Koronaviruso grėsmė koreguoja gimtadienį

Koronaviruso grėsmė koreguoja gimtadienį

Po pasaulį siaučiantis koronavirusas ir vis dar rekonstruojama svarbiausia miesto vieta – Laisvės aikštė griauna ir Aukštaitijos sostinės gimtadienio planus. Šiemet bus atsisakyta svarbiausio jo akcento – šventinės eisenos, o vietoj įprastinės trijų dienų fiestos renginiai truks tik vieną.

Be to, keičiasi ir renginio vieta – visos pramogos, edukacinės veiklos, mugės bei koncertai išsibarstys palei Nevėžio krantinę nuo miesto simboliu tapusio kunigaikščio Aleksandro paminklo iki pat naujojo pėsčiųjų tilto Kultūros ir poilsio parke. Tad neatsitiktinai 517-asis miesto gimtadienis panevėžiečius ir svečius pasitiks su šūkiu „Miestas prie upės švenčia“. O gimtadienį vainikuos kiek netradiciniai – gamtai draugiški holografiniai fejerverkai.

Kaip teigė viena iš gimtadienio organizatorių Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė, kasmet ši didžiausia miesto šventė vis kitokia. Ir šįkart – ne išimtis. Tik šiemet pats gyvenimas pakoregavo jos išskirtinumą. Panevėžiečiai jau įprato, kad gimtadienio fiesta trunka tris dienas, tačiau 517-ąjį gimtadienį Aukštaitijos sostinė minės tik vieną – rugsėjo 5-ąją, šeštadienį. Tris savaitgalio dienas truks tik jau tradicinė mugė ir kai kurie sporto renginiai. Tiesa, ir pati mugė bus kitokia. Įprastai Senvagėje šurmuliuodavo apie 300 prekybininkų ir amatininkų, o šiemet dėl koronaviruso grėsmės rengėjai galės pasiūlyti tik kas antrą prekybinę vietą.

„Senvagėje galės prekiauti tik apie pusantro šimto prekybininkų, kita dalis persikels į aikštelę prie „Cido“ arenos, o tikrieji senųjų amatų puoselėtojai ir tautodailininkai panevėžiečių lauks Kultūros ir poilsio parke prie amfiteatro“, – pasakojo S. Myškienė.

Per miesto gimtadienį Senvagėje šurmuliuodavo apie 300 prekybininkų ir amatininkų, šiemet dėl koronaviruso grėsmės šventės rengėjai jiems galės pasiūlyti tik kas antrą prekybinę vietą. „Sekundės“ nuotr.

Išsiplės geografija

Kad būtų išvengta didelių žmonių susibūrimų, gimtadienio šventės organizatoriai palei sutvarkytas Nevėžio upės pakrantes išbarstys ir įvairias pramogas, edukacinius užsiėmimus bei koncertus. Anot S. Myškienės, bent jau miesto gimtadienio atidarymo šventės tradicijos nesikeis – prie Aleksandro paminklo iškilmingai bus pakelta vėliava. O tuomet visą šeštadienį iki pat vakaro lauks įvairios pramogos bei įdomios veiklos. Prie Bendruomenių rūmų bus įkurta erdvė vaikams bei šeimoms – čia vyks garsiausių Lietuvos edukatorių suvažiavimas, mažųjų lauks mėgstami personažai ir linksmybės. Visokių pramogų numatyta ir vandenyje, daug dėmesio turėtų pritraukti drakonų valčių varžybos. O prie naujai įrengtos prieplaukos Taikos alėjoje numatyta „Apynio fiesta“, kur bus kviečiami liaudiškos muzikos mėgėjai. Vietos smagiems šokiams čia tikrai netrūks.

Kiek tolėliau, neseniai įrengtoje šunų dresavimo aikštelėje, madas ir savo talentus demonstruos keturkojai – čia bus renkamas gražiausias Aukštaitijos sostinės amsintis talentas. Į Taikos alėjos pušynėlį kinomanus žiūrėti naktinių kino seansų pakvies ir kino centras „Garsas“. O Kultūros ir poilsio parko amfiteatre žiūrovų lauks performansų festivalis.

„Joninės parodė, kad rekonstruotas parkas – ideali vieta šventėms. Lauko terasose ant vandens galima bus rasti jaukių kavinukių, prie pėsčiųjų tilto bus specialiai jaunimui įkurta erdvė, o prie „Cido“ arenos – jau tradicinės galiūnų varžybos ir atrakcionų miestelis vaikams“, – gimtadienio šventės pramogas vardijo S. Myškienė.

Koncertai – pagal skonį

Panevėžio gimtadienis sunkiai įsivaizduojamas be šventinės eisenos, sutraukiančios tūkstantines minias.

Pasak S. Myškienės, Joninės parodė, kad rekonstruotas Kultūros ir poilsio parkas – ideali vieta šventėms.

Tačiau šiemet dėl saugumo nuspręsta jos atsisakyti. Bet, anot S. Myškienės, organizacijoms, įstaigoms, įmonėms bus suteikiama kita erdvė pasirodyti – visi kviečiami įsikurti Kultūros ir poilsio parko žaliosiose zonose, kur galės surengti savo mini spektaklius, koncertus ar kitaip prisistatyti. O vakare net keliose skirtingose vietose – Senvagės saloje, prie Bendruomenių rūmų bei Kultūros ir poilsio parke lauks koncertai. Kokie atlikėjai ar grupės šįkart linksmins panevėžiečius, organizatoriai dar neatskleidžia, tačiau tikina, kad rinktis tikrai bus iš ko – nuo dainuojamosios poezijos ir roko iki klasikos ir popmuzikos. Tiesa, apsilankyti visuose koncertuose galimybės nebus, nes prasidės ir baigsis tuo pačiu metu.

„Visi koncertai vyks tą pačią valandą, kad dėl per didelio žiūrovų skaičiaus netektų jų nutraukti, kaip kad buvo kai kuriuose kituose miestuose. Tik dėl visų mūsų saugumo taip išskaidysime žiūrovus į skirtingas ir mažesnes erdves. O kad jie nepradėtų migruoti, visi koncertai baigsis vienu metu. Anksčiau vis pasigirsdavo priekaištų, kad vienam nepatinka Selas, kitam – V. Šiškauskas, dabar žmonės galės rinktis pagal savo norus ir skonius“, – tokio sprendimo motyvus aiškina S. Myškienė.

O gimtadienio fiestą vainikuos fejerverkai nuo dviejų tiltų, kurie savotiškai įrėmins šventės vietą – A. Jakšto gatvės bei naujojo pėsčiųjų tilto Kultūros ir poilsio parke. Tiesa, šįkart ir jie bus kitokie – tradicinius fejerverkus pakeis gamtai gerokai draugiškesnės hologramos bei šviesų šou.

„Tai bus vienos dienos gimtadienis, bet ne ką prastesnis nei ankstesniais metais. Specialiai gimtadieniui kuriame interaktyvų žemėlapį, kad šventės dalyviai galėtų aplankyti tas vietas, kurios pasirodys įdomiausios, o kartu bus proga pasivaikščioti Nevėžio krantine ir dar kartą įsitikinti, kokioje gražioje vietoje gyvename. Kad būtų jaukiau, beliks tik įsimesti pledukus ir gerą nuotaiką“, – teigė S. Myškienė.

Komentarai

  • Labai gerai, kad mažins prekybininkų. Galėtų kokybės atranką daryti, nes per šventes prekiauja kinišku šlamštu ir akmeniniais, gerokai padžiuvusiais, iš prasčiausių produktų sumarmaliuotais maisto produktais.

    • Visu pirma prekibininkai irgi zmones ir ne visi prekiauja prastu maistu nereikia sakyti daugiskaitoi ir visu antra tas kinietiskas slamstas visur! Ir maximoje ir t.t.. tik va skirtumas maxei viskas dvigubai brangiau. O jei kas nepati ka tai ir neik pro prekibininkus!!!

      • Netiesa, kad maxėj brangiau. Pas „prekybininkus“ mugėse yra viskas du tris kartus brangiau, nei pirkti kitu metu, ar paprastame prekybos centre. Pažįstų daug prekiaujančių amatininkų, jie kainas užsikelia kiek tik gali, kad užsidirbtų. Nes per šventes žmonės vistiek ką nors nupirks, kad ir permokėdami.

  • Šaunu! Dėkojame už kūrybingumą, naujas idėjas! Ruošiamas puikus miesto gimtadienis!

  • Kadangi virusas nesitraukia, tai su pramoga reiktu atsargiai.O gal ir susilaikykit. Nepamirsim be šventės.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų