„Sekundės“ nuotr.

Kompensacija už šildymą – vienas centas

Kompensacija už šildymą – vienas centas

Kainoms kylant, daugėja kompensacijų už šildymą prašytojų, o po Naujųjų prognozuojama dar didesnė Socialinės paramos skyriaus apgultis.

Visgi tokia valstybės parama ne visiems ją gaunantiems yra rimta pagalba. Panevėžyje yra sulaukusių ir vos vieno cento kompensacijos.

Vieno Tinklų gatvės daugiabučio gyventojas Bronislovas Rimantas Skardžius sako, kad valstybės parama nebeišgalintiesiems sumokėti už būtinas paslaugas – juokinga. Jo daugiabutis – vienas tų, kurie už šildymą moka brangiausiai Panevėžyje.

Jo gauta sąskaita už 46 kv. m buto šildymą spalį viršijo 50 eurų, o už lapkritį – 64 eurus.

„Mūsų namas visada mokėdavo daugiau nei kiti mieste, bet tokių sumų dar nėra buvę. Praėjusį šildymo sezoną gavome kompensacijas. Vieną kartą ji siekė 7 eurus, o kitą – 9 Eur. Graudžiai juokingos sumos“, – pasakoja panevėžietis.

Kiek jam bus kompensuojama šį šildymo sezoną, senjoras dar nežino, nes vėlavo pateikti prašymą. Kaimynėms, tuo pasirūpinusioms anksčiau, valstybė padengė po kelias dešimtis eurų.

Pasak B. R. Skardžiaus, jos vienišos, todėl ir jų kompensacijos didesnės.

Gauna ir centą

Panevėžio miesto savivaldybės komunikacijos specialistės Loretos Kaškelienės teigimu, prasidėjus šildymo sezonui, Panevėžyje jau yra 3239 šeimos, gaunančios kompensacijas. Pernai tokių buvo 2 581, 2019 metais – 2419 šeimų.

Pasak L. Kaškelienės, dėl šildymo kompensacijų dažniausiai kreipiasi senjorai, vieniši asmenys, šeimos, kuriose vaiką ar vaikus augina vienas iš tėvų, bedarbiai ar dirbantieji už minimalią algą. Jiems skiriamos sumos labai įvairios. Pasak L. Kaškelienės, kompensacijų dydis priklauso nuo asmens gaunamų pajamų, taip pat asmenų, deklaravusių būste gyvenamąją vietą, skaičiaus, buto dydžio ir kitų veiksnių.

„Šį šildymo sezoną buvo paskaičiuota ir 1 cento kompensacija, o didžiausia siekė 91 eurą“, – teigė Savivaldybės atstovė.

Pasak L. Kaškelienės, prašymai dėl šildymo kompensacijos gavimo priimami prasidėjus šildymo sezonui. Pateikus prašymą, kompensacija skiriama 3 mėnesiams, o pensininkams – 6 mėnesiams, tai yra, visam šildymo sezonui. Tačiau pakeitus gyvenamąją vietą, susituokus ar įvykus kitiems pokyčiams, prašymą reikia teikti iš naujo. Kompensacija skiriama toli gražu ne visiems prašantiems. Jos negaus neatitinkantys įstatyme nustatytų reikalavimų. Pavyzdžiui, jei darbingo amžiaus asmuo nedirba ir nėra registruotas Užimtumo tarnyboje arba vienas auginantis vaikus asmuo nėra prisiteisęs alimentų vaikui ir pan.

Sąskaitas didina kaina ir orai

Bendrovės „Panevėžio energija“ tiekiama šiluma gruodį, palyginus su lapkričiu, išaugo 6,9 proc., o lyginant su 2020 metų gruodžiu – net 29 proc.

Už gruodį sąskaitas didins ne tik aukštyn besistiebianti kaina, bet ir žemyn krentantys termometro stulpeliai.

Pernai gruodį vidutinė mėnesio oro temperatūra Panevėžyje siekė pusė laipsnio šilumos, o šį gruodį per 28 paras – 3,7 laipsniai šalčio.

Remiamųjų ratas plėsis

Panevėžio rajone kompensacijos už šildymą jau išmokėtos 1130 gyventojų. Pernai per visus metus tokių buvo 1171, o 2019 metais – 1229.

Rajono Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistė Daiva Užinskienė mano, kad kitąmet jų gretos dar labiau išaugs, nes nuo Naujųjų keisis tokios kompensacijos skaičiavimo metodika – didinama pajamų kartelė jai gauti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, pirmą šių metų pusmetį būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gavo daugiau kaip 95 tūkst. žmonių arba 3,42 proc. šalies gyventojų. Kompensacijoms išmokėta virš 10 mln. eurų.

Ministerija skelbia, kad nuo kitų metų dvigubėjant valstybės remiamų pajamų dydžiui, taikomam būsto šildymo išlaidų kompensacijoms apskaičiuoti, jas gaus dar daugiau nepasiturinčių gyventojų. Skaičiuojama, jog dėl pasikeitusios apskaičiavimo metodikos tokia pagalba pasieks daugiau kaip 110 tūkstančių šalies gyventojų. Tam papildomai skirta 16 mln. eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų