Klaida kaimo žmones pavertė turtuoliais

Klaida kaimo žmones pavertė turtuoliais

 

Ne vienas Panevėžio rajono gyventojas pastarąjį mėnesį patyrė šoką sužinojęs, kad turi žemės daugiau, nei galvojo, o sklypo po namu vertė išaugo iki sostinės kainų. Už galvos stveriasi ir Panevėžio rajono savivaldybės darbuotojai, išsiuntinėję laiškus su tokiomis „puikiomis“, bet klaidingomis žiniomis.

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) ir Panevėžio rajono savivaldybės telefonai iki raudonumo įkaitę nuo gyventojų skambučių dėl šokiravusių laiškų. Jie spalį pasiekė daugybę adresatų Panevėžio rajone.

Vieną tokį oficialų Panevėžio rajono savivaldybės laišką gavusi Jurgita informuota, kad privalo sumokėti 6 eurų žemės nuomos mokestį. Tik bėda ta, kad adresatė absoliučiai jokio sklypo nenuomoja.

„Laiškas įvardytas kaip deklaracija. Jame parašyta, kad turiu sumokėti nuomos mokestį už žemę, kurios nė neturiu. Tame pačiame rašte net buvo paruoštas mokėjimo kvitas ir pridėti atsakingų asmenų kontaktai, jei iškiltų klausimų“, – pasakojo nustebusi Jurgita.

Puolusi skambinti nurodytais telefonų numeriais, moteris į rajono Savivaldybę neprisibeldė. Jai atsiliepė tik NŽT Panevėžio skyriaus darbuotojai. Šie patikino, jog įvyko klaida.

„Atsiliepusi darbuotoja sakė, kad aš nebe pirma tokia ir jie jau nebespėja atsiliepti į panašius skambučius“, – teigė Jurgita.

Būsto vertė kaip Vilniuje

Rajono gyventojai paaiškinta į gautą žinią tiesiog nekreipti dėmesio. Jurgitai pažadėta išsiųsti kitą tokį patį laišką, tik jau su nuliu vietoje 6 eurų sąskaitoje.

„Kelia juoką tokie laiškai, bet iš kitos pusės – kas atsakys už klaidas, juk ne už dyką tie laiškai siunčiami. Dabar juos dar kartą persiųs su teisinga informacija“, – stebėjosi Jurgita.

Ne vienas Panevėžio rajono gyventojas patyrė šoką sužinojęs, kad turi žemės daugiau, nei galvojo, arba sklypo po namu vertė išaugo iki sostinės kainų.

Moters žiniomis, jos seniūnijoje tokius laiškus gavo ne vienas.

Į Panevėžio rajono savivaldybės Mokesčių administravimo skyrių prisiskambinti nepavyko. Kad kilo bėdų dėl klaidingų laiškų, patvirtino Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius.

„Žinau, kad ši problema tikrai yra ir palietusi ne vieną žmogų. Į mane patį jau kreipėsi gyventojas, kuris vietoje vieno turimo sklypo buvo informuotas apie kelis. Dar vienas sklypo savininkas kaime sužinojo, kad jo žemės vertė po namu 108 tūkst. eurų“, – pasakojo vicemeras.

Kas kaltas dėl tokių klaidų, A. Pocius ketvirtadienį dar negalėjo atsakyti. Anot jo, situaciją paaiškinti galinti Mokesčių administravimo skyriaus vedėja Virginija Jurkštienė atostogavo ir į darbą grįš tik šiandien.

Aiškinsis kaltus

A. Pocius spėja, kad klaidos galėjo pasipilti dėl kompiuterinės sistemos sutrikimų arba klaidinga informacija atklydo iš NŽT.

„Mes tik skaičiuojame mokesčius, informacija apie sklypų skaičių ir jų vertę Savivaldybę pasiekia iš žemėtvarkininkų. Nemanau, kad mes būsime privėlę“, – svarstė A. Pocius.

Išsiaiškinus klaidas, anot jo, Savivaldybei teks galvoti, kaip suvaldyti kilusį chaosą ir nuraminti žmones.

NŽT Panevėžio skyriaus vedėja Vida Balčiūnienė ketvirtadienį buvo išvykusi į mokymus, o darbuotojai paaiškinti situacijos be vedėjos nedrįso. Kitą dieną tai padaryti pažadėjo šios tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Ruslanas Golubovas.

Komentarai

  • Štai kas įvyksta, kai savivaldybėse sėdi nekompetetingi „specialistai“. Įsidarbina pagal pažintis, giminaičiai, tai nekaip ir dirba. Žinau tokį atveją: mūsų darbovietėje dirbo moteris, kuri rūkė, nevengdavo stiklelio, darbe buvo aplaidi. Sužinojome kad ji įsidarbino savivaldybėje aukšta pareigūne. Tada jos geriausia draugė tapo savivaldybės „vyriausiąja specialiste“.

  • kažkaip keistai skamba, jei žmogus rūko, o ir nevengia stiklelio, kaip suprasti galima iš komentaro ne darbo metu, tai yra žmogaus nurašymas?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų