Klasėmis dalysis su statybininkais

Klasėmis dalysis su statybininkais

Ilgus metus svajone sulaukti renovacijos gyvenusiai „Vilties“ progimnazijos bendruomenei pagaliau sužibo šviesa tunelio gale.

Į labiausiai aptriušusią, prieš daugiau nei penkias dešimtis metų statytą ir nė karto rimto remonto nemačiusią mokyklą dar šią vasarą įsikraustys statybininkai.

Panevėžio savivaldybė jau pasirašė sutartį su statybų bendrove dėl mokyklos pastato išorės modernizavimo. Tai kainuos apie 1,73 mln. eurų.

Savivaldybė yra pateikusi paraišką mokyklos renovacijai gauti lėšų iš Valstybės investicijų programos, tačiau atsakymo tebelaukiama, o darbai bus pradėti paskolos lėšomis.

Dar už 700 tūkst. eurų europinės paramos planuojama suremontuoti ir mokyklos vidų.

Šiuo metu paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas vidaus rangos darbams pirkti.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, galimybių renovuoti dar vieną miesto mokyklą ieškota ne vienerius metus. „Vilties“ progimnazija renovuotinų sąraše buvo pirmoji. Viena gausiausių Panevėžyje, daugiau nei 700 mokinių turinti mokykla niekada iš esmės neremontuota. Joje prieš keletą metų pakeisti tik langai, durys.

„Daugiau jokio rimtesnio remonto ši mokykla neturėjo, nors yra viena labiausiai lankomų ir dar miesto centre“, – sako T. Jukna.

Paskutinė didesnė miesto mokyklų renovacija vyko maždaug prieš penketą ir daugiau metų, kai šiems tikslams buvo galima pasinaudoti ES fondų lėšomis. Tuomet sutvarkytos K. Paltaroko gimnazija, „Vyturio“, „Ąžuolo“ progimnazijos.

Daugiau nei 50 metų rimtesnio remonto nemačiusi „Vilties“ progimnazija sulaukė gerų žinių – netrukus joje įsikurs statybininkai. M. Garucko nuotr.

Keisis iš esmės

„Vilties“ progimnazijos modernizavimo darbai turėtų prasidėti dar šią vasarą ir būtų užbaigti 2021 metais.

Numatyta apšiltinti pastato sienas, stogą, pakeisti vamzdynus, elektros instaliaciją, sutvarkyti klases, iš tiesų baugiai atrodančią sporto salę, kokios visoje Lietuvoje dar reikėtų paieškoti.

T. Jukna pripažįsta, kad dėl tokio masto remonto mokyklos bendruomenė neišvengs nepatogumų. Pastato išorės rekonstrukcija ugdymo procesui netrukdys, tačiau pradėjus vidaus darbus statybininkams teks patalpomis dalytis su mokiniais.

„Vos per kelis vasaros mėnesius rangovas nesugebės užbaigti remonto. Teks ir per mokslo metus dirbti. Galbūt teks laikinai uždaryti po vieną kitą koridorių, bet kitokio varianto nėra“, – teigia Savivaldybės administracijos vadovas.

Panevėžyje veikia 22 mokyklos. Visose pakeisti langai, tačiau vaikai mokosi toli gražu ne vienodomis sąlygomis. Pavyzdžiui, Beržų, „Žemynos“ progimnazijos, M. Karkos pagrindinė mokykla apšiltintos, bet senosioms miesto gimnazijoms – J. Balčikonio, V. Žemkalnio – galioja kitos taisyklės – dėl kultūros paveldo reikalavimų buvo galima apšiltinti tik naujus jų priestatus.

Per menkos jėgos

„Vilties“ progimnazijos direktorės Danutės Valiukienės teigimu, mokyklos pastatas statytas 1964 metais ir nuo to laiko jis nebuvo renovuotas. Dar ne taip seniai, kol nebuvo pakeisti langai, per išpuvusių, nesandarių langų plyšius į lauką net buvo galima iškišti pirštus – vaikai mokėsi vėjo košiamose klasėse.

„Kiekvieną žiemą rašydavau pasiaiškinimus, kodėl šalta. Labai džiaugiuosi mūsų fenomenu: kad ir buvo langai išpuvę, mes vaikų visada turėjome“, – sako D. Valiukienė.

Anot jos, švietimo įstaiga pagal išgales bandė tvarkytis ir pati už gaunamą 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą.

