomas buvo G. Masiulis, pridaręs svečiams daugiausiai nemalonumų. G. Masiulis surinko net 46 naudingumo balus ir pagal šį rodiklį pagerino ilgai galiojusį Gintarui Einikiui priklausiusį LKL rekordą.

„Neptūnas“ pirmosiose mažojo finalo rungtynėse šventė pergalę rezultatu 89:77. Mažojo finalo serijoje, kur žaidžiama iki trijų laimėtų rungtynių, 1:0 pirmauja „Neptūnas“.

„Neptūnas“: G. Masiulis 33, G. Gailius 15, L. Williamsas 12.

„Lietkabelis“: J. Wilsonas 25, M. Kupšas 14, M. Čakarevičius 7, S. Jasaitis ir S. Kulvietis po 6, D. Tarolis 5, P. Valinskas, S. Sinovecas ir Ž. Dimecas po 4, M. Valinskas 2.

Šį trečiadienį šios dvi komandos rungtyniaus jau Panevėžyje. „Lietkabelio“ ir „Neptūno“ komandų rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 50 minučių.