Kauno „Žalgiris“ trečiąkart įveikė „Neptūną“. (BNS/ E. Ovčarenkos nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ – jau LKL finale

Trečiąją pergalę LKL čempionato atkrintamųjų varžybų pusfinalyje ir kelialapį į finalą iškovojo Kauno „Žalgiris“.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nerezultatyviose rungtynėse 53:69 (12:15, 9:13, 19:21, 13:20) įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

Pirmosios finalo rungtynės bus žaidžiamos gegužės 28 dieną su Panevėžio „Lietkabelio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ poros nugalėtoju. Kovos dėl trečiosios vietos prasidės gegužės 29 dieną su minėtosios kovos pralaimėtoju.

Startas. Rungtynės prasidėjo itin nerezultatyviai – sužaidus penkias minutes rezultatas buvo lygus (2:2). Paskutinėmis kėlinio akimirkomis „Žalgiris“ turėjo šešių taškų pranašumą (9:15), tačiau ketvirtį tritaškiu sulig sirena užbaigė Arnas Butkevičius (12:15).

Kova. Nors pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pelnė „Neptūnas“ (14:15), tačiau tada jau kauniečiai atsakė spurtu 6:0 (14:21). Visgi, tuomet jau aikštelės šeimininkai surinko penkis taškus paeiliui (19:21), bet „Žalgiris“ iki ilgosios pertraukos pradžios susikrovė jau septynių taškų persvarą (21:28).

Atkovoti kamuoliai. Per pirmuosius du kėlinius po krepšiais geriau kovėsi „Žalgirio“ ekipa – laikinosios sostinės krepšininkai atkovojo net 11 kamuolių daugiau nei „Neptūnas“ (24 atk. kam. prieš 13 atk. kam.).

Pro šalį. Tiek „Žalgiris“, tiek „Neptūnas“ pirmojoje rungtynių dalyje gana prastai atakavo iš tolimos distancijos – aikštelės šeimininkai tai darė 23% taiklumu (3/13), o kauniečiai 22% taiklumu (2/9).

Klaidos. Kauniečiai per pirmąsias dvidešimt minučių suklydo net 8 kartus, o tuo pasinaudodami „Neptūno“ krepšininkai perėmė net 5 kamuolius.

Intriga. Trečiojo kėlinio starte „Žalgirio“ pranašumas pirmą kartą rungtynėse peržengė dviženklę ribą (23:33). Nors įpusėjus ketvirčiui „Neptūnas“ priartėjo iki penkių taškų (30:35), tačiau kauniečiai dar kartą nutolo (32:42). Prieš paskutiniąsias dešimt minučių komandas skyrė devyni taškai (40:49).

Finišas. Įpusėjus paskutiniam mačo ketvirčiui „Žalgiris“ turėjo jau 15 taškų pranašumą (50:65). Likusios minutės tebuvo formalumas ir pergalę šventė svečiai iš Kauno (53:69).

„Neptūnas“: M. Girdžiūnas 14 tšk., A. Šikšnius 11 tšk., V. Šarakauskas 7 tšk., J. Grantas 6 tšk., A. Butkevičius (6 atk. kam.) 5 tšk.

„Žalgiris“: A. Milaknis (5/8 tritašk.) 15 tšk., E. Ulanovas 11 tšk., L. Lekavičius 10 tšk., B. Motumas 8 tšk., P. Jankūnas (8 atk. kam.) 7 tšk.