Atliekų tvarkytojų kompiuterio klaida Tulpių mikrorajono individualių namų gyventojus paliko su kalnais šiukšlių. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Kompiuterio klaida paliko su maišais šiukšlių

Kompiuterio klaida paliko su maišais šiukšlių

 

Įprastu laiku nesulaukę šiukšliavežių, panevėžiečiai ne tik pasipiktino, bet ir sunerimo, ar atliekas tvarkančioje įmonėje neprasidėjo mažais atlyginimais nepatenkintų darbininkų streikas. Įmonė aiškina, kad priežastis, kodėl dalis Panevėžio paskendo šiukšlėse, gerokai paprastesnė – kompiuterio klaida, lėmusi, kad dalis klientų negavo jiems turėjusių būti išsiųstų naujų šiukšlių vežimo grafikų.

Teatro gatvėje gyvenanti Regina pasakojo, kad ketvirtadienį šioje ir gretimoje Berčiūnų gatvėje turėjo būti vežamos šiukšlės. Gyventojai kaip įprastai ištraukė į gatvę konteinerius, tačiau šie taip ir prastovėjo iki vakaro neištuštinti. Pravažiavę šiukšliavežiai surinko tik stiklo bei popieriaus atliekas. Visą dieną su reikalais mieste užtrukusi Regina, grįžusi namo ir radusi pilną konteinerį, prieš pat darbo pabaigą skambino į įmonę „Panevėžio specialus autotransportas“. Atsiliepusi darbuotoja informavo, kad pakeistas šiukšlių išvežimo grafikas.

„Kai paklausiau, iš kur galėjome apie tai žinoti, liepė skaityti internete. Dar atkirto, kad mums šiukšles išveš tik kovo 11 dieną“, – nustebo panevėžietė.

Tačiau įdomiausia, kad kaimynė, su tos pačios įmonės darbuotojais bendravusi vos keliomis minutėmis anksčiau, buvo patikinta, kad atliekos bus išvežtos dar tą pačią dieną iki 19 valandos. Visgi Teatro gatvės gyventojų kiemuose pilni atliekų konteineriai tebestovi ir šiandien.

„Niekas jų neištuštino. Mums niekas nedavė jokių naujų grafikų, negavome jokių išvežimo naujų kalendorių, trumpųjų žinučių“, – tvirtino Regina.

Įtarė streiką

Su ta pačia bėda susidūrę ir gyvenantieji aplinkinėse Berčiūnų, Naujamiesčio bei kitose šio mikrorajono gatvėse.

Su pilnais konteineriais atliekų palikti panevėžiečiai, individualių namų gyventojai,

piktinasi tokiu įmonės elgesiu.

„Jei kažkas jai laiku nesumoka, tuoj skambina, siunčia trumpąsias žinutes, o pati kažką pražiūrėjusi elgiasi lyg niekur nieko“, – neteisybę mato Regina.

Kitas Teatro gatvės gyventojas, paskambinęs į „Panevėžio specialų autotransportą“, išgirdo pasiūlymą iki kovo 11-osios, kol atvyks šiukšliavežiai, į konteinerius nebetelpančias atliekas krauti į maišus.

Tokį patį patarimą įmonė dalijo ir gyvenantiesiems Naujamiesčio gatvėje .

„Girdėjau kalbų, kad šiukšliavežiai jaučiasi nuskriausti – jų atlyginimai neadekvatūs darbui. Gal iš tikrųjų streikuoti pradėjo?“ – svarstė į „Sekundę“ dėl neišvežtų atliekų konteinerių paskambinęs Pranas.

Vyras ironizavo, kad pažįstamas ūkininkas siūlėsi iš kaimo su vežimu atvažiuoti – vietoje šieno atliekas išvežtų iš visos gatvės.

Teisinasi dėl klaidos

Įmonės „Panevėžio specialus autotransportas“ direktorius Rolandas Ramūnas patvirtino žinantis šią problemą. Jo teigimu, atliekos liko neišvežtos tik Tulpių mikrorajone, kuriam priskirtos ir minėtos gatvės. Kad kažkas ne taip, vadovo teigimu, įmonė sužinojo tik penktadienį ryte.

„Buvome šventai įsitikinę, kad viskas gerai, pranešimai apie pakeistą grafiką išsiųsti. Kai dėl neišvežtų atliekų vienas po kito pradėjo skambinti gyventojai, puolėme žiūrėti, kas atsitiko. Tada ir pamatėme, kad gyventojams nebuvo pateikta informacija“, – aiškino R. Ramūnas.

Pasak jo, iki šiol maršrutai buvo sudaromi rankiniu būdu, tačiau pernai įmonė įdiegė modernią kompiuterių programą. Ji modeliuoja maršrutus ir suskaičiuoja ekonomiškiausius variantus. Pamatyta, kad vairuotojams netolygiai išdėstyti grafikai. Juos koreguojant, kai kurie mikrorajonai buvo prijungti prie kitų, tarp jų ir Tulpių gatvės kvartalas.

„Įvyko programinė klaida. Programa neišsiuntė pranešimų „Lietuvos paštui“. Pastarasis turėjo išsiųsti pranešimus gyventojams – gauti turėjo kiekviena namų valda. Visus kitus informavome, o su Tulpių mikrorajonu nepavyko. Kažkur įsivėlė kompiuterio klaida“, – teisinosi R. Ramūnas.

Ėmėsi reorganizacijos

R. Ramūnas tikisi, kad gyventojai pranešimus gaus vėliausiai pirmadienį, tačiau atliekos jiems bus išvežtos tik kovo 11 dieną.

„Kai diegiamos naujovės, ne viskas sklandžiai pavyksta. Labai atsiprašome gyventojų ir tikrai stengiamės juos kuo greičiau informuoti bei išvežti atliekas“, – sako direktorius.

Tiesa, kodėl dvi kaimynės iš įmonės darbuotojų sulaukė skirtingų atsakymų, direktorius negalėjo atsakyti – nežinia, kas tuo metu atsiliepė ir suteikė tokią informaciją. R. Ramūnas gyventojų kalbas apie vairuotojų streiką vadina gandais.

„Miestas mažas, daug kas ką kalba. Dirbame su vairuotojais, šnekamės apie reorganizavimą. Taip, darbuotojams pasikeitė ir darbo krūvis, ir darbo apimtys, ir darbo laikas. Mes tariamės, šnekamės apie visus pasikeitimus – ranka uždėta ant pulso ir nėra taip, kad vairuotojai streikuotų“, – tikina įmonės vadovas.

Komentarai

  • O kas ismesta, gal zaisliniai sviesoforai?

  • Pamises spjaudytojas ir nubego patenkintas.

  • Nu va, ir mes su kaimyne apšnekėjom, ar ne streikas čia.

    • Atsakyti
  • Kompiuteriai klaidas taip pat netycia daro, kaip ir pardavejos.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų