Kibernetinė sauga verslui – ką pravartu žinoti?

Kibernetinė sauga verslui – ką pravartu žinoti?

Kibernetinės grėsmės yra ne tik didelių korporacijų ir vyriausybių problema; mažos įmonės taip pat gali būti taikiniais. Tyrimai rodo, kad 22% mažų įmonių buvo kibernetinių atakų taikiniai. Remiantis „Better Business Bureau“ atliktu tyrimu, maždaug 11 procentų jų įvyko praėjusiais metais. Svarbu apsaugoti savo verslą nuo kibernetinių atakų, tačiau tiesa ta, kad kai kurie įmonių savininkai nėra visiškai tikri, kaip tai padaryti. Štai Witchsecure Elements vadovas, padėsiantis mažųjų įmonių savininkams naršyti kibernetinių grėsmių pasaulyje.

Kas gresia? Kibernetinės atakos kelia pavojų jūsų pinigams, duomenims ir IT įrangai. Jei įsilaužėlis gaus prieigą prie jūsų tinklo, jis gali padaryti daug žalos su tuo, ką rado, pavyzdžiui: Prieiga prie klientų sąrašų. Kliento kredito kortelės informacija. Jūsų įmonės banko duomenys. Jūsų kainodaros struktūra. Gaminių dizainai. Plėtros planai. Gamybos procesai. Šios atakos ne tik kelia pavojų jūsų įmonei. Piratai gali naudoti savo prieigą prie jūsų tinklo kaip atspirties tašką į kitų įmonių, kurių tiekimo grandinių dalis esate, tinklus. Koks yra atakos poveikis? Kibernetinė ataka gali smarkiai paveikti jūsų verslą. Tiesą sakant, 60 % mažų įmonių, kurios tapo atakos aukomis, užsidaro per šešis mėnesius po pažeidimo. Nors tai gali būti labiausiai pražūtingas atakos rezultatas, jūsų verslui gali kilti ir kitų pasekmių, įskaitant šias: Finansiniai nuostoliai dėl banko informacijos vagystės. Finansiniai nuostoliai dėl verslo sutrikdymo. Didelės sąnaudos norint atsikratyti tinklo grėsmių. Žala jūsų reputacijai, kai pranešėte klientams, kad jų informacija buvo pažeista. Ką galite padaryti, kad apsaugotumėte savo verslą nuo kibernetinių grėsmių? Kaip mažas verslas, galite jaustis bejėgis prieš kibernetines atakas. Laimei, galite imtis veiksmų, kad apsaugotumėte savo įmonę. Štai ką galite padaryti, kad pradėtumėte.

Mokyti darbuotojus. Darbuotojai gali palikti jūsų verslą pažeidžiamą. Tyrimai rodo, kad 43 procentus duomenų prarandama dėl vidinių darbuotojų, kurie piktybiškai arba neatsargiai suteikia kibernetiniams nusikaltėliams prieigą prie jūsų tinklų. Yra daug scenarijų, dėl kurių gali kilti darbuotojų inicijuotų atakų. Tai gali būti darbuotojas, pametęs darbo planšetinį kompiuterį arba atiduodantis prisijungimo duomenis. Jie taip pat gali apimti nesąžiningų el. laiškų atidarymą, dėl kurio tinkle skleidžiami virusai. Norėdami apsisaugoti nuo grėsmių iš vidaus, investuokite į savo darbuotojų mokymus kibernetinio saugumo klausimais. Išmokykite juos, ką jie turėtų daryti, jei gaus, pavyzdžiui, įtartiną el. laišką.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų