2017-04-20. LKL rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Panevėžio „Lietkabelis“. (BNS/ L. Balandžio nuotr.)

Lemiamame mūšyje intrigos nebuvo: „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Lietkabelį“

Ko gero, įdomiausia balandžio mėnesio akistata bei ilgai vykusi kova dėl antrosios turnyro lentelės vietos baigėsi triuškinančia Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergale 92:60 (24:16, 29:15, 21:13, 18:16).

Per paskutines „Lietkabelio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynes Panevėžyje kilo sirgalių muštynės, po kurių visi „Lietuvos ryto“ ultros atsidūrė policijos areštinėje. Vieningai „Lietkabelį“ palaikantys sirgaliai kažkodėl ketino įgnoruoti artimiausią kelionę į sostinę.

Ir tikrai, sostinėje nebuvo vieningai „Lietkabelio“ komandos palaikančių sirgalių (?). Gal ir tai turėjo įtakos nesėkmingam „Lietkabelio“ žaidimui?

Mačas prasidėjo 7-iais iš eilės „Lietuvos ryto“ taškais. „Lietkabelio“ gretose savo metimus prametė Donatas Tarolis, Benas Magdenas ir Mindaugas Lukauskis.

Tik ketvirtąją minutę „Lietkabelio“ taškų sąskaitą atidarė Benas Magdenas. Tačiau čia tritaškiu atsakė šeimininkai, o kitoje atakoje kamuolį prarado Simas Galdikas.

Svečių vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis nedelsdamas paprašė minutės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui, 13:4 pirmavo „Lietuvos rytas“.

Po Žygimanto Skučo ir Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškių minutės pertraukėlės paprašė jau Rimas Kurtinaitis – 10:17. „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 8:0 ir prie šeimininkų priartėjo per vieną taiklų metimą – 14:17. Kiek sėkmimgiau kėlinio pabaigą sužaidė vilniečiai, kurie po pirmo ketvirčio pirmavo 24:16.

Po pertraukos

Antrąjį ketvirtį pradėjo tritaškį pataikęs Jimmy Baronas – 27:16. Iš esmės vaizdas aikštėje nesikeitė: situaciją aikštėje kontroliavo šeimininkai, kurie įpusėjus antram kėliniui pirmavo 39:24. Į bet kokius „Lietkabelio“ bandymus priartėti vilniečiai atsakydavo tiksliais metimais.

Optimizmo įpūtė Gintaro Leonavičiaus dėjimas, tačiau į tai „Lietuvos rytas“ atsakė dviem tritaškiais bei dvitaškiu ir vilniečiai pasiekė rekordinę persvarą – 51:30. Po dviejų kėlinių – 53:31. Svečius iš Panevėžio žlugdė puiki šeimininkų kova dėl atšokusių kamuolių, kurią sostinės ekipa per pirmąją mačo pusę laimėjo 24:16.

Trečiojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė Lorenzo Williamsas 36:55. Adamas Lapeta atsakė taikliais baudų metimais.

Kiek aptirpusią persvarą atstatė kelios sėkmingos šeimininkų atakos, o jas vainikavo J. Barono taiklus tritaškis – 64:41 (iki kėlinio pabaigos 3:50 min.). K. Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės.

Nepadėjo ir ji: Corey Fisheris bei Robertas Giedraitis pataikė po tritaškį ir komandas jau skyrė didžiulė praraja – 70:41.

Drew Gordonas gynyboje G. Leonavičiui išrašė bloką, o savo atakos metu pelnė dvitaškį su pražanga ir po trijų kėlinių ekipas skyrė 30 taškų – 74:44.

Paskutinis kėlinys, kaip tokiais atvejais sakoma, tebuvo formalumas. Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui ekipas skyrė 33 taškai – 81:48. Rungtynes sostinės ekipa laimėjo 92:60.

Po nesėkmės greičiausiai „Lietkabelis“ turnyro lentelėje užims 3-iąją vietą, sostinės krepšininkai po reguliariojo sezono rikiuosis antroje vietoje.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas (8 atk. kam.) 17 tšk., Clevinas Hannah 15 tšk., Artūras Gudaitis (10 atk. kam.) 13 tšk., Jimmy Baronas ir Anthony Fisheris po 11 tšk., Adamas Lapeta 8 tšk.

„Lietkabelis“: Gintaras Leonavičius 11 tšk., Žygimantas Janavičius 10 tšk., Lorenzo Williamsas ir Kšištofas Lavrinovičius po 7 tšk.

***

Pirmosios trejos rungtynės baigėsi aikštelės šeimininkų pergalėmis. Vilniečiai namuose pergalę šventė dviejų taškų skirtumu, tuo metu „Lietkabelis“ Cido arenoje svečius iš sostinės skriaudė vidutinišku 8,5 taškų skirtumu.

Dvikovą dėl antrosios vietos stebėti atvyko ir NBA lygoje žaidžiantis bei Orlando „Magic“ ekipai atstovaujantis Drew Gordono brolis – Aaronas.