P. Židonio nuotr.

Konkurentus pralenkė šviesmylėmis

Konkurentus pralenkė šviesmylėmis

Dvi kadencijas Panevėžio vairą laikančiam nepartiniam miesto merui Ryčiui Račkauskui rinkimuose iššūkį metę oponentai ryja karčią piliulę.

Komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ lyderis R. Račkauskas didžiule rinkėjų balsų persvara nušlavė nuo kelio ir aršiausius savo kritikus miesto Tarybos opozicijoje, ir į Aukštaitijos sostinės mero kėdę nusitaikiusius Seimo narius.

Nušlavė nuo kelio

Pirmą kartą panevėžiečiai merą išrinko jau pirmajame rinkimų ture.

Už R. Račkauską balsus atidavė 62,37 proc. atėjusių balsuoti panevėžiečių. Likusią dalį balsų teko pasidalyti aštuoniems jo varžovams.

Meras užtikrintai pirmavo absoliučiai visose 29-iose rinkimų apylinkėse mieste. Visose už jį balsus atidavė nuo 56,19 iki 68,51 proc. balsavusiųjų.

Netgi tradiciškai konservatorių bastionu laikytame Rožyno mikrorajone esančiose dvejose rinkimų apylinkėse oponentai nesugebėjo lipti R. Račkauskui ant kulnų.

Su juo bandžiusieji varžytis dėl mero regalijų atsiliko šviesmečiais.

Antroje vietoje likusį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą, Seimo narį Deividą Labanavičių su Panevėžio mero regalijomis panoro matyti vos 9,44 proc. balsavusiųjų.

Dar mažiau panevėžiečių galėjo meru įsivaizduoti parlamentarą Bronislovą Matelį. Už jį balsus atidavė 7,64 proc. rinkėjų.

Ledinis dušas oponentams

Šie rinkimai lediniu dušu išmaudė ne tik Panevėžio mero posto, bet ir vietos Taryboje siekusius politikus.

Statistiškai R. Račkausko komanda gali nebesukti galvos dėl būsimosios koalicijos. Komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ užsitikrino absoliučią daugumą miesto Taryboje – 15-iolika vietų iš esamų 27-ių.

Kitoms politinėms jėgoms teliko tenkintis rinkėjų jiems pabarstytais trupiniais. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Panevėžio taryboje turėję keturias vietas, ateinančią kadenciją teužims tris. Tiek pat gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Socialdemokratams ir demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ panevėžiečiai patikėjo po du Tarybos nario mandatus. Kartėlį tenka nuryti Liberalų sąjūdžiui, tegavusiam vieną mandatą vietoje turėtų dviejų.

Tik vieną savo atstovą miesto Taryboje turės ir komitetas „Panevėžio labui“. Iš dabar Taryboje dirbančių keturių šios politinės jėgos žmonių nuo gegužės darbą pradėsiančioje naujoje kadencijoje teliks vienintelė Viktorija Vidžiūnienė.

Panevėžiečiai iš Tarybos pašalino jos politinį bendražygį, judėjimo „Kartu“ įkūrėją ir vieną aršiausių R. Račkausko kritikų Povilą Urbšį.

Rinkėjai nutraukė ir Žaliųjų partijos politinę karjerą Panevėžyje. Miesto Taryboje nebelieka jos atstovų Gemos Umbrasienės ir Manto Leliuko.

Svarsto apie plačią koaliciją

Trečiajai kadencijai meru išrinkto R. Račkausko teigimu, rinkimų rezultatai parodė panevėžiečių brandą.

„Jau ne pirmą kadenciją didžiuojuosi panevėžiečiais. Jie skiria grūdus nuo pelų ir renkasi ne rinkimų triukus, o konkrečius rezultatus, kurie turi įtakos gyvenimui. Panevėžys – brandžių piliečių miestas“, – komentavo meras.

Nors jo komandai pakaktų ir savų žmonių priiminėti sprendimams, R. Račkauskas teigia matantis plačią koaliciją.

„Kviečiame visus nusiteikusius pozityviai ir nusiteikusius dirbti miestui“, – sako meras.

Visą straipsnį skaitykite kovo 7 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • kaltūną nuo pakaušio nukirpkit, nei nei šis, nei tads

  • Kaip liudna, kad, zmogaus zeminimas ir patycios mums dar norma.

  • mokek pralaimeti garbingai .

  • Būtinai kepurę dėvėkite.

 • Miestelėnai rinko žmogų už darbą.Pradėti kiti darbai:aut.stotis,kulturnamis,nauja parodų salė ir kt. Jeigu yra ir gavo pinigėlių, tegul dirba.Mums tas pats kokia tai butų partija, dabar visi giria miesto pasitempimą.Sekmės kaimyne.

 • D.Labanavičiau – su savo komanda – tikrai atsidūrei „PASAULIO KRAŠTE,CONGRATULATIONS“!!!!!

 • Anksčiau tokiuos darbus vadindavo „Pakazuha“. Realus vaizdelis nekoks, kai kur mieste be guminių batų neišbrisi…

 • Tai prašom į kaimą su tupliukais. O kur sausa jai lietūs lyja ne pagal normą. Tiesiog ima juokas iš tokių komentarų. Sėkmės merui.

 • Dabar naujai išrinktam merui tereikia pasirūpinti, kad būtų kas vaikščioja gražiai paklotomis plytelėmis, kurias paklojo praėjusios kadencijos metu.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų