P. Židonio nuotr.

Ligoninė stabdo Dienos chirugijos skyriaus darbą ir šaukiasi savanorių

Ligoninė stabdo Dienos chirugijos skyriaus darbą ir šaukiasi savanorių

Koronavirusui vis stipriau purtant Aukštaitijos sostinę, grėsmingai pildosi Respublikinės Panevėžio ligoninės lovos ir tuo pačiu mažėja su tokiais ligoniais dirbančių medikų.

Susirgus daugiau kaip trims šimtams ligoninės medicinos personalo, ima trūkti darbuotojų. Nuo pirmadienio Respublikinėje Panevėžio ligoninėje laikinai sustabdyta  Dienos chirurgijos skyriaus veikla, o šio skyriaus darbuotojai perkeliami į Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos bei COVID – 19 skyrius.

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovo spaudai Vytauto Riaubiškio, šiuo metu serga 310 ligoninės darbuotojų, iš jų 25 yra saviizoliacijoje. Įstaigos atstovas neslepia: užtikrinti sklandų sergančiųjų COVID-19 gydymą tampa vis sudėtingiau, todėl ir buvo nuspręsta laikinai uždaryti Dienos chirurgijos skyrių, o čia dirbantį personalą perkelti į kitus skyrius, kur šiuo metu gydomi COVID-19 pacientai.

„Dabar pagrindinė problema – medicinos personalo trūkumas. Atsiradusias spragas stengiamės užpildyti savo pajėgomis, nežymiai mažindami planinių paslaugų teikimo apimtis. Labai kviečiame ir laukiame savanorių. Personalui labai padeda ir Panevėžio kolegijos paskutinių kursų studentai medikai“, – teigė V. Riaubiškis.

Pirmadienio dienos duomenimis, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo gydomi 142 pacientai, sergantys COVID – 19. Lovų, skirtų šiems pacientams gydyti, užimtumas jau siekia apie 70 proc.

Statistikos departamentas skelbia, kad pirmadienį Panevėžyje COVID-19 sirgo 3115 panevėžiečių, iš jų 141 teigiamą testo rezultatą gavo per pastarąją parą. Sergamumas per 14 dienų Panevėžyje pasiekė 2395,1 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

Panevėžio rajone serga 823 asmenys, 30 jų diagnozė patvirtinta per pastarąją parą. Čia sergamumas per 14 dienų laikotarpį 100 tūkstančių gyventojų siekia 1633,6 atvejus.

Nuo pandemijos pradžios mieste registruotos 28 mirtys nuo COVID-19, rajone – 12. Klastingasis koronavirusas kerta ir senus, ir jaunus. Praėjusį savaitgalį ši liga nusinešė nė 30-ies neturėjusio panevėžiečio gyvybę.

 

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų