Kovą dėl bronzos „Lietkabelis“ pradėjo pergale (foto galerija)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato mažąjį finalą, kur kovojama dėl trečiosios vietos, Panevėžio „Lietkabelis“ pradėjo pergale, namuose įveikdamas Utenos „Juventus“.

Kovoje dėl bronzos medalių, kur bus žaidžiama iki trijų pergalių, „Lietkabelio“ komanda pirmajame mače savo aikštėje 87:74 (14:21, 25:14, 23:25, 25:14) įveikė Utenos „Juventus“ ekipą.

Šių metų sezone panevėžiečiai jau buvo spėję įveikti uteniškius penkiose rungtynėse. Keturis sykius „Lietkabelis“ prieš „Juventus“ laimėjo LKL čempionate (78:76, 100:79, 88:78, 98:86), o sykį – Karaliaus Mindaugo taurės turnyre (84:73).

Abi komandos pusfinalyje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti savo varžovams. „Lietkabelis“ pusfinalio seriją 0:3 pralaimėjo Vilniaus „Rytui“, o „Juventus“ tokiu pačiu rezultatu – Kauno „Žalgiriui“

„Lietkabelis“ rungtynes su „Juventus“ pradėjo be vieno iš lyderių. Dėl klubo vidaus taisyklių pažeidimo buvo suspenduotas 28 metų 188 cm ūgio Kyle‘as Vinalesas. Krepšininkas rungtynių su Vilniaus „Rytu“ pabaigoje įsivėlė į konfliktą su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku ir iškeliavo į rūbinę. Amerikietis šį sezoną LKL pirmenybėse per 28 minutes įmeta 16,1 taško, atkovoja 1,9 kamuolio, atlieka 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir renka 13,1 naudingumo balo.

Susitikimas Panevėžyje prasidėjo nerezultatyviai. Sužaidus keturias minutes šeimininkai pirmavo minimaliu skirtumu 5:4. Po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio metimo panevėžiečiams pavyko įgyti 5 taškų pranašumą – 14:9. Tada spurtu 12:0 atsakė uteniškiai, o „Lietkabelio“ krepšininkai po pirmojo ketvirčio jau atsiliko 7 taškais – 14:21.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kurie per dvi sužaisto laiko minutes, laimėje atkarpą 8:0, sugebėjo vėl išsiveržti į priekį – 22:21. Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Lietkabelio“ krepšininkai. Komandos poilsio išėjo šeimininkų ekipai pirmaujant rezultatu 39:35.

Antrąją rungtynių pusę geriau pradėję šeimininkai. Trečiojo kėlinio viduryje panevėžiečiai pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą – 52:42. Uteniškiai nepalūžo ir sugebėjo priartėti prie „Lietkabelio“ krepšininkų. Po trijų kėlinių šeimininkų ekipa pirmavo rezultatu 62:60.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Šiame ketvirtyje prabėgus 3 minutėms, po tolimo tikslaus Pauliaus Valinsko tritaškio metimo, panevėžiečiams vėl pavyko įgyti dviženklį pranašumą – 72:62. „Lietkabelis“ išlaikė įgytą persvarą ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 87:74.

„Lietkabelis“: Džordžė Gagičius 24, Gytis Masiulis 17, Paulius Valinskas 14, Margiris Normantas 13, Marius Valinskas 9, Vytenis Lipkevičius 7.

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 22, Mindaugas Kupšas 15, Vytautas Šulskis 11, Žygimantas Skučas 8, Martynas Gecevičius 7.

Antrąsias mažojo finalo rungtynes „Lietkabelio“ ir „Juventus“ komandos birželio 4 dieną žais Utenoje.