Kelyje apiplėšė kleboną: vagis susirinko šv. Mišių reikmenis

Kelyje apiplėšė kleboną: vagis susirinko šv. Mišių reikmenis

Įžūlus plėšikas, apvogęs dvasininką, už savo nuodėmę galės atgailauti bent jau skaitydamas pavogtą mišioms skirtą knygą.

Panevėžio vyskupijos atstovai spėja, kad naktį trumpam kaime sustojusio klebono automobilį užpuolęs plėšikas veikiausiai nė nenumanė, kad jo auka – iš bažnyčios namo važiavęs Dievo tarnas.

Rokiškio rajono Čedasų kaimo klebonas Virginijus Šimukėnas apvogtas ketvirtadienio naktį, apie 2.45 val., kai stabtelėjo pailsėti Pandėlio seniūnijos Apaščios kaime. Tuo metu prie jo automobilio priėjęs nepažįstamas vyriškis pro vairuotojo langą papurškė dujų, iš automobilio pagrobė paleidimo raktelį, pačiupo ant galinės sėdynės buvusį juodos spalvos lagaminą ir spruko.

Pavogtajame lagamine kunigas vežėsi grynųjų pinigų ir mišioms skirtus reikmenis: paauksuotą taurę, du nedidelius skaidraus stiklo buteliukus su mišių vynu, gelsvo metalo indą, skirtą ostijoms laikyti, mišių knygą, tris metalinius indelius, naudojamus ligonių patepimui, automobilių dokumentus. Apiplėštasis dvasininkas nuostolį įvertino 886 eurais.

Kaip teigė Panevėžio vyskupijos generalvikaras Eugenijus Styra, tokių atvejų, kad plėšikų taikiniu taptų pats kunigas, iki šiol nėra buvę. Jis spėja, kad įtariamasis net nežinojo, jog užpuolė patį kleboną.

„Visų aplinkybių nežinau, bet gali būti taip, kad užpuolikas net nesuprato, jog jo auka – kunigas. Kaip man pasakojo V. Šimukėnas, jis ilgai užtruko tvarkydamas Čedasų bažnyčią ir vykdamas į namus trumpam stabtelėjo pasitikrinti, ar pasiėmė visus reikalingus daiktus. Tuo metu kažkas pabeldė į automobilio langą, o jį atidarius gavo dujų į veidą. Viskas vyko labai greitai“, – pasakojo generalvikaras.

Jo tvirtinimu, pats klebonas nenukentėjo, didžiausi nuostoliai – pavogti lagaminėlyje buvę liturginiai reikmenys mišioms ir sakramentams. Nors jų materialinė vertė nedidelė, tačiau šie daiktai dvasininkui – labai svarbūs reliktai.

Komentarai

  • Tai kur naktimis klebonas vazineja su visa amunicija?

    • Pas ligonį matyt buvo suteikt paskutinio patepimo.

  • Vagiui nieko nera svento. Todel ir eis i pragara.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų