Klaipėdoje „Lietkabelis“ nukovė „Neptūną“

Puikiai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate žaidžiantis Panevėžio „Lietkabelis“ (6/2) iškovojo šeštą pergalę paeiliui.

Šeštadienį panevėžiečiai išvykoje įrodė savo pranašumą prieš Klaipėdos „Neptūno“ (3/7) ekipą – 80:90 (22:24, 18:13, 23:28, 17:25).

Panevėžio ekipos gretose debiutavo 29 metų Džordže Gagičius. Vidurio puolėjas komandoje pakeitė išvykusį Mariną Maričių.

Abi ekipos susitikimą pradėjo rezultatyviai – sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes svečiai pirmavo rezultatu 5:7. Šeimininkų gretose puikiai rungtyniavo Evaldas Šaulys, per pusę pirmojo kėlinio spėjęs pelnyti 8 taškus. „Lietkabelio“ gretose į žaidimą puikiai įsiliejo ekipos naujokas D. Gagičius, sėkmingai atakavęs krepšį iš artimos distancijos. Nenado Čanako auklėtiniai kiek sėkmingiau sužaidę pirmojo ketvirčio pabaigą po 10 minučių pirmavo 2 taškais (22:24).

Antrąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo S. Galdiko dvitaškiu su pražanga ir T. Pažėros metimu. Po jų uostamiesčio ekipa pirmavo 3 taškų persvara – 27:24. Tuo tarpu „Lietkabelio“ puolimas visiškai sustojo, ir svečiai sužaidus 5 minutes tepelnė 4 taškus. Tuo pasinaudoję klaipėdiečiai palaipsniui didino savo atotrūkį – 34:28. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi įspūdingu Gyčio Masiulio tritaškiu nuo aikštės vidurio, o ekipas skyrė 3 taškai – 40:37.

Atkakli kova tęsėsi ir po ilgosios pertraukos. Po Pauliaus Valinsko tolimo metimo rezultatas tapo lygus (59:59). Kėlinio pabaigoje panevėžiečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sėkmingai sužaidę atkarpą pirmavo jau 4 taškais – 61:65.

„Neptūno“ žaidimas ketvirtajame kėlinyje pradėjo visiškai byrėti, o chaotiškos atakos vis rečiau pasiekdavo tikslą. Tai išnaudojęs „Lietkabelis“ spėjo pasiekti jau dviženklę persvarą – 64:74. Tačiau šeimininkai nebuvo linkę pasiduoti anksčiau laiko. Evaldo Šaulio tritaškis su pražanga leido „Neptūnui“ kiek priartėti (75:82). Tačiau per likusį laiką „Lietkabelis“ išsaugojo savo persvarą ir šventė pelnytą pergalę – 80:90.

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 17, Evaldas Šaulys 15.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 22, Paulius Valinskas 15, Kyle`as Vinalesas 14.