Sutvarkyti nušiurusią sporto salę vien mokyklos jėgomis būtų neįmanoma.

„Mes protingai neinvestuojame į tokius didžiulius objektus, kurie ne mūsų nosiai sutvarkyti. Pavyzdžiui, patiems bandyti tvarkyti sporto salę būtų tiesiog pinigų išmetimas į niekur“, – sako direktorė.

Dėl remonto darbų ateinančiais mokslo metais direktorė nesijaudina. Anot jos, svarbiausia, kad mokykla galop bus renovuota.

„Esame ne kartą aptarę veiksmų planą, kaip organizuosime darbą“, – didiesiems pokyčiams rengiasi D. Valiukienė.

Per plauką nuo sėkmės

Iš Panevėžio mokyklų prasčiausios būklės „Vilties“ progimnazija prieš kurį laiką buvo iškritusi iš renovuojamų mokyklų eilės. Pagal tuometes Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytas sąlygas savivaldybės negalėjo teikti paraiškų gauti finansavimui mokykloms, kuriose mažiau nei 600 mokinių, renovuoti. „Vilčiai“ iki šio lemtingo skaičiaus tuomet trūko vos aštuonių mokinių.

Visgi, pasak D. Valiukienės, nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

„Dabar gausime renovaciją su visu aprūpinimu. Bus ne tik išorė ir vidus renovuoti, bet ir mokymo priemonių nupirkta“, – džiaugiasi direktorė.

Anot jos, jau dabar mokykla sulaukė dviejų spausdinimo aparatų, dar laukia naujų kompiuterių, išmaniųjų lentų.

 

Galerija

Komentarai

 • Didžiulis džiaugsmas kad bus suremontuota mano vaikų mokykla – pati geriausia mokykla!
  Kaip sakoma, namai namučiai, nors ir smilgučiai. Tik vis galvoju, keliose gi miesto mokyklose yra po 600 mokinių? Ministerijose dirba realybės taip ir nežinantys?

 • Šiais mokslo metais miesto mokyklose mokosi štai po kiek mokinių:
  Pradinė – 295
  ,,Beržų“ – 291
  ,,Aušros“ – 317
  Lipniūnio – 350
  ,,Minties“ – 371
  ,,Rožyno“ – 392
  Žemkalnio – 385
  ,,Šaltinio“ – 446
  ,,Žemynos“ – 577
  Karkos – 581
  ,,Ąžuolo“ – 587
  5-oje gimn – 648
  Balčikonio – 694
  Miltinio – 712
  ,,Vyturio“ – 731
  ,,Vilties“ – 739
  ,,Saulėtekio“ – 748
  https://www.panevezys.lt/lt/veiklos-sritys/svietimas-237/svietimo-ir-mokslo-jh8h/mokiniu-priemimas-i-mokyklas/bendrojo-ugdymo-mokyklos.html

  • Atsakyti
  • tai kur optimizacija mokyklu tinklo kai tiek mokyklų neturi po 400 mokinių,
   nors 400 sudaro tik 2/3 nuo traktuojamų kaip ateitį turinčių kuriose po privalomus 600?

  • Nušvito tada, kai mokinių skaičius peraugo 600 ribą.
   Vienuolika mažesnių mokyklų jokių remontų tegul sau nelaukia dėl per mažo mokinių skaičiaus ir nesulauks?

   • Atsakyti
   • ,,Minties“ gimnazijoje robotikos centras finansuojamas pavydėtinai gausiai. ,,Mintis“ įsirengs dirbtinio intelekto laboratoriją! ,,Mintis“ turės 3D spausdintuvus! ,,Mintyje“ bus 4 pačios moderniausios laboratorijos!

    • Atsakyti
  • Mintis (371) + Žemkalnis (385) – 8 = Saulėtekis (371+385 = 756 – 8 = 748)

   • Atsakyti
   • Mintis (371) + Žemkalnis (385) – 17 = Viltis (371+385 = 756 – 17 = 739)
    PAGALIAU VAIKŲ IR PAAUGLIŲ POREIKIUS MATO IR TENKINA !

    • Atsakyti
 • Kad darbus pradeda savivaldybė iš paskolos, nelaukdama ilgų procedūrų pabaigos ir tokiu būdu bus maksimaliai per trumpą vasarą padaryta.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